Середа, 27.11.2024, 05:43
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

БУДІВНИЦТВО СЬОГОДНІ ТА ЗАВТРА


Будівництво сьогодні та завтра.

 

Чи будують українські будівельні компанії житло європейського рівня? Маємо визнати, що за останнє десятиліття будівельники зробили чимало кроків на шляху до європейського житла. Так потрібно визнати, що тепер в будівництві використовується чимало сучасних рішень, але як правило це стосується лише будівельних матеріалів та підходів до будівництва. Проте цього не достатньо для того, щоб будувати житло такого рівня, вже не кажучи про елітні будинки. Так чого ж не хватає нам для того, щоб будувати такі оселі? Напевно потрібно спершу дати визначення, що ми маємо на увазі, коли говоримо про житло європейського рівня. На наш погляд, ми можемо назвати його житлом українського рівня, адже також є європейцями, тому на наше переконня критерій не полягає в тому, як ми це називаємо, а в тому, що ми вкладаємо в зміст цих слів. На наш погляд, будівництво, що відповідає викликам часу – і є будівництвом європейського рівня.

На протязі віків людство вчилося використовувати природні ресурси. Сьогодні перед нами постали проблеми ефективного використання цих ресурсів. Проблема енергозбереження стала чи найголовнішою проблемою сьогодення. Вона торкається усіх сфер життя людини, тому від того на скільки якісно ми вирішемо цю проблему, залежить наше майбутнє.

Енергозберігаючі технології повинні впроваджуватися в усі сфери життєдіяльності суспільства. Не виключенням з цього є наші квартири та будинки. І перші кроки в цьому напрямку вже зробленні: новобудови забезпечують відповідною теплоізоляцією, встановлюють пластикові вікна, квартири оснащують індивідуальним опаленням і т.д. Всі ці кроки безумовно правильні і потрібні, вони вже приносять свої плоди. Але чи достатньо їх, щоб вирішити проблему? Ні, цих кроків є не достатньо. В наші оселі потрібно впроваджувати новітні технології. Такі кроки вже зробила промисловість. Ще на початку 90-х років нам складно було уявити автомобіль, ресурси якого розподіляє комп'ютер. Ми вважали такі машини не надійними та не потрібними. Але сьогодні все по іншому - впровадження новітніх технологій призвело не лише до економії пального, але й до підвищення рівня комфорту та безпеки автомобіля.

Запровадження систем інтелектуально-раціонального розподілу ресурсів в наших оселях допоможе вирішити не лише проблему енергозбереження, але й підвищить комфорт та безпеку. Найефективніше впроваджувати такі системи на етапі проектування новобудови. При цьому запровадження таких системи вигідне усім учасникам ринку нерухомості.

Наведено причини зацікавленості учасників ринку у запровадженні системи „Розумний будинок”.

Будівельна компанія.

·         Отримує додаткове замовлення для проведення робіт, необхідних для встановлення системи. Як наслідок, збільшення власних прибутків та прибутків своїх працівників.

Підрядник, що виконує електричні роботи на обєкті.

·         Отримує додаткове замовлення для проведення робіт, необхідних для встановлення системи. Як наслідок,, збільшення власних прибутків та прибутків своїх працівників.

Продавець квартири.

·         За незначне збільшення собівартості квартири, внаслідок запровадження системи, отримує квартиру більш привабливу для покупця. Відповідно вартість такої квартири на ринку зростає. Зростає і конкурентоздатність продавця та його інвестиційна привабливість

Покупець (власник) квартири.

·         Отримує сучасне житло з системою, що протягом усього часу своєї роботи (експлуатації) буде робити його комфортним та безпечним. А саме головне заощаджувати кошти на використання теплоенергії, електроенергії та води.

Отже, для розуміння переваг, що надає система „Розумний дім”, та способу їх досягнення, розглянемо основні моменти функціонування.

Енергозбереження.

Система має такі ресурси в кожній кімнаті: датчики температури, клапани керування температурою батареї.

Як це досягається. На даний час в усіх, або значній більшості, квартир у новобудовах встановлюються індивідуальні системи опалення, тому власник платить лише за фактично спожите тепло. Завданням системи є організувати його раціональне використання, автоматичне регулювання температури в кожній кімнаті, виходячи з критеріїв економії та комфорту. Так за відсутності господарів в домі, відбувається пониження температури в кімнатах до допустимого мінімуму, а за певний час до їх приходу або одразу по приході температура встановлюється до потрібного (визначеного) рівня. Схожий алгоритм відбувається у нічний час: коли всі сплять, температура знижується, а за певний час до того як хтось прокинеться відновлюється до потрібного рівня. При цьому кожна кімната може мати свою бажану температуру.

Отже, як мінімум, маємо два часових простори, де не потрібно підтримувати високу температуру. А це дасть можливість заощадити тепло і кошти без участі користувача, що звичайно не можливо при використанні ручних регуляторів на батареї.

Безпека.

Система має такі ресурси в квартирі: датчики відкриття дверей/вікон, датчики руху, датчики затоплення, датчики газу, пожежний датчик, зчитувач електромагнітних карток.

Як це досягається. Умовно безпека розділяється на два типи: від “чужого” і від побутових “аварій”. До першого типу належать тривоги при проникнені “чужого” на територію квартири, коли вона знаходиться під охороною. Система автоматично переходить в режим “під охороною”, якщо вдома нікого немає. В цьому випадку охороняється периметр (вікна, двері) і внутрішнє примішення. Крім цього, господар може в ручному режимі перевести систему в режим “охорона-ніч”, що в такому випадку призводить до охорони лише периметру. Додатково введено можливість інформувати систему про відкриття дверей під примусом. Так, якщо протягом певного періоду після відкриття дверей не буде піднесена або піднесена, але не та карточка до зчитувача, то буде ввімкнена тривога (при під'єднані до загальної будинкової мережі буде проінформована внутрішня служба безпеки).

Другий тип безпеки полягає в постійному моніторингу за основними джерелами побутових аварій: газ, вода, залишені без догляду електроприлади. При виявлені газу в приміщені чи витоку води (контроль відбувається в усіх можливих місцях: санвузол, кухня, батареї в кімнатах) відразу перекривається відповідний клапан.

Певною мірою підвищується пожежобезпека приміщення, оскільки, вийшовши з дому не потрібно думати чи виключена, наприклад, праска, тому що система виключить її за Вас.

Окремим пунктом можна виділити, режим “імітації присутності”, тобто сценарій поведінки системи на час Вашої відсутності (ввімкнення світла в різних кімнатах, телевізора, тощо).

Про всі аварійні та надзвичайні події, що відбуваються в квартирі за відсутності господаря, буде його проінформовано за допомогою SMS-повідомлення.

Комфорт.

Система намагається працювати непомітно для користувача, при цьому створює всі необхідні умови для його комфортного проживання. Досягається це за допомогою:

  • підтримання потрібної температури в кожній кімнаті;
  • керування освітленням. Не потрібно слідкувати за включенням/виключення світла, в нічний час при включенні освітлення не буде ефекту “осліплення”, оскільки система поступово (плавно) збільшить рівень освітлення до потрібного;
  • можливіть керування системою та її параметрами з будь-якої кімнати. Може відбуватись за допомогою пульта керування, сенсорної настінної панелі, переносної бездротової сенсорної панелі, кишенькового чи звичайного компютера та ін.
Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (19.06.2008)
Переглядів: 996 | Рейтинг: 4.0/2 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика