Середа, 27.11.2024, 18:22
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Розумний будинок. Проблеми і перспективи. Частина 3


З кожним роком зростає число замовників на «інтелектуалізацію» свого будинку, збільшується число компаній, що займаються проектуванням і впровадженням системи, але, не дивлячись на це, даний процес в Україні йде повільним темпом.

Чому так відбувається? Які існують проблеми?

По-перше - це недостатня інформованість споживача про всі можливості автоматизованого житла.

По-друге - це висока вартість житла. Впливає на попит і слабка комп'ютерна культура. Важливою проблемою є недостатня кількість компаній по впровадженню інтелекту.

Думки фахівців:

Володимир Федощук, Генеральний директор компанії «Хай-Тек Хаус»:

-Серед труднощів можна назвати недостатню поінформованість замовників про дані технології. Це стандартно, для якихось нововведень. Природно, якщо б вартість технологій була б меншою, це б вплинуло на масштаби впровадження систем розумний будинок. Звичайно, велику роль відіграє політична та економічна ситуація в країні, рівень розвитку підприємств, які потенційно готові впроваджувати дані системи, достаток населення, нормативна база, підтримка енергозберігаючих технологій з боку держави, низька вартість енергоресурсів, ситуація на ринку нерухомості, низький загальний рівень сервісу і т.д.

Карамнов Сергій Володимирович, президент компанії Real Estate Solutions:

-Аналізуючи ринок в області автоматизації будівель можна зробити висновок, що потенційних замовників на сьогоднішній день дуже багато. Системи «розумний будинок» сьогодні користуються набагато більшою популярністю, ніж кілька років тому. Не дивлячись на це, кількість «розумних будинків», особливо офісних центрів не така велика. Основною причиною цього є складність процесу узгодження. Як правило клієнти вважають за краще орендувати офісні приміщення у великих бізнес-центрах, а власники будинків не хочуть втручатися в роботу інженерних систем центру.

Ксенія Гончаренко, керівник відділу маркетингу «Бухоблік і Торгівля» (БІТ - Київ):

Проблеми такі: маленький ринок, високі ціни, неготовність споживачів платити гроші за проектування. Необізнаність користувачів про гаджети.

Керівник проекту ТОВ «ВіВП Груп», ТМ «ViP Technology Service» Чернявський Анатолій:

На даний момент на ринку України більша частина електротехнічних, електромонтажних та сантехнічних (опалення, вентиляція, кондиціонування) компаній декларують готовність реалізовувати ті чи інші функції системи «Розумний будинок».

Однак, фактично компаній, в яких є штатні фахівці, здатні реалізувати весь комплекс функцій системи «розумний дім», не більше 20. Пояснюється це тим, що тримати в штаті висококваліфікованого фахівця і проводити його періодичне навчання пов'язане з певними витратами, які не кожній компанії «по кишені».

А ось залучити цього спеціаліста за наймом (взяти в оренду), у разі якщо замовник «вже на гачку», обійдеться компанії набагато дешевше. Крім того, на ринку України відомі випадки існування фірм-одноденок або майстрів «кулібіних», коли фірми підписують договори на установку системи «Розумний будинок», беруть аванс, а далі, в залежності від кваліфікації персоналу або відразу закриваються, або прокладають кабель, встановлюють все устаткування і ... стикаються з проблемою - «Розумний будинок» не працює.

Результати цієї ситуації різні, проте такі факти підривають довіру до інших компаній, у яких є в штаті висококваліфіковані фахівці, здатні вирішувати найскладніші завдання.

Перспективи попиту на інтелектуальні будинки в Україні

Думки фахівців:

Карамнов Сергій Володимирович, президент компанії Real Estate Solutions:

Інтелектуальні будівлі в Україні останнім часом стають все більше популярними. Завдяки хорошій інформованості про дані системи і підвищенню інтересу до них спостерігається збільшення попиту на даний вид будівель.

Олександр Білобров, фахівець компанії «Інтелсіті»:

-В даний час ринок систем особливо активізований, тому що Україна прагне до європейського рівня життя і технологій, де системи автоматизації вже давно є стандартом при будівництві як приватних будинків так і комерційної нерухомості.

Володимир Федощук, Генеральний директор компанії «Хай-Тек Хаус»:

-Даний сегмент перспективний. Він швидко розвивається. Про це свідчить і все більша кількість зацікавлених компаній. І розробки провідних світових виробників устаткування. І проведення спеціалізованих виставок. Особливо радує збільшення попиту - зростання кількості замовлень на системи розумний будинок останнім часом.

Керівник проекту ТОВ «ВіВП Груп», ТМ «ViP Technology Service» Чернявський Анатолій:

Як показує досвід фахівців компанії «ViP Technology Service» і досвід компаній-партнерів в останні рік-півтора спостерігається збільшення попиту на встановлення тих чи інших елементів (керування освітленням, жалюзями, мультирум, кліматом, безпеки житла) системи «Розумний будинок».

Нам складно охарактеризувати який сегмент ринку послуг з установки систем автоматизації є найбільш перспективним, тому що інформація по реалізованим проектам компаніями-інсталяторами, в більшості випадків, є конфіденційною.

Ксенія Гончаренко, керівник відділу маркетингу «Бухоблік і Торгівля» (БІТ - Київ):

Ринок тільки почав розвиватися, тому й перспективи величезні, особливо із збільшенням будівництва високоякісного житла.

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (04.08.2010)
Переглядів: 1114 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика