Субота, 23.11.2024, 13:36
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Розумний будинок від А до Я. Автоматизація котеджу


Словосполучення “розумний будинок” чули всі, але що за ним стоїть знає не багато хто. У цій статті я спробую описати велику частину можливостей цього «найрозумнішого будинку». Як приклад пропоную розглянути котедж загальною площею до 200 м2, що має власний двір.

Під'їзд до будинку

Перше, з чого варто почати, - освітлення над вхідними дверима в двір або над комірами. Управління здійснюється двома способами: за допомогою радіобрелоков і з приміщення за допомогою звичайного вимикача.

Радіобрелок дає можливість включити освітлення перед вхідними дверима ще при під'їзді до будинку з машини, а значить, не доведеться в повній темноті шукати замочну щілину.

Управління світлом за допомогою вимикача, розташованого всередині удома, дозволить побачити людину, що знаходиться перед дверима, наприклад, у відеодомофоне.

Внутрішній двір

І ще про освітлення.
План освітлення двору краще довірити дизайнерові, який запропонує місця розміщення газонів, фонтанів, місця установки світильників для декоративного підсвічування доріжок і освітлення всього двору.

Управління освітленням двору здійснюється не менше чим 3 способами: від датчиків руху, за допомогою вимикачів і по графіку. Бажано додати можливість управління освітленням від сигналізації.

Використання системи управління освітленням від датчиків руху дає декілька переваг: по-перше, економію витрат на електроенергію, по-друге, комфорт: при виході з будинку або вході в двір з вулиці Вам не доведеться шукати вимикач - Ви завжди потраплятимете в освітлений двір. До того ж “розумний будинок” може самостійно вирішити, яку частину двору освітити: якщо Ви тільки приїхали і входите в двір через головний вхід, “розумний будинок” сам включить тільки фасадне освітлення. Завдяки датчикам освітленості, світло включатиметься тільки тоді, коли це дійсно необхідно.

“Розумному будинку” можна вказати, які групи освітлення і коли краще використовувати. До 23:00 при виявленні руху “розумний будинок” може включати основне освітлення двору на 100% яскравості, після 23:00 - всього на 50%. Якщо ж Ви приїхали додому після 24:00, при вході в двір спалахуватиме тільки підсвічування доріжок. Таким чином Ви не перешкодите сплячим в будинку людям.

Розробляючи ландшафтний дизайн, дизайнери наперед передбачають велику кількість груп освітлення, які дозволять продемонструвати всю красу їх творіння. Але різні групи підсвічування повинні включатися в різний час залежно від освітленості, погоди і інших чинників. Цю роботу як не можна краще виконає “розумний будинок”! Він сам стежитиме за всіма змінами основних параметрів: часу, освітленості, температури, і включати різні групи освітлення на необхідний рівень яскравості. Вам і вашим гостям залишиться лише насолоджуватися грою світла і тіней.
Вночі, в указаний час, “розумний будинок” вимкне всі види підсвічування до наступного вечора, а вранці запустить систему поливу газону, розрахує час виключення, враховуючи температуру і вологість повітря. Полив газону може проходити і увечері. Це актуально для рослин, сприйнятливих до температури води: вранці відбуватиметься набір води в бак, вдень прогрівши, а увечері поливши, якщо вдень не було дощу.

Передпокій

Світло в передпокою в темний час доби спалахує автоматично - “розумний будинок” позбавить Вас від необхідності натискати різного роду кнопки. Включення світла може відбуватися при відкритті вхідних дверей або після виявлення руху, оскільки в передпокій Ви можете потрапити і з інших кімнат. У магазинах сьогодні можна знайти різні пристрої автоматизації, такі як вимикачі з датчиком руху. Але їх навряд чи можна назвати “розумними”. Уявіть собі ситуацію, коли Ви серед ночі вирішили пройти в туалет і, вийшовши із спальні в передпокій, були засліплені світлом, що раптово спалахнуло. На наш погляд, це не дуже приємно.

До того ж подібне “моргання” приводить до швидкого зносу ламп, і міняти їх доводиться набагато частіше.

На відміну від вищеописаних пристроїв, “розумний будинок” сам проаналізує, з якої кімнати і в котрій годині Ви вийшли в передпокій і включить світло на потрібний рівень яскравості. Плавне включення дозволить не тільки уникнути частого перегорання, але і продовжити термін служби ламп. Такі системи можна встановити у всіх прохідних зонах або рідко використовуваних приміщеннях.

У передпокою дуже корисною є функція виключення всього освітлення в котеджі натисненням однією кнопкою. Використовуючи таку кнопку Вам ніколи більше не доведеться обходити перед виходом всі кімнати і перевіряти світло. Окрім світла, натиснення цієї кнопки може викликати виключення деяких розеток, до яких зазвичай підключаються праски, нагревателі і інші “небезпечні” пристрої.

Вітальня

У вітальні повинне бути багато світла на всі випадки життя. Це кімната, в якій Ви приймаєте гостей, проводите вечірки або читаєте книгу. У ній також достатньо часто встановлений домашній кінотеатр. Для кожної такій ситуації зручно мати відповідне освітлення: якщо прийшли гості, горить все основне освітлення, якщо Ви хочете провести романтичний вечір або невимушено поговорити з друзями, краще використовувати м'яке підсвічування бра. Процес настройки таких світлових сцен може виявитися достатньо довгим, якщо врахувати те, що в одній кімнаті може знаходитися до 9 груп освітлення. “Розумний будинок” має можливість управління сценарним освітленням.

У кімнаті, поряд з вимикачами світла, встановлюються додаткові кнопки управління, кожна з яких відповідає за свою світлову сцену.

Натиснення кнопки приводить до установки всіх груп освітлення кімнати на заданий рівень яскравості.

“Розумний будинок” може виконувати і наперед записані послідовності дій (макроси). Розглянемо одну з програм на прикладі домашнього кінотеатру. Допустимо, Ви вирішили подивитися кіно, для цього Вам потрібно буде сісти на диван і натиснути всього одну кнопку. “Розумний будинок” може сам закрити штори, приглушити потрібні групи світла, а інші вимкнути. Поки всі розсаджуються по кріслах і диванах, підсвічування працюватиме на 50% яскравості, але через 2 хвилини “розумний будинок” погасить світло практично повністю.

Управління всією аудіо-відео технікою краще здійснювати за допомогою універсального програмованого пульта ДУ - з його допомогою Ви зможете управляти всією технікою в кімнаті. Це зручно, оскільки позбавляє від необхідності шукати потрібний пульт серед інших і дозволить позбавитися від гори різних пультів на журнальному столику.

Спальня

Спальня є однією з найзатишніших кімнат, але і в ній є місце автоматизації. Іноді Ви лягаєте в ліжко, читаєте книгу і через деякий час розумієте, що потрібно вимкнути світло, а вимикач знаходиться біля дверей. Думаю, що ситуація знайома багатьом. А ще забуте на кухні світло. Не можна сказати, що такі рейди по виключенню світла перед сном дуже приємні, але здійснювати їх доводиться. З “розумним будинком” про такі прогулянки Ви зможете забути, розміщення кнопки «Вимкнути все» в спальні позбавить від проблем. Якщо не хочете вставати з ліжка, можна використовувати радіовимикач. Зовні він виглядає як звичайний настенний, але його товщина всього 7 мм., і він кріпиться до будь-якої поверхні липучками.

Найзручніше приклеїти його на спинку ліжка. Використовуючи цей же вимикач, Ви зможете управляти освітленням самої спальні або шторами.

Якщо в будинку встановити сенсорну панель, то світло в спальні можна буде використовувати як будильник. Допустимо, на панелі Ви встановили час підйому 8:30 і лягли спати, в 8:15 в спальні основне освітлення включиться на 30% яскравості і до 8:30 плавно підійде до 100%, в цей же час відкриються штори. Після такого підйому приємний ранок вам гарантований.

Ванна кімната

Чим дуже зручно управляти у ванною, так це теплими підлогами. Звичайно, Ви можете запитати, навіщо ними управляти, якщо вони вже мають свій регулятор температури? Відповідь проста - електричні теплі підлоги мають достатньо високе енергоспоживання, при цьому велику частину часу не використовуються - вночі, коли всі сплять, вдень, коли всі знаходяться на роботі. Якщо відключати їх на цей час, економія буде істотною. “Розумний будинок” може робити це без чиєї-небудь участі. Він буде сам вимикати їх після Вашого відходу (включення сигналізації) і включати за годину - два перед Вашим поверненням. Включити теплі підлоги Ви зможете навіть по телефону ще сидячи в офісі або з машини дорогою додому.

Особливо зручним є управління теплими підлогами укупі з будильником в спальні, описаним Вище, - відключення теплої полови відбудеться в 23:00, а включення за дві години до Вашого підйому.

Управління витяжкою у ванній кімнаті може виявитися дуже корисним, “розумний будинок” включить витяжку самостійно, коли виявить підвищену вологість, а вимкне тільки тоді, коли приведе її в норму.

Дитяча

Якщо у Вас є маленькі діти, які сплять в окремій кімнаті, дистанційні вимикачі світла є необхідністю. Іноді діти бояться темноти і, прокинувшись вночі, не можуть вилізти з ліжка. Радіовимикач, приклеєний до спинки ліжка допоможе вирішити цю проблему, - дитина сама зможе включити або вимкнути світло в своїй кімнаті, коли захоче. До того ж в спальні у батьків може розташовуватися інший вимикач, для управління світлом в дитячій, яке виконуватиме дві дуже корисні функції: як тільки дитина включить світло в своїй кімнаті вночі, Ви зможете побачити це на індикаторі, крім того, самі зможете вимкнути світло у дитини в спальні увечері.

Всі знають, що діти люблять засинати з включеним світлом, виключення цього світла можна довірити “розумному будинку”. Після того, як Ви уклали дитину в ліжко і вийшли з кімнати, досить натиснути всього одну кнопку на сенсорній панелі для того, щоб світло відразу перейшло на 50% яскравості і вимкнулося повністю за годину.

Прокинувшись вночі і вирішивши сходити в туалет, дитина сама зможе включити світло в кімнаті прямо з ліжка, а вийшовши з неї, зможе пройти по м'яко освітленому коридору до туалету. “Розумний будинок” поклопочеться про те, щоб навіть найменшим його мешканцям було комфортне.

Кухня

Для того, щоб включена вода не стала причиною великих проблем в кухні, у ванній кімнаті і туалеті, встановлюється система запобігання протечек воді. Не дивлячись на те, що настало XXI століття, комунальні служби до цих пір можуть відключати воду на достатньо тривалі терміни, а ми можемо залишати крани відкритими. І добре, якщо воду включають, коли хто-небудь є удома. А якщо все на роботі або на навчанні? Оцінити збиток від потопу може кожен. Тут на допомогу приходить “розумний будинок” - він виявить протечку води, сам її перекриє, відправить смс-повідомлення, і чекатиме Вашого повернення, так що за воду можна бути спокійним.

На кухні також бажано встановити систему виявлення газу, що діє по аналогічній схемі.

Охорона

Якщо Ви збираєтеся здавати Ваш будинок на пост охорони, то установку сигналізації варто довірити організації, що ліцензіює в цій області, а ще підключити сигналізацію до системи “розумний будинок”.

Охорону котеджу можна розділити на два контури: будинок і двір.

Увечері, перед сном Ви зможете включити охорону тільки периметра, внутрішні приміщення котеджу охоронятися не будуть, і Ви зможете спокійно переміщатися всередині удома. Та варто зловмисникові проникнути з вулиці до Вас в двір, він буде відразу засліплений прожекторами, що спалахнули, і гавкотом собаки, якому у Вас, до речі, може і не бути. “Розумний будинок” сам відтворить гавкіт шістдесяти кілограмового ротвейлера, і включить на запис всі відеокамери навколо будинку. Думається, після такого привітного прийому жоден порушник не встоїть перед спокусою дуже швидко, перестрибнувши через огорожу, покинути Ваш двір і довго, довго бігти геть.

Виїжджаючи з будинку, можна включити охорону не тільки двору, але і всього будинку, хоча, навряд чи хтось може підібратися до нього непоміченим. При виявленні руху всередині удома “розумний будинок” сам включить не тільки відеозапис і сирену, але і зможе відправити Вам смс-повідомлення на мобільний телефон, а сигналізація пошле сигнал в охоронну організацію. При від'їзді на декілька днів “розумний будинок” самостійно імітуватиме вашу присутність включенням і виключенням світла в кімнатах.

Якщо Ви вирішили виїхати з будинку увечері, після заходу, то, включивши сигналізацію і вийшовши в двір, Ви не опинитеся в повній темноті, “розумний будинок” сам включить Вам освітлення двору і вимкне його через 5 хвилин після Вашого відходу. Він чекатиме Вашого приїзду і, звичайно ж, потім знову привітно зустріне Вас підсвіченою доріжкою і вогником над вхідними дверима.

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (15.05.2010)
Переглядів: 676 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика