П`ятниця, 22.11.2024, 23:50
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Дванадцять п”єс на одній сцені


Дванадцять п”єс на одній сцені

Дванадцять п”єс на одній сцені  Освітлення вітальні – напевно, сама важка частина наший приємних клопотів. І це не дивно: у вітальні відбувається так багато самих різноманітних подій! Це місце запальних зустрічей з друзями та задушевних вечірніх розмов в колі сім”ї, кінозал та „галявинка” для усамітнення за книгою з „пеньком” у вигляді улюбленого крісла. А іноді це ще і картинна галерея, фотовиставка або музей кактусів.

Виходячи з того, що вітальня охоплює в собі так багато життєвих ситуацій, її не можна освітлювати єдиним світильником на стелі в геометричному центрі. Тобто можливо, досвід багатьох поколінь нашого народу це підтверджує, але таке рішення в жодному разі не може називатися вдалим. У вітальні кілька центрів, і кожний з них вимагає індивідуального освітлення. Світло і має виконувати разом з меблями та іншими речовими елементами інтер”єру функцію зонування вітальні. Крім загального освітлення (яке – будь-ласка! – має право бути центральним), вітальня – а тим більше, велика вітальня – потребує також локального, місцевого.

Зона дружніх розмов має освітлюватися більш яскраво, ніж крісло для усамітненого відпочинку. Гостей потрібно зустрічати повною ілюмінацією, а для інтимних розмов, зрозуміло, краще підходить приглушене світло. І те й інше може відбуватися на одному і тому ж дивані, тому потрібно серйозно задуматись про реостати, які регулюють потужність освітлення за вашим бажанням. У вітальні, напевно, наглядніше прослідковується схожість між постановкою архітектурного освітлення та роботою сценічного освітлення, майстра по світлу: у вашій вітальні, так як і на сцені, йдуть вистави. Залежно від подій, потрібно виділити ту чи іншу ділянку життєвої „сцени”, або навпаки, включити засоби заповнюючого світла в особливо урочисті моменти. Проте, яскравість світла все ж не має досягатись за рахунок прямих потоків не дуже потужних ламп. Пряме світло надто жорстке, воно явно не сприяє атмосфері вітальні. Тут краще користуватися розсіяним та відбитим світлом.

Картини, фотографії та кактуси, зрозуміло ж, вимагають особливого локального освітлення, додаткових світильників, які повинні акцентувати ваші експонати, привертати до них увагу і – що також дуже важливо! – дозволяти якнайкраще їх роздивитися. Навіть самий надзвичайний кактус не викличе жодного враження, якщо залишиться в тіні (тобто в світлі фону, який його оточує).

У вітальні мають право на життя світильники практично будь-яких типів – традиційні люстри для стелі та бра. Точкові світильники по периметру стелі або по всій його площі, торшери, світильники на струмопровідних шинах або металевих профілях. Останні – разом з торшерами – особливо цікаві тим, що мобільні та дозволяють змінювати умови освітлення легким рухом руки. Настольні лампи також можуть використовуватися у вітальнях – і все таки, зовсім не як робоче, а як декоративне освітлення (вітальня – не кабінет!). Одним словом, друзі, творчість та ще раз творчість!

Складність постановки світла у вітальні посилюється ще і тим, що вона насичена різноманітними меблями та іншими деталями інтер”єру. І... це сама урочиста кімната, і напевно, сама відповідальна в архітектурному змісті. Тому буває непросто підібрати світильники, які б поєднувалися з загальним художнім стилем вітальні (або навіть стилями, якщо їх кілька). Тому самий безпечний, безпрограшний варіант – це... максимально непомітні світильники, які тільки дають світло, але не привертають до себе увагу (підказка для тих, хто добре орієнтується в чомусь іншому, та сумнівається у своїх дизайнерських здібностях). Для всіх інших скажемо: обирайте світильники по стилю та смаку; не спішіть, візьміть додому каталог з магазину та приміряйте моделі, подумки переносячи їх з сторінок на стіни, підлогу або стелю.

Для тих, хто любить еклектику – поєднання двох або кількох стилей, художних напрямків – нагадаємо: еклектика іноді виходить надзвичайно вдалою, а іноді – жахливою, і ви можете помилитися на цьому шляху. А прихильникам різної екстравагантності скажемо останнє слово: не захоплюйтесь надмірно декоративними особливостями світильників. Світильник – це в першу чергу засіб освітлення, а не експонат авангардистського шоу. Як експонати, напевно, краще використовувати справжні кактуси, ніж алюмінієвий кактус у вигляді люстри.

Компанія "Hi-Tech House"

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (05.03.2008)
Переглядів: 794 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика