Понеділок, 21.07.2025, 20:34
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

"Інтелектуальний будинок" в Москві


"Інтелектуальний будинок" в Москві

На Заході вже давним-давно вирішили проблему хаотичності побутових приладів і, більше того, запровадили масу нових корисних функцій, які здаються нам на межі фантастики. Недаремно Норберт Вінер ще в 1940 році писав, що "не за горами той день, коли речі, що оточують нас, навчаться думати і стануть більш кориснішими суспільству".

Є системи, що реагують на голос власника, за допомогою яких можна включити і вимкнути в будинку світло, привести в рух жалюзі. При появі в будинку господарів починають працювати кухонні прилади, музичний центр у вітальні і кондиціонер в спальній одночасно. Всі ці чудеса називаються "розумним (або "інтелектуальним") будинком", які можна було споглядати на другій міжнародній виставці "HI-TECH HOUSE/Інтелектуальний будинок", яка проходила в Гостинному Дворі в Москві.

Треба відразу сказати, що виставка була розрахована на достатньо вузький круг відвідувачів. Тобто вона була орієнтована на дизайнерів і проектувальників корпоративних і житлових будівель, інсталяторов інтегрованих електронних і інженерних систем, фахівців в області систем безпеки і відеоспостереження, супутникового зв'язку, керівників мережевих сервісних структур.

Але деякі стенди все ж таки могли донести до "людини з вулиці" важливу інформацію про те, що ж є сьогодні "інтелектуальним" або "розумним" будинком. Наприклад, для власників дач і котеджів вельми актуальні охоронні системи, коли по периметру будівлі встановлюється певна кількість відеокамер, що здійснюють постійне спостереження, а зображення з них передається на встановлений в будинку комп'ютер. Програмне забезпечення відстежує зміни картинки і, як тільки в межах спостереження виявляється якийсь рух, подає сигнал господареві.

При необхідності "розумний будинок" може імітувати присутність господарів в будинку. Спеціально розроблена програма кожен вечір може включати світло в різних приміщеннях із заданою яскравістю, а з настанням ночі світло вимикатиметься, залишаючи чергове освітлення. Таким чином, у відсутність господарів, у стороннього спостерігача виникає повна ілюзія, того, що в будинку знаходяться люди.

Інтенсивним і захоплюючим був форум, що проходив в рамках "HI-TECH HOUSE". Представники фірм і компаній, що виступали на ньому, охоче ділилися з учасниками досвідом по побудові і впровадженню "розумного будинку" в Росії.

Цікаво, що в подібній системі стали брати активну участь відомі світові корпорації, наприклад Microsoft. Це зайвий раз підтвердила фірма "Кварта Технології". Представник компанії Михайло Кочергін переконаний, що сьогодні побутова техніка, мобільні і вбудовувані пристрої стають все більш цифровими. Одночасно з цим росте і ступінь взаємодії різних пристроїв один з одним. Кишенькові комп'ютери взаємодіють з настольними, МР3-плеєри і цифрові камери обмінюються даними з тими ж комп'ютерами і т.д. В найближчому майбутньому всі мобільні і вбудовувані пристрої стануть доступнішими, компактнішими, бездротовими. Користуватися ними в повсякденному житті, вважає пан Кочергін, буде не складніше ніж пилососом. І в цьому допоможе спеціально створена платформа Microsoft Windows Embeded, призначена для використання в побутовій техніці, мобільних і вбудовуваних системах.

Разом з тим, побудова "розумного будинку" таїть в собі немало труднощів. Аспектам створення інтелектуальних систем було присвячено виступ комерційного директора "HI-TEC House на Великій Академічній". Розвиток Інтернету і інформаційних технологій в світі і в Росії зокрема визначили необхідність створення офісних приміщень нового покоління. Найбільш важливі завдання подібних офісів: безперебійна подача електроенергії, енергоємність, наявність спеціальних серверних приміщень, наявність теплового контролю в кімнатах, спеціально організована система охорони, посилена телекомунікаційна система, вертикальна розводка мереж і ін. За його словами, будівель, що відповідають такого роду завданням, практично немає. Були зроблені спроби будівництва такого типу споруд, але вони залишилися одиничними і ні в якій мірі не задовольняють запитам ринку.

Не дивлячись на це, аналіз тенденції розвитку "HI-TEC будинків" в США і країнах Західної Європи і бум на будівництво "розумних будинків" в країнах, що розвиваються, дозволяє робити висновок, що потреба в таких системах зростатиме з кожним днем.

Багато слухачів форуму зацікавив виступ директора по рекламі компанії "Інтернетдом". На його думку, одним з головних напрямів технологій інтелектуальних будинків, що швидко розвиваються, є пошук якнайкращого спілкування "людина-система". У ідеалі людина повинна володіти інтерфейсом, що дозволяє управляти всім "розумним" комплексом. Найпростіший спосіб - мовне спілкування, але досягнутий на сьогоднішній день рівень розпізнавання мови в області автоматики поки не надійний.

Компанія "Інтернетдом" запропонувала нову технологію спілкування з електронними пристроями. Вона основана на використанні т.з. твердотілого гіроскопа, що знаходиться в пульті управління GyroRemote. Такий пульт перетворює будь-яку плазмову панель або проектор на екран для управління будинком. При цьому не доведеться нічого чіпати руками окрім самого пульта, а управляти можна дистанційно з будь-якої зручної для споживача точки будинку. Пульт містить твердотілий сенсор, що зручно розміщується в руці, який реагує на щонайменший рух руки і переміщає покажчик "миші" згідно руху. Крім того, з таким пультом плазмова панель перетворюється на зручний засіб роботи з Інтернетом, що також відкриває для користувача масу цікавих і корисних можливостей.

Комфорт є важливою вимогою і, загалом, навіть метою. На сьогоднішній день, "розумний будинок" - найкомфортніша система управління житловими приміщеннями і офісом. Звичайно ж, ще одне цікаве питання - це її вартість. "Розумний будинок" - високотехнологічна система, побудована на останніх досягненнях електроніки, а тому поки не є загальнодоступною. Але, сподіватимемося, з часом чинник дорожнечі зійде нанівець, і в недалекому майбутньому кожен будинок буде "розумним". Прогрес не зупинити ніякими силами!

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (10.06.2008)
Переглядів: 1176 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика