Субота, 23.11.2024, 10:58
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

"Розумний будинок" для розумних людей


"Розумний будинок" для розумних людей

Уявіть собі: ви повертаєтеся додому після важкого робочого дня. Прямо з порогу звучить приємна лірична музика, в залі горить улюблений торшер, а вода в басейні нагріта до потрібної температури. Все це далеко не фантастика, навіть якщо у вас відсутня дружина (чоловік) чи немає бажання наймати домробітницю. Про все подбає Ваш Будинок. Адже він не гірше коханої людини знає звички і пристрасті господаря.

Зараз техніка досягла вже такого рівня, що можна створювати житло, повністю адекватне особливостям людини. Люди навчилися управляти практично всіма інженерними системами будівель: і освітленням, і опалюванням, і кондиціонерами. Отже відповідальність за комфорт у вашому будинку можна спокійно перекласти на систему автоматичного управління.

Проте про такі системи потрібно думати ще до будівництва житла, бажано на стадії проектування. Це пов'язано з тим, що багато будинків, навіть найкращих, виявляються непристосованими до складного устаткування. Наприклад, ви встановили у себе, скажімо, на шостому поверсі, домашній кінотеатр, а сусіди з другого поверху через вентиляційні канали чують все, що відбувається на екрані.

До речі, немає необхідності закладати різні варіанти управління на першому етапі. Головне - зробити систему такою, щоб вона мала можливості з часом розширюватися, наприклад відповідати майбутній суперсучасній побутовій техніці. Та й передбачити все відразу буває просто неможливо: раптом дружина не погодиться з вибраною вами кімнатною температурою або на вулиці раптово потепліє.

Потрібно пам'ятати, що "розумний будинок" призначений для розумних людей. Між зайвою автоматизацією і контруправлінням людини слід знайти розумний компроміс. Не секрет, що якщо, наприклад, пульт телевізора має дуже багато кнопок, то людина все одно користується тільки основними, інші ж залишаються незатребуваними. Так само йдуть справи і з надмірною ускладненістю систем управління.

До того ж складна автоматизація робить систему відчутно дорожчою.

Ще одним важливим моментом є те, що людина повинна мати можливість у будь-який момент втрутитися в управління - за допомогою пульта, Інтернету або звичайного телефону. Для цього всі дані виводяться на табло, що знаходиться в самому будинку або за його межами, адже автоматична система регулювання передбачає наявність безлічі зворотних зв'язків. А за допомогою веб-камер ви можете не тільки управляти, але і бачити, що відбувається вдома, наприклад, чим займається цілий день улюблена кішка.

Всі системи управління підрозділяються на системи з розподіленим інтелектом (де кожен елемент має процесор і при поломці на всю систему не впливає) і з централізованим (де все управління зосереджене в одній точці - наприклад, на комп'ютері). До першого напряму відноситься система CLIPSAL. Вона будується на одному кабелі, до якого і підключаються всі елементи, причому розетку можна поставити в будь-якому місці кабелю. Сам же кабель при потребі легкого розщеплюється або нарощується. Цей варіант привертає своєю простотою. Тут не потрібно ніякого складного устаткування, досить поставити датчики на прилади. Наприклад, якщо ви вирішили контролювати освітлення, то потрібно доповнити наявні вимикачі. CLIPSAL можна запрограмувати таким чином, що при вашій появі в коридорі включатиметься світло або під час розмови по телефону приглушатиметься гучність телевізора. Цікаво, що цій системі підвладний навіть Ваш старий холодильник!

До другого різновиду систем управління відносяться централізовані системи CRESTRON і LUTRON. Вони не залежать від площі приміщення і наявного устаткування і у кожному конкретному випадку можуть бути вигідні або не дуже. Наприклад, LUTRON вважається економічною для освітлення. Такі системи управління зберігають складні сценарії, але вимагають спеціальні кабелі, у тому числі і управляючі. В цілому це ексклюзивні технології, що зарекомендували себе як престижні, надійні і, відповідно, дорогі.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (09.06.2008)
Переглядів: 911 | Рейтинг: 4.0/1 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика