П`ятниця, 22.11.2024, 23:48
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Оптимістична увертюра


Оптимістична увертюра

Оптимістична увертюра  Ви ніколи не зміните першого враження про ваш дім. Тому архітектура та дизайн прихожих важливі не менше ніж віталень та спалень, і це особлива тема для розмови. Але що стосується освітлення, то тут є кілька простих та легко реалізуємих принципів.

Освітлення в прихожій має бути достатньо яскравим: мажорні ноти приємні відвідувачу що прийшов (навіть якщо цей відвідувач – ви самі). Яскравим, але все таки не засліплюючим. Проте, якщо ваша прихожа вже старенька, і ви ще не збираєтесь робити ремонт, то краще за все буде саме навпаки – приховати її недоліки з допомогою слабкого, але – тим не менше – витонченого світла. Наприклад, може підійти навіть який-небуть напів тьмяний „камерний”, інтимний світильник, який більше „трудиться” на ниві дизайну, ніж освітлює.

Як ми вже казали, тісні прихожі з високими стелями можна „виправити” шляхом підсвітки стін: стеля залишається „в тіні” та перестає впливати на сприйняття даного архітектурного сюжету. Якщо ж ваша стеля нормальної висоти або нижче, ніж вам цього хотілось би, освітіть її. Можна навіть використати такий найпростіший прийом: направте вверх 150-ватний прожектор (якщо у вас справді тісна прихожа). Він компактний, дешевий, але, само-собою, досить-таки брутальний. Якщо таке рішення здається вам надто радикальним, придбайте більш витончені поворотні світильники направленого випромінювання або навіть влаштуйте спеціальний карниз по периметру прихожої під стелею, на якому закріпіть ряд точкових світильників. Освітлення, направлене вниз, протипоказане прихожим низького „зросту”. І в будь-якому випадку світло не має попадати зайшовшому в очі.

Традиційний світильник для стелі не завжди є прийнятним рішенням для прихожої. Навпаки, тут частіше найкраще підходять настінні світильники. Вони можуть освітлювати як стелю, так і стіни – залежно від того, що вам хочеться робити з прихожою – підвищити її або приземлити. Зрозуміло, настінні світильники прямого світла потрібно розміщувати вище людського зросту, щоб їх світло не сліпило.

Якщо ваша прихожа достатньо хороша, і вам не соромно освітити її „на повну потужність” (наприклад, знову ж таки, направивши потік або потоки світла на стелю), то в цьому випадку можна обійтись тільки загальним освітленням. Але, якщо ваша прихожа не залита світлом, то вам буде потрібно влаштувати ще і робоче освітлення – біля дзеркала. Інакше ви ризикуєте вийти на вулицю в якому-небудь непристойному  вигляді. Причому потоки світла не повинні створювати тіні на фігурі та обличчі людини, яка стоїть перед дзеркалом, тобто вони мають бути симетричними (два світильника по його краям, або один по центру). Та знову ж таки, пряме світло не має попадати в очі. А також відбите від дзеркала: не забувайте про те, що на нього можуть попадати промені від інших світильників та засліплювати вас в самий невдалий момент. Такі „паразитичні” відображення краще за все передбачити завчасно, коли ви ще тільки плануєте розміщення світильників та дзеркал.

І останнє. Уявіть собі, що ви прийшли додому першим, в прихожій темно. Ви шукаєте вимикач, а це не завжди зручно. Не дуже вдалий зразок гостинності. Щоб вирішити цю маленьку проблемку, можна приєднати та використати вимикачі з датчиками, які реагують на тепло, яке випромінюється людиною. До речі, це рішення може бути особливо актуальним для тих прихожих, через які  потрібно проходити по дорозі з кімнати в кімнату. Ви йдете, а світильник вітає вас, включаючись.

Компанія "Hi-Tech House"

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (04.03.2008)
Переглядів: 909 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика