Головна » Статті » Cтатті |
В категорії матеріалів: 272 Показано матеріалів: 51-60 |
Сторінки: « 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 27 28 » |
Протягом останніх двадцяти років було немало дискусій та дебатів відносно концепції „інтелектуальної будівлі”. На багатьох форумах проводилась робота по визначенню поняття та знаходження кількісного значення цього терміну. Кінцевим результатом усіх зусиль може слугувати висновок, що поняття інтелектуальної будівлі не може бути описане одним визначенням.
|
Сьогодні неможливо уявити сучасний дім, квартиру або офіс без великої кількості складних, але необхідних приладів та пристроїв. Хочите, щоб всі ваші пристрої навчилися розуміти вас з півслова, щоб одного вашого звуку було достатньо, щоб увімкнулося світло, відкрилися штори? Хочите, щоб у вас був справді сучасний, комфортний, безпечний, красивий, затишний дім? Про „Розумний дім” в матеріалі Наталії Євстигнеєвої.
|
Через великі функціональні відмінності між АСУ життєзабезпечення та іншими підсистемами ІБ зовсім не легко об”єднати їх „під одним дахом”, і при цьому залишатись на рівні контролерів та пристроїв вводу/виводу. На реальну інтеграцію можна розраховувати тільки в достатньо крупних проектах, використовуючи повну лінійку програмно-технічних засобів тільки одного виробника, що недешево і подекуди невиправдано з функціональної точки зору. Це в більшій мірі маркетингові рішення брендових виробників, які намагаються запропонувати рішення все-в-одному. Тому інтеграцію між різнородними функціональними підсистемами доцільніше виконувати на третьому рівні – рівні операторських станцій.
|
Інтелект: Як влаштований
Основна підсистема ІБ – автоматизована система керування життєзабезпеченням. На Заході об”єкт автоматизації такої АСУ прийнято називати HVAC (Heating, Ventilation, Air Condition). Він включає в себе вентиляцію, тепло- та холодопостачання, кондиціонування та електропостачання. |
В великих російських містах розгорнувся справжній будівельний бум. Втіленням новацій на будівельному ринку і одним з самих цікавих для айтішника компонентів (як для споживача, так і для виробника) став комплекс технологій, об”єднаних модним терміном „Інтелектуальний будинок” (далі ІБ). Насправді за кордоном цей напрям розвивається вже більше десяти років, а в Росії він робить лише перші кроки.
|
За оцінкою деяких експертів, сьогодні потенційний ринок прогресивних будівельних технологій у 10 разів перевищує реально освоєний. Цьому є декілька причин. Одна з них у тому, що будівництвом та експлуатацією будівлі переважно займаються різні організації. Відповідно, будівельникам не важливо, скільки буде коштувати подальша експлуатація, і вони, не задумуючись, економлять на системах автоматизації. Іншими причинами можна назвати дешеву працю та електроенергію. Також впливає мала поінформованість кінцевих користувачів про переваги систем автоматизації будівлі та недостатня інформація про обладнання та технічні рішення у проектантів. А також, відсутність повноцінної нормативної бази та „перегрітий” будівельний ринок – для чого мучитися, коли квадратний метр убогої площі без електрики можна продати за $1200 при реальній ціні $350?
|
У зв”язку зі зростанням цін на житло та комерційні приміщення інтелектуальні рішення в нерухомості стають вигідним вкладенням коштів.
|
Є такі будівлі, де ЖЕКам немає що робити. Коли п”ять днів підряд викликаєш водоповідника, а він не приходить, ось це і є минулим століттям. Так вважає голова „Архітектурного союзу” Сергій Бабушкін. Тепер все залежить від інвестора: чим він розумніший, тим розумніші будівлі, що проектуються на його замовлення.
|
Обладнання системами „Розумний дім” та „Інтелектуальна будівля” котеджного містечка буде вигідно виділяти його серед інших пропозицій. В умовах жорсткої конкуренції, єдиний ключ до комерційного успіху – зробити унікальну пропозицію по співвідношенню ціна-чякість, яка дозволить надати додатковий сервіс для мешканців котеджного містечка.
|
Обладнання будинків системами автоматизації „Інтелектуальна будівля” продиктоване вимогами безпеки та необхідністю забезпечити цілодобовий моніторинг всіх інженерних підсистем будівлі в режимі реального часу.
Приклад системи „Розумний дім” для бізнес-центру |