Середа, 27.11.2024, 16:07
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Розумне світло


Замислюючись над дизайном інтер'єрів квартири, заміського будинку або офісу, люди велику увагу приділяють не лише оздоблювальним матеріалам, меблям і побутовій техніці. Адже яким би чудовим не було оформлення, важливо його правильно подати, «подати», зробити максимально виграшним. І величезну роль у вирішенні цього питання відіграє освітлення.

Великі ставки робляться на природне світло, що потрапляє в приміщення вдень, однак обмежитися тільки ним абсолютно неможливо. Тому необхідно продумати систему джерел штучного освітлення, що створює комфортну обстановку в будь-який час доби.

Колись у кімнатах було цілком достатньо наявності люстри та бра, торшера або нічника. Проте сучасне життя диктує нові правила оформлення інтер'єру. З появою підвісних стель актуальними стали точкові світильники, що виділяють певні зони в приміщенні, що дозволяють освітлювати тільки потрібні ділянки в залежності від того, що в даний момент відбувається в кімнаті, який настрій хочеться створити. Наприклад, велике святкове застілля вимагає максимального світла, а от для романтичної вечері на двох, затишного чаювання або перегляду фільму цілком достатньо кількох неяскравих джерел світла. З урахуванням цих особливостей дизайнери поряд з плануванням приміщення і розділенням його на зони думають про кількість і розташування світлових приладів. І, якщо дозволяють кошти замовників, пропонують нові зручні варіанти управління освітленням.

Варіантів таких існує чимало: від простих вимикачів і диммерів до пультів управління окремими лампами або навіть усім освітленням у квартирі. В останньому випадку мова йде про системи «розумний дім». Саме вони надають найширші можливості по управлінню освітленням.

Автоматичне управління

Домашня автоматизація управління освітленням може бути реалізована двома основними способами. Перший - обладнання кожної кімнати пультом з кількома кнопками. Кожна відповідає за конкретний освітлювальний прилад - люстру, бра, систему точкових світильників. У результаті керувати світлом можна прямо з дивана або з крісла. Наприклад, вирішивши присвятити вечір відпочинку, ви можете читати газету чи книгу, використовуючи яскраве світло люстри, а потім переключитися на перегляд фільму при неяскравому освітленні бра.

Другий спосіб - повна автоматизація з залученням спеціальних датчиків. Світло включається відразу, як тільки людина входить у приміщення, а через деякий час після її виходу вимикається. Зручність такої автоматизації відчувається з першого ж разу, особливо якщо обидві руки зайняті чимось і для того, щоб дотягнутися до вимикача, будуть потрібні додаткові зусилля. Втім, вимикачі при автоматичному управлінні зовсім не скасовуються: якщо потрібно вимкнути світло, залишаючись в кімнаті, це цілком можна зробити вручну.

Управління яскравістю освітлення

Це система, що дає можливість регулювати світловий потік шляхом додавання або зменшення яскравості. Зручно, якщо подібні дії можна здійснювати з пульта дистанційного керування. Однак це не єдиний спосіб. Регулювання яскравості може бути винесено на окрему панель, а може стати частиною програми управління освітленням по таймеру.

Управління освітленням по таймеру

Люди, які живуть за режимом, безсумнівно, оцінять можливість програмування часу включення і виключення світла, а також автоматичну зміну налаштувань. Так ввечері після встановленої ними години і вночі освітлення буде включатися тільки на половину потужність, достатню щоб пройти в потрібному напрямку і взяти необхідну річ. А тим, хто проживає в заміському будинку не доведеться самостійно включати світло на вулиці: управління по таймеру дозволить вирішити це завдання без втручання людей.

Управління освітленням за часом доби

Це більш складна, але дуже зручна система. Навіть літнім днем, особливо під час дощу, природного світла може виявитися недостатньо для освітлення кімнати чи офісу. Тут допоможе спеціальний датчик, що фіксує рівень освітленості і при необхідності включає лампи. Така складова системи «розумного дому» актуальна і в будинках, де є зимовий сад або оранжерея. Господарям не доведеться по кілька разів на день включати і вимикати світло, а при від'їзді хвилюватися про улюблених рослин.

Створення світлових сцен

Можливість включення відразу декількох джерел освітлення та запам'ятовування часто використовуваних програм називають функцією створення світлових сцен. Виділення окремих елементів інтер'єру або освітлення фасаду будівлі по заданому сценарію не тільки зручна, але й дуже ефектна програма системи «розумного дому».

Імітація присутності

Тим, у кого спосіб життя пов'язаний з частими подорожами або відрядженнями, інтелектуальна система управління світлом просто необхідна. Саме вона допоможе створити ефект присутності господарів будинку. Світло в різних приміщеннях буде включатися і відключатися, а його яскравість буде регулюватися системою «розумного будинку». Така імітація часто допомагає запобігти вторгненню сторонніх осіб у період відсутності у будинку господарів.

Автоматичні системи управління освітленням зручні і ефективні як у багатоповерхових заміських котеджах, так і в невеликих типових квартирах. Вони дозволяють зробити життя комфортнішим, а витрати на придбання та установку спеціального устаткування окупаються куди швидше, ніж це може здатися на перший погляд.

Інтелектуальні системи освітлення «розумного дому» економлять електроенергію, допомагають підкреслити тонкощі дизайну приміщення, створюють потрібний настрій в конкретній кімнаті саме в той час, коли це зручно господарям. І, звичайно, з ними не доводиться згадувати, чи вимкнене світло в гардеробній або на кухні - сучасні моделі систем дозволяють здійснювати контроль з персонального комп'ютера або навіть мобільного телефону. Випробувавши на собі можливості автоматичного управління освітленням, ви відразу ж оціните всі його переваги.

До хорошого звикають швидко, і тепер, коли «розумний дім» стає доступним все більш широкому колу споживачів, не варто відмовляти собі в задоволенні жити красиво, ефектно і комфортно.

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (29.07.2010)
Переглядів: 801 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика