Вівторок, 26.11.2024, 19:50
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Міфи „Розумного дому”


Міф №1. Мені не потрібний Розумний Дім.

Дім не повинен бути розумним. Дім повинен бути комфортним, затишним та безпечним.

Хіба електричний чайник, який відключається автоматично, називають розумним? А телевізор з пультом дистанційного керування, який дозволяє не вставати з дивана для переключання каналів – вундеркінд? Якщо світло на території навколо вашого дому включається автоматично залежно від рівня освітлення та часу доби – хіба це має викликати здивування? А можливо потрібно дізнатись про те, що в вашому домі вийшла з ладу система опалення, коли взимку почнуть замерзати ваші близькі, а про необхідність заміни фільтрів в системі вентиляції, тільки по їдкому запаху в кімнатах? Протікаюча труба під ванною повинна повідомити про себе п”ятном на потолку або дзвінком сусідів?

Встановлені системи вентиляції та кондиціонування не повинні бути узгоджені з алгоритмом роботи системи опалення? Енергомісткі системи відтанення льоду, дизель-генератори, пристрої стабілізації напруги не повинні мати оптимізованих алгоритмів спільної роботи?

Придбані системи домашнього кінотеатру обладнані 5-7 пультами дистанційного керування з нетривіальними функціями настройки та експлуатації, а наявність простого, зрозумілого навіть дитині пристрою керування з якого можна виключити світло, закрити штори, відрегулювати температуру в кімнаті та повністю контролювати роботу аудіо-відео техніки є розкошем?

Для поливання квітів та шикарного газону, годування рибок та улюбленого папуги за вашої відсутності обов”язково залучати сусідів? І ще. Якщо один школяр знає таблицю множення, а інший ні, то перший обов”язково вважається розумним? Чи все таки нормальним?

Ні. Дім не повинен бути розумним. Він повинен бути НОРМАЛЬНИМ.

Міф №2. Розумний Дім – це дуже Дорого.

Говорять, що людина, придбавша велику квартиру або побудувавша хороший дім не буде економити. Можна поспорити! В таких людей потрібно вчитися грамотно розподіляти гроші, виключаючи непотрібні та необгрунтовані витрати. Саме такі люди першими замовляють режим „консервації” дому при тривалій відсутності та узгодження роботи енергомістких систем, автоматичне включення та виключення світла та керування домашнім кінотеатром. Вони думають на декілька ходів вперед та розуміють, що економлять не тільки „прямі” затрати на електриці та газі. Це дозволяє „мякше” використовувати ресурс дорогих інженерних систем.

Міф №3. Це можна відкласти на потім.

Вибір та узгодження інженерних систем, встановлених в домі, квартирі, найчастіше, здійснюється на етапі будівництва. В цей час серйозно ростуть витрати майбутнього господаря на систему опалення, вентиляцію, каналізацію, водопостачання, електрику... Дальше на вікна, двері, ландшафт та облаштування території. А потрібно відкласти гроші на меблі, телевізори, хорошу музику...

Рахунки ростуть та множаться. На цьому етапі питання про зручність роботи та життя в домі зводиться до простого перечислення систем – вентиляція, опалення, електрика...

Проте може трапитися так, що будуючи „Мерседес”, ви отримаєте великі „Жигулі”.

Все ніби добре, але ABS немає, ETS немає, пульта керування немає, комп”ютера також, кондиціонер, вентиляція та опалення не знають про існування одне-одного.

Ви розумієте, що будували не це. Ви розумієте, що потреба узгодження роботи систем вентиляції, кондиціонування, опалення та світла на основі централізованого керування це не данина моді.

Це вимога часу. Це система інтегрованого керування, дуже складним інженерним обладнанням, встановленим у вас вдома. Це зручний пульт керування для складної системи, яка називається Ваш Розумний Дім.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (02.02.2011)
Переглядів: 615 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика