Субота, 23.11.2024, 00:04
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

„Інтелектуальна Будівля”. Керування освітленням


Керування освітленням традиційним способом – з допомогою звичайних вимикачів – веде до великих затрат при встановленні, нагромадження обладнання та дуже незручне в керуванні.

Встановлення системи автоматизації для керування освітленням зумовлена кількома факторами:

- простота керування. Освітленням можна керувати як локально, так і з диспетчерського пульта, ручним способом або в автоматичному режимі.

- економія матеріалів проводки. Завдяки встановленій системі „Інтелектуальної Будівлі” всі електроспоживачі пов”язані між собою єдиною системою керування. Тому з одного місця можна керувати абсолютно всім електрообладнанням будівлі.

- економія енергоресурсів. Легкість в керуванні та можливість „прив”язати” функцію освітлення до різноманітних датчиків (освітленості, руху і т.д.) дозволяє суттєво економити електроенергію.

Застосовуючи функцію „Керування освітленням” Ви отримуєте можливість:

Керування включенням та виключенням світла

Як вже було сказано, керувати світлом в будівлі можна як з настінних панелей, так і з диспетчерського пульта, автоматично або в ручному режимі.

Регулювати рівень освітлення

Для освітлення в денний час немає потреби включати освітлювальні прилади на повну потужність. Тому, в системі „Інтелектуальна Будівля” застосовується функція диммірування – виставлення рівня освітлення залежно від установок користувача.

Функція може застосовуватися як в ручному, так і у автоматичному режимі.

Наприклад, при встановленні датчика освітлення світло буде плавно регулюватися від нуля до 100% залежно від освітленості на вулиці.

Включення освітлення від датчика руху

В коридорах та на сходах нема потреби тримати освітлення постійно увімкненим. Достатньо встановити датчик руху та прив”язати його до системи керування освітленням, і світильники на сходах будуть включатися автоматично при виникненні руху, а після деякого часу відключаться.

Створення світлових сцен

Система керування освітленням в Інтелектуальній будівлі дозволяє створювати світлові сцени для виділення елементів інтер”єру та фасадів будівлі. Попередньо продумані сценарії увімкнення освітлення допоможуть створити зручність та комфорт в різних ситуаціях.

Економічна доцільність

Завдяки економному використанню світла в окремих випадках досягається економія електроенергії до 50% (світло на сходах без потреби не горить, світло регулюється залежно від освітленості і т.д.). А також, завдяки плавному увімкненню ламп освітлення та меншому часу використання ламп термін їх служби збільшується приблизно в 20 разів.

Самоконтроль

В системі „Інтелектуальної Будівлі” використовується функція визначення несправності приладів освітлення. Зручність даної функції полягає в тому, що відпадає потреба проводити щоденний обхід будівлі з метою виявлення несправності ламп. В окремих випадках система на диспетчерському пульті вкаже на плані будівлі, який саме світильник або група світильників вийшла з ладу.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (07.04.2011)
Переглядів: 978 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика