П`ятниця, 22.11.2024, 23:48
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Архітектура не існує без світла


Архітектура не існує без світла

До світла не можна доторкнутися, але це такий ж елемент інтер”єру або ладшафту – як і предмети, конструкції, до яких можна доторкнутися. Світло – рівноправний учасник будь-якої архітектурної композиції. Тобто навіть... головний її учасник, і це зовсім не перебільшення. А й справді, архітектура читається людиною саме в світлі та завдяки світлу.

Хороше освітлення підкреслює, підсилює переваги дизайнерського рішення, а погане – руйнує. Більше того, світло навіть може позбавити архітектуру її „реальності”, зробити її безтілесною, перевести її з світу фізичного у світ метафізичний – чарівний світ чистих образів та почуттів. Тому недоцільно вести мову про архітектуру загалом та про архітектуру зокрема, вирвавши її з контексту освітлення. І ми абсолютно не випадково говоримо „побачити в новому світлі” або „показати в кращому світлі”. Дійсно, саме освітлення формує в людини сприйняття візуальних образів. І не тільки візуальних. Світло викликає також загальне враження від об”єкта архітектури – чи це квартира, чи офіс чи особняк.

Безтілесне освітлення може зробити те ж саме, що і складні тілесні конструкції – арки, ніші, ширми і т.п. А саме: світло розділяє, зонує, формує, організовує простір, робить його немонотонним, осмисленим цікавим. Світло – одне з головних засобів архітектурного конструювання. Світло має втягувати людину в простір дому, квартири, ландшафту. А також орієнтувати, при чому в самому високому значенні цього слова – не тільки лише фізично (щоб було видно куда йти), але ще й емоційно. На жаль, людині властиво губитися у своїх власних почуттях, емоціях, в самій собі. І тут на допомогу може прийти світло. Проте, якщо задача освітлення заради того, щоб не перечепитися в пітьмі, вирішується легко, то постановка психологічно продуктивного світла є набагато важчою проблемою. Возвишене завжди складніше насущного.

Само собою, проектування хорошого освітлення – це робота архітектора, дизайнера. І ми не зможемо заочно навчити вас їх майстерності. Але існують, деякі архітектурно-художні принципи, якими успішно може користуватися будь-яка людина, яка задумується про освітлення свого житла. Самі по собі вони достатньо прості та очевидні. Інша справа, що їх потрібно ще й реалізувати в своєму домі, і причому не окремо (що було б в своєму роді елементарною лабораторною роботою), а всі разом, одночасно. При освітленні кожної кімнати, при виборі кожного світильника необхідно утримувати в полі своєї уваги відразу кілька факторів, аспектів – серед яких не тільки художні, фізичні та психофізичні, але й соціальні. Спочатку ми зупинемось на них, а потім перейдемо до особливостей, постановки світла, в різних приміщеннях вашого дому: очевидно, що принципи освітлення вітальні, ванної кімнати або кухні мають між собою дуже мало спільного.

Компанія "Hi-Tech House"

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (28.02.2008)
Переглядів: 778 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика