Субота, 23.11.2024, 07:41
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Системи автоматизації та диспетчеризації будинків


Відповідно до оцінок закордонних і вітчизняних фахівців, інтелектуальні компоненти інженерних систем і мереж будинку становлять приблизно 5-7% від загальної вартості всіх систем і збільшують вартість будівництва 1 кв. м. будинку на 5-35 доларів США. В той же час саме інтелектуальні системи дозволяють щорічно заощаджувати до 5-7% витрат на електро-, тепло- і водопостачання інтелектуального будинку й окупаються вже на 5-й рік його експлуатації.

Починаючи з 6-го року, інтелектуальний будинок починає приносити власникам додатково 5-7% чистого щорічного прибутку від всіх експлуатаційних витрат на будинок. Ці економічні показники багато в чому й визначають підвищений інтерес інвесторів і власників майбутніх будинків до інтелектуальних і енергозберігаючих технологій.

Вартість «інтелектуального будинку» у порівнянні зі звичайним будинком фактично визначається додатковими витратами на системи керування інженерним устаткуванням будинку і їхнім проектуванням. Так які ж це системи?

· Динамічна система керування кліматом встановлює параметри середовища в кімнатах залежно від пори року й доби, реальних умов поза будинком, враховує наявність і кількість людей у кімнаті. Реальна економія від застосування подібних алгоритмів становить у середньому 8-12%.

· Керування освітленням і електропостачанням у будинку залежно від наявності людей у службових приміщеннях додає ще 3-5% до сумарних значень економії.

· Автоматизація диспетчерської служби, моніторинг і маршрутизація тривог зменшують витрати на службу експлуатації приблизно в 3,5 рази

В остаточному підсумку економія витрат на зміст будинку досягає 20%. Для об'єктів площею 50 тисяч квадратних метрів це відповідає приблизно 180 тисячам доларів у рік.

Таким чином, за рахунок оптимального керування заощаджується тепло на 30-40%, електроенергія на 40-50%.

Можна зробити висновок, що первинні витрати на впровадження інтелектуального будинку повністю окупаються як за рахунок економії в процесі експлуатації, так і за рахунок запобігання аварій і позаштатних ситуацій, здатних нанести втрату майну, і тому, як стверджується, впровадження подібних систем зменшує витрати на страхування об'єктів до 60%.

Однак "інтелектуалізація" будинків - доказ не тільки на користь економії. Саме головне, що правильно спроектований й оснащений будинок збереже свою інвестиційну вартість набагато довше, ніж будинок, що не відповідає вимогам завтрашнього дня.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (02.01.2011)
Переглядів: 454 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика