Головна » Статті » Cтатті |
В категорії матеріалів: 272 Показано матеріалів: 191-200 |
Сторінки: « 1 2 ... 18 19 20 21 22 ... 27 28 » |
Поняття «розумний будинок» було вперше використано в 1970 році в американському «Інституті інтелектуальної будівлі» (Вашингтон). У той час його формулювання лунало так: «Розумний будинок - будинок, що забезпечує продуктивне й ефективне використання робочого і житлового простору». Сьогодні, завдяки розвитку побутової електроніки, «розумним» вважається житлове приміщення, що забезпечує комфорт своїх мешканців автоматично.
|
Багато, дуже багато виробників використовують тактильні системи управління своїм і не тільки своїм обладнанням, touch screen поряд з wi-fi, z-wave и x-10 входить до числа найбільш популярних технологій, застосовуваних у Розумних будинках, і нічого дивного в цьому немає: економиться місце - не потрібно водити по столу мишкою або чіпляти поруч клавіатуру, та і процес більш ніж інтуїтивний - тицьнув пальцем, воно і спрацювало. Простота, зручність - більшого від пульта нема чого й бажати. Відома в тому числі і винаходом однокнопкової миші, компанія Apple просто не могла пройти повз таку привабливу ідею. Хоча б з іміджевих міркувань.
|
Бум "інтелектуалізації" будівель котиться по світу: Японія, США, Європа - в розвинених країнах "нерозумні" будинки вже не будують. А зводять надзвичайно комфортні, ресурсозберігаючі палаци. Офіси та готелі, спортивні споруди та промислові підприємства, приватні будинки і квартири - найрізноманітніші групи замовників поповнюють перелік проектів по оснащенню "інтелектом" будівель.
|
«Інтелектуальний будинок» (ІБ) - що це, міф чи реальність, усвідомлена необхідність чи те, без чого можна обійтися? Чи є взагалі такий будинок, вже діючий, в який можна увійти і сказати: «Ось це і є те, до чого треба прагнути і від чого можна відштовхуватися для подальшого вдосконалення»? Відповіді на ці питання різноманітні. Саме в цьому випадку підходить приказка про те: «Скільки людей, стільки думок». На цьому можна було б і зупинитися, прийнявши це положення як даність, якщо б не частота виникнення цих питань, різноманіття думок з ним і прагнення багатьох замовників, фірм, девелоперів все-таки розібратися в тому, що ж таке «інтелектуальний будинок». Адже, як сказав свого часу Марк Твен: «Хто не знає, куди йде, може сильно здивуватися, потрапивши не туди».
|
На Заході вже давним - давно вирішили проблему хаотичності побутових приладів, більше того, впровадили масу нових корисних функцій, які здаються нам на межі фантастики.Наприклад, є системи, що реагують на голос власника, за допомогою яких можна включити і вимкнути світло в будинку, привести в рух жалюзі. При появі в будинку господарів починають працювати кухонні прилади, музичний центр у вітальні і кондиціонер в спальні одночасно. Все це називається «розумний (або "інтелектуальний") будинок».Тепер таке «диво» можна придбати і в нашій країні. «Розумних будинків» у нас поки що небагато - ринок інтелектуального житла тільки формується. Однак, на думку фахівців цей сегмент дуже перспективний. Про це свідчить і західний досвід.
|
Нам часто доводиться бачити маленькі дива, і до багатьох з них ми вже звикли. Наприклад, як за помахом чарівної палички відкриваються двері при вході в магазин або включається світло. Все це іноді називають терміном "розумний дім" (intelligent home, smart home). Але це не зовсім вірно. Справа в тому, що "розумний будинок" це не просто "два провода, підключених до датчика руху", - це ціла концепція, яка дозволяє об'єднати безліч різноманітних пристроїв у єдиний, злагоджено працюючий організм.
|
Розумний, або інтелектуальний, будинок - це комплекс автоматики, який керує інженерними системами. Якими саме? В ідеалі усіма, які є в будинку. Наприклад, освітленням, опаленням, вентиляцією, кондиціюванням, енергопостачанням, водопостачанням, електроприводами та іншим.
|
Через 10 років подібні будівлі будуть всюди та мають стати житловими, вважають розробники
|
Багато компаній, що працюють на ринку інтелектуальних будинків, часто видають звичайну автоматизацію процесів за елементи інтелектуальної системи. Напевно, доцільно розглянути ряд критеріїв, які визначають будівлю як інтелектуальну.
|
Чи будують українські будівельні компанії житло європейського рівня?..
|