Неділя, 24.11.2024, 00:42
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Магія керування світлом. Термінологія


Близько 25% від загального споживання всієї електроенергії витрачається саме на освітлення. Тому автоматичне керування освітленням - одна з істотних і корисних систем «інтелектуального будинку». За допомогою систем управління світловими джерелами в котеджі або багатокімнатній квартирі створюється не тільки особливий комфорт, але і досягається значна економія споживання електроенергії. У зв'язку з цим зупинимося докладніше на деяких важливих визначеннях і термінах.

Зональність освітлення - група джерел функціонально спрямоване всередині однієї кімнати або по кімнатах всього будинку (управління основним освітленням, підсвічуванням, світломузикою). Зональна побудова освітлення, котеджу або багатокімнатної квартири дозволяє створити структуру освітлення, на основі управління якої будуються «світлові сцени». Об'єднання «світлових сцен» з алгоритмами управління додатковим обладнанням, наприклад, механізмами штор, жалюзі, домашнім кінотеатром або проекційним офісним обладнанням, датчиками присутності та ін дозволяє вибудовувати повномасштабні сценарії.

Ступінь освітленості - плавне регулювання рівня освітленості в кожній зоні (декількома світловими джерелами в приміщенні). Керуючі центри системи - це диммери. Саме вони регулюють яскравість освітлення і створюють потрібний в даний момент настрій - від романтики приглушеного світла до святкового блиску всіх вогнів. Один диммер може об'єднувати від 2 до 6 зон із загальною регульованою потужністю до 2,3 КВт. Можливе об'єднання диммером в єдину мережу, що дозволяє управляти освітленням всього будинку. При використанні, диммером заощаджується до 60% електроенергії, а термін служби всіх ламп збільшується в 20 разів.

Автономне і супроводжуюче освітлення - незалежний режим роботи системи, що не вимагає засобів безпосереднього управління. Використовуємі системою інфрачервоні датчики або фотоелементи можуть автоматично управляти світловими джерелами. Таке рішення застосовується у функціях супроводу людини світлом при його переміщенні по кімнатах - «стежаче світло», а також для автоматичного регулювання освітлення в залежності від яскравості падаючого з вікна світла. Цей режим доцільно використовувати для освітлення коридорів і сходових маршів.

Аварійне освітлення - робота від батарей резервного живлення або аварійного генератора. При неочікуваному відключенні енергопостачання система автоматично перейде в режим роботи від батарей резервного живлення і запустить генератор аварійного освітлення, забезпечить безперебійне освітлення з можливістю регулювання витрати споживаємої енергії в цьому режимі.

Імітація щоденної присутності господарів у будинку - програма, що дозволяє періодично вмикати і вимикати світло в різних приміщеннях будинку. З настанням ночі (причому в різні дні в різні моменти часу) вимикає світло по всьому будинку, залишаючи чергове освітлення, а вранці, поки темно, знову його включає. Господарі тривалий час відсутні, а у стороннього спостерігача повна ілюзія того, що в будинку живуть люди.

Датчики руху - пристрої, на базі яких досить легко організувати автоматичний світловий супровід людини що проходить по будинку. Освітлення вмикається автоматично, коли людина входить у кімнату або в'їжджає в гараж на автомобілі. Затримка на вимкнення встановлюється в діапазоні від 1 до 255 хвилин.

Датчик руху передає електричний або радіочастотний сигнал на базовий приймач системи автоматики і далі модулям контролю або комутації.

Датчики освітленості - пристрої, що дозволяють автоматично включати освітлення з настанням темряви та вимикати його зі сходом сонця, а також підтримувати постійний комфортний рівень освітлення незалежно від погоди і часу доби.

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (08.08.2010)
Переглядів: 493 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика