Субота, 23.11.2024, 20:04
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Розумні сходи


Головна відмінна риса системи розумного будинку - це комфорт, неповторне задоволення від сценарію світла, звуку і зручність в управлінні. Сумарне управління всіма функціями системи розумного будинку (світло, клімат, аудіо - і відеонастройки) в автоматичному і інтерактивному режимі робить його зручним і безпечним, а перебування в ньому створює додатковий емоційний настрій.

Сходи - конструктивний, функціональний елемент, що забезпечує вертикальні зв'язки у вигляді ряду сходинок. Найбільш часто цей термін асоціюється зі сходами як елементом будівлі, споруди. До окремих випадків сходів можна віднести сходи службових машин (наприклад, пожежної); трапи судів, літаків та гелікоптерів; мотузкові сходи, садові драбини, ескалатори та ін

За призначенням сходи:

- Основні, або головні - загального користування;

- Допоміжні - пожежні, аварійні, службові, горищні, підвальні, запасні;

- Вхідні і парадні;

- Садово-паркові.

За розташуванням

- Внутрішні
закриті - у сходових клітках
відкриті - у вестибюлях, холах

- Зовнішні

- Внутрішньоквартирні

За матеріалом виготовлення:

- Дерев'яні (найчастіше - дуб, сосна, кедр, модрина, ясен) - внутрішньоквартирні, малоповерхових житлових будинків і т. д.;

- Бетонні - основні сходи цивільних і промислових будівель;

- Залізобетонні;

- Цегляні;

- З природного каменю;

- З мінеральних матеріалів (керамограніт, кахель та ін);

- Металеві (нержавіюча сталь, алюмінієві сплави, чавун, мідь і ін) - пожежні, аварійні, технічні

- Ковані

- Зі скла.

Для виготовлення таких сходів використовується триплекс (три шари скла проклеєні спеціальною полімерною плівкою, що забезпечує абсолютну безпеку скла при розбиванні).

- Із пластику

Застосування того чи іншого матеріалу залежить від функціонального призначення сходів, а також від умов їх експлуатації.

За конструктивними особливостями:

- Збірні
крупноелементні (цілісний марш з міжповерховими і проміжними площадками)
дрібноелементні (набірні з окремих сходинок, балок, плит)

- Монолітні
з прямими маршами: безпека руху, відносна простота у виготовленні.
Сфера застосування: житлові, громадські та виробничі будівлі. Перевага монолітних сходів - можливість її експлуатації в процесі будівництва.

- Г-подібні сходи: економія простору, використання забіжних сходинок. Проектування і виготовлення вимагає професійного підходу.

- П-подібні сходи (повертають на 180 °): економія простору, використання забіжних сходинок.

- Вигнуті сходи.

- Сходи на косоурах. Сходи, щаблі яких підтримуються знизу балками (косоурами) з двох сторін або однієї центральної. На косоурну балку, що має пилоподібну форму, зверху укладають сходинки).

- Складні. Складаються з трьох, чотирьох і більше секцій, які в процесі розсування або складання одна за одною накладаються одна на одну до компактної конструкції. При виготовленні застосовуються різні дерев'яні матеріали: дуб, бук, клен, сосна. Недолік: їх не можна регулювати по висоті, мають велику масу.

- Сходи, що складаються як гармошка. Вони розраховані на висоту до трьох метрів. Сходи-гармошки виготовляються тільки з металу (сталь, алюміній).

комбіновані сходи, в основі їх - металевий каркас, до якого прикріплені дерев'яні сходинки.

- «Гусячий крок», або «Самба». Отримали свою назву завдяки формі сходинок, симетрично розташованих відносно лінії ходу і викликають при ходьбі асоціації з гусячим кроком. Інша назва - «самба», так як рух по таких сходах, як у танці, потрібно починати з «потрібної ноги», інакше можна збитися з ритму. Ці сходи не можна назвати дуже зручними але вони можуть виявитися незамінними у допоміжних приміщеннях, невеликих котеджах або будинках дачного типу. Встановити їх можна навіть на дуже маленькій площі, іноді на 1-2 м ². вільного простору.

- Гвинтові. Сходи мають форму клина. Центральна ширина сходинки повинна складати не менше 20-25 см, а в самій широкій частині - не більше 40 см.

- Комбіновані.

Однією з відмінних рис у тонкощах створення розумного будинку, є ядро керуючої системи. Її нервова мережа - це інформаційний кабель, який пов'язує керуючі та керовані пристрої, за рахунок чого і досягається абсолютна надійність в першу чергу - в управлінні комфортом (світло, клімат, протікання).

Система розумного будинку дозволяє керувати світлом на сходах з будь-якого зручного пристрою (настінний вимикач / сенсорна панель / комп'ютер / пульт дистанційного керування) і вибирати яскравість і кількість світла можна самостійно або дати можливість системі робити це автоматично. Функція «стежаче світло» буде вмикати і вимикати світло в міру Вашого проходження по сходах.

Система розумного будинку сама буде стежити за загоряннями, різними протіканнями та іншими неприємностями, і у разі їх виникнення усуне причину і проінформує вас по мобільному телефону та викличе відповідні служби.

Система клімат контролю буде завжди готова до змін погоди і вам більше не треба включати обігрівачі, просто вкажіть температуру, комфортну для вас, і система розумного будинку сама відрегулює температуру підлоги кондиціонера і радіаторів, не викликаючи конфлікти між ними.

Завдяки бездротовій мережі ви більше не залежите від довжини проводів і їх наявності. Ноутбук, КПК, мобільний телефон в будь-якій точці отримають інтернет і не тільки ...

Ресурси медіасервера доступні на будь-якому пристрої! «Стежачий звук» буде йти за Вами по сходах, і слідувати далі.

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (01.07.2010)
Переглядів: 1248 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика