Вівторок, 26.11.2024, 05:30
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Що таке Multiroom?


Аудіо/відео мультирум – це багатозонна система розподілу аудіо/відео сигналу, який передається з відтворюючого обладнання, зібраного в одному приміщенні до акустичних систем або телевізорів, розташованих в будь-якій точці дому або кімнати квартири.

При цьому вона створює можливість передачі музики або відеозображення в будь-яку точку дому або офісу від одного або кількох джерел сигналу (програвача компакт-дисків, тюнера, касетної деки, відеомагнітофону, DVD плеєра, супутникового тюнера і т.д.), розташованих в одному приміщенні.

Такий підхід дозволяє здійснювати незалежне керування аудіо/відеосистемою одночасно у всіх приміщеннях дому, які можуть бути об”єднані в зони. Кількість зон теоретично необмежена.

Особливий рівень комфорту, який створюють подібні системи, забезпечується за рахунок зручного керування. Вам не потрібні різноманітні пульти для вибору радіостанції на тюнері, компакт-диску в CD-чейнджері та потрібної програми на телевізорі – все робиться з допомогою настінних панелей або переносних сенсорних дисплеїв, і неважливо, в якому місці дому ви знаходитесь в даний момент.

Сфера застосування мультирумних систем не обмежується котеджем або квартирою. Системи мультирум використовуються в барах для дистрибуції аудіо/відеосигналу, у фітнес-центрах, офісах. Мультирум легко інтегрується з системами безпеки. Керуючи контролером з настінної панелі керування або пульта, можна вивести на телевізор або монітор зображення з камер спостереження. Систему керування можна запрограмувати так, що через мультирум вона буде повідомляти вас про відкриті вікна або двері, нагадувати про потрібні речі.

Часто мультирум використовується для зв”язку в цілому житловому приміщенні. Це особливо зручно, коли в домі є діти. Тому мультирум – це не тільки дистрибуція аудіо та відео у розважальних цілях, але і новий рівень комфортного зв”язку в приміщенні, новий рівень контролю за системами безпеки та життєзабезпечення. Можливості різних мультирум систем можуть суттєво відрізнятися, залишаючи для вас можливість вибору.

Найбільш прості з таких систем дозволяють відтворювати тільки музику, і тільки з одного джерела (наприклад, з тюнера або CD-програвача) в різних приміщеннях вашого дому. Такі системи обмежені тим, що перебуваючи в тій чи іншій кімнаті, ви зможете тільки регулювати гучність, а слухати у вітальні CD-пелеєр, а в кухні тюнер у вас не получиться. Більш складні системи дозволяють слухати в одній кімнаті музику з різних музичних джерел.

У вас також буде можливість відразу з настінних пультів керування регулювати баланс звучання, виводити на дисплей назви дисків, що програються, або треків з аудіо сервера. Залежно від складності системи ви можете озвучувати різну кількість кімнат – від чотирьох в простих мультирум-системах до практично безкінечної кількості в складних системах, які використовують центральний процесор з відкритою архітектурою (тобто таких, які дозволяють встановлення додаткових компонентів та програмування додаткових можливостей).

Ще більш складні мультирум-системи дозволяють здійснювати багатокімнатне розповсюдження не тільки звукового, але і відеосигналу. Таким чином, використовуючи один набір відеоджерел (відеомагнітофон, DVD-плеєр, супутниковий тюнер і т.д.) можна відтворювати зображення на телевізійних моніторах, встановлених в різних кімнатах.

Виробники мультирум-систем постійно удосконалюють своє обладнання, додаючи нові, раніше недоступні можливості. Наприклад, функція „інтеркому” дозволяє встановити „гучний зв”язок” з будь-якою кімнатою вашого дому; за вашим бажанням, при надходженні вхідного телефонного дзвінка, система автоматично приглушить гучність програваємих треків і виведе телефонну розмову на акустичну систему.

Як бачите, існують різні варіанти технічного рішення таких систем. Але структура мультирум-системи залишається незмінною – це джерела звуку та відео, мультирум-контролери для розподілу сигналу в різні зони (кімнати) з настінними панелями та пультами, а також акустичні системи для відтворення звуку в кожній з кімнат.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (17.04.2011)
Переглядів: 479 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика