П`ятниця, 18.07.2025, 16:11
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Розумна прохідна


Розумна прохідна

 

Розумна прохідна Не допустити проникнення на територію офісу сторонніх, не тільки грабіжників, але і просто набридливих відвідувачів, - одне з основних завдань приймальні. З цією метою зону входу оснащують системами безпекикамерами відеоспостереження і системами контролю доступу. Без них сьогодні не обходиться жодна серйозна компанія.

Найпростіша система безпеки – звичайний домофон, коли відвідувач повідомляє на ресепшн про мету свого візиту, а охоронець або секретар вирішують, чи впускати того хто прийшов. Перші аудіодомофони з'явилися в Росії на зорі перебудови. Їх активно стали встановлювати не тільки в під'їздах житлових будинків, але і на дверях офісів і офісних центрів. Відеодомофони, які на той момент вже існували на Заході, прийшли до нас декількома роками пізніше. Лише на початку 1990-х їх сталі завозити до Росії. А вже в грудні 1992 року компанія «Терну» розробила перший вітчизняний відеодомофон. Проте сьогодні домофони в офісах виглядають архаїчно. Їх всюди замінюють пристроями контролю доступу і камерами відеоспостереження. Така система охорони офісу ідентифікує того, хто що прийшов за допомогою картки допуску (пропуску), а якщо такої немає, то охоронець може роздивитися відвідувача на моніторі і вирішити, чи відкривати йому двері.

Система контролю доступу

Зазвичай всім співробітникам компанії видаються спеціальні електронні пропуска (пластикові карти або брелки), в яких записані індивідуальні коди. Якщо піднести пропуск до прочитуючого пристрою, код поступить в пам'ять системи контролю доступу, і та, проаналізувавши, широко розкриє перед співробітником двері або, навпаки, наглухо їх закриє.

Пластикові карти бувають двох видів: контактні з електромагнітною смугою (останніми роками застосовуються все рідше) і безконтактні проксимити-карти, які спрацьовують на відстані 10–50 см від зчитувача. За тим самим безконтактним принципом працюють і брелки (або, скажімо, браслети). Вартість одного проксимити-пропуску від $1 до $30, залежно від виробника, відстані спрацьовування і, головне, можливостей програмування. Контактні карти трохи дешевші.

Найпростіший зчитуючий пристрій з контролером, який обробляє інформацію, коштує в районі $100–150 ($100 – ціна прочитуючого пристрою однієї з провідних в цій області вітчизняної компанії PERCo, а $150 – американською HID Corporation). Електромагнітний замок на двері обійдеться в $30–100. Але один пристрій працює тільки на вхід, на вихід потрібний ще один пристрій, інакше двері зсередини доведеться відкривати натисненням спеціальної кнопки. Якщо є необхідність контролювати вихід співробітників з будівлі, на вхідні двері потрібно буде два зчитуючі пристрої.

Місце секретаря (або охоронця) в приймальні також має бути обладнане системою для переговорів з відвідувачами офісу і пристроєм дистанційного відкриття вхідних дверей. В результаті проста система контролю доступу на одні двері обійдеться в $200–300.

У великому офісі є необхідність контролювати не тільки вхід, але і внутрішні двері. Таким чином можна обмежити переміщення співробітників по будівлі, дозволивши кожному прохід тільки в необхідні йому зони. Контролери зчитувачів на різних дверях настроюються на коди різних карт і, відповідно, пропускають тільки власників електронних пропусків з певним кодом. До того ж система контролю дозволяє прослідкувати місцезнаходження співробітників (раптом велику частину робочого часу вони проводять в курилці або в буфеті), а додана система обліку робочого часу (до $500) – враховувати приходи/виходи співробітників на роботу, а також формувати дані для бухгалтерії. Управляти цією системою можна із звичайного комп'ютера, встановленого на ресепшн. Програмне забезпечення більшості систем чудово працює під Windows.

Проникнути в офіс, обладнаний простою системою контролю доступу, зловмисник зможе, тільки якщо викраде картку співробітника фірми. Щоб подібного не відбулося, встановлюється додатковий захист. Найчастіше роблять так, щоб система контролю доступу окрім карти-пропуску вимагала ще і введення індивідуального коду. Подібна система з кодонаборною клавіатурою коштуватиме вже від $600–800. Ціна безпосередньо залежить від складності клавіатури. Так, компанія Hirsch Electronics випускає цілі кодонаборні машини. Цифри клавіатури висвічуються на моніторі, причому кожного разу міняють своє місцерозташування – щоб зловмисник по постановці пальця не міг визначити код. До речі, побачити цифри на моніторі можна тільки під певним кутом зору.

Інші захисні пристрої системи контролю доступу – біометричні, коли система ідентифікує людину по властивих йому одному ознакам (відбиткам пальців, будові сітківки або формі кисті руки).

Біометричні зчитувачі, що ідентифікують людину по кисті або по відбитках пальців, стоять близько $1500, необхідне програмне забезпечення – ще $400–600. У числі провідних іноземних фірм-виробників безконтактних зчитувачів, продукція яких продається в Росії, HID Corporation, Appolo, Keri Systems, Ademco. Серед постачальників складніших систем контролю доступу (з біометрією і додатковим захистом) – компанії Lenel Systems, Hirsch Electronics, Identix, Recognition Systems.

Електронний охоронець

Робот-охоронець – це вже не фантастика, а повсякденне життя. Одна з розробок представлена японською компанією Tmsuk. Робот T63 Artemis названий на честь старогрецької богині Артеміди, яка покровительствувала полюванню і сама любила постріляти. На відміну від богині робот-охоронець стріляє не смертоносними стрілами, а люмінесцентною фарбою з пейнтбольної рушниці. Злочинцеві, «підстріленому» роботом, буде не так-то просто відмитися (у прямому і у переносному розумінні). Електронний секьюріті, напханий інфрачервоними сенсорами, патрулює будівлю і навколишню територію по заданій карті. Він вміє навіть користуватися ліфтом і переїздити з поверху на поверх. Помітивши порушника, робот не тільки відкриває «вогонь», але і повідомляє господаря про вторгнення на мобільний телефон. Ефективна дальність стрільби Artemis – 10 м, максимальна – 20 м.

Успішними можна визнати і розробки німецької компанії Robowatch Technologies. Робот MOSRO 1, правда, не уміє стріляти, зате говорить на 24 мовах. Зовнішність у електронного секьюріті невитіювата: здоровий циліндр заввишки 116 см і діаметром 30 см. Він автономно інспектує приміщення, що охороняється, протягом 18 годин із швидкістю 4 км/год, а якщо виявляє на довіреній йому території людину, вимагає відбитки пальців. А у разі відмови від дактилоскопування здіймає тривогу.

Купити цих роботів поки не можна, зате можна придбати молодшого брата MOSRO 1 – MOSRO Mini (циліндрик 28,5 см заввишки і діаметром 8 см). Його підзарядки вистачає всього на 6 годин, ціна – 1200 євро.

Власного робота розробили і в Таїланді. Проте він вже визнаний невдалим і навіть небезпечним. Річ у тому, що розробники оснастили його справжнім бойовим кулеметом. Але навіть на тестових випробуваннях (з холостими патронами) електричний кулеметник допускав дуже багато помилок.

Система відеоспостереження

Відеоспостереження – невід'ємна частина сучасної системи безпеки офісу. Завдяки їй можна спостерігати і записувати що відбувається в приміщенні і навколо нього. Зловмисник або тривожна подія не повинні залишитися непоміченими.

Вітчизняні камери зовнішнього спостереження почали розроблятися ще в 70-х роках минулого століття. В результаті НВО «Імпульс» в 1980 році створило декілька зразків мініатюрних телевізійних камер, що відразу проектували зображення на екран телевізора. Одна з них була представлена на ВДНХ. Проте за радянських часів системи телеспостереження не набули широкого поширення. Лише з появою приватних компаній в 1990-х роках виникла необхідність в камерах спостереження. Але на той час західні виробники аналогічної техніки пішли далеко вперед, і саме їх продукція стала користуватися попитом.

Системи відеоспостереження діляться на аналогові і цифрові. Аналогові використовують при невеликій кількості встановлених камер спостереження, запис проводиться на відеомагнітофон. В даний час переважна більшість всіх камер спостереження – аналогові. Найбільші фірми–виробники – Watec, Computar, Panasonic, Sony, JVC. Вартість хорошої камери доходить до $300–400. Втім, існують і дорожчі моделі аналогових камер. Так, у компанії Ikegami є високочутливі камери спостереження з високою роздільною здатністю за $650. Як правило, ціна залежить від якості передаваної картинки і, головне, від можливостей знімати при малому освітленні або зовсім в темноті. Камера за $300 здатна передавати достатньо хороше зображення при освітленні, рівній 1 люкс (ясна ніч при повному місяці). Дорожчі зразки знімають і при світлі в десяті долі люкс (0,1 люкс – світло від однієї свічки, що горить).

Хоча цифрові камери поки що не дуже поширені (за оцінкою аналітичної компанії IMS Research, зараз продажі «цифри» складають лише 4% від загальних продажів камер відеоспостереження), фахівці упевнені, що майбутнє за ними. Об'єми продажів цифрових камер щорічно ростуть майже на 30%. Цифрова система має більше можливостей застосування в системі відеоспостереження. Наприклад, сигнал з камери можна записувати не на відеомагнітофон, а на комп'ютерний жорсткий диск. Крім того, можна включити камеру в систему «розумний будинок», і вона сама визначатиме, коли подати сигнал тривоги.

«За даними IMS Research, близько 60% цифрових камер для відеоспостереження на світовому ринку проводиться шведською фірмою Axis Communications або компаніями, що використовують технології Axis», - говорить Олександр Мосягин. Сьогодні ціни на «цифру» дещо вищі, ніж на аналогові відеокамери, але вони щороку знижуються. Середня вартість цифрової відеокамери для охоронного відеоспостереження (з входами для охоронних датчиків і зберіганням відеозображення) складає $400–1000. Найдорожча модель Axis 230 коштує $2500: вона видає картинку DVD-якості, знімає при освітленості в декілька сотих люкс і працює в інфрачервоному діапазоні.

Окрім камери в систему відеоспостереження входять монітор і відеомагнітофон. Монітор коштує від $200 до декількох тисяч доларів (при великих розмірах і плоскому екрані). Спецвідеомагнітофон стандарту VHS або S-VHS можна придбати за $300–900 – ціна залежить від часу, який він може працювати в автономному режимі («найкрутіший» запише із звуком все, зняте камерою протягом доби). Цифровий спецвідеомагнітофон (відеореєстратор) майже втричі дорожчий: $1500–3000. Пристрій цифрового запису з CD-R-архіватором (аналог і заміна комп'ютера з CD-R) коштує від $2000 (за 4-канальний пристрій без запису звуку) до $5500 (за 16-канальний із записом звуку). Провідні бренди цифрових відеореєстраторів – Mitsubishi, Kalatel, Panasonic, Sony.

При установці декількох аналогових камер відеоспостереження важливим приладом стає квадратор ($100–250), що дозволяє переглядати одночасно на моніторі зображення, що передаються 2–4 відеокамерами. Або мультиплексор ($400–1200), що працює з 4–32 камерами. Мультиплексор уміє звертатися і до раніше записаних епізодів.

Підсумок: обладнати середній офіс площею в 100–150 кв. м системами охорони коштує близько $30 тис. До цієї суми увійдуть 2–3 дверей, обладнані контролем доступу, близько 50 карток до цих дверей, 5–6 камер спостереження з сучасними системами обробки і запису отриманої інформації.

Все включено

Міні-АТС

Сучасний ресепшн неможливий без якісного і зручного зв'язку. Офісні АТС (автоматичні телефонні станції) і МІНІ-АТС з'явилися в Росії близько десяти років тому, коли виник дефіцит прямих міських ліній. Такі станції володіють цілими рядом потрібних функцій: можливістю направляти вхідні виклики на будь-який телефон, переадресувати виклик будь-якому абонентові, створювати систему пріоритетів.

Проста МІНІ-АТС коштує від $200 (дві міські лінії, шість внутрішніх телефонів) до $500–600. 6 міських ліній і 24 внутрішніх телефони – це вже АТС, ціна від $500 до $3500 (до 232 внутрішніх телефонів). Найбільш популярні в Росії телефонні станції виробництва Panasonic, Samsung, Daewoo.

Система обліку робочого часу

Систему контролю доступу можна використовувати і для автоматизованого обліку робочого часу співробітників. Для цього необхідно докупити тільки відповідне програмне забезпечення ($300). Вставив працівник, що запізнився, картку в зчитувач при вході, і апарат безпристрасно фіксує п'ятнадцятихвилинне запізнення. Пішов завчасно – знову потрапив комп'ютеру на замітку. В кінці дня, в кінці робочого тижня або в кінці місяця (залежно від настройок) програма видає звіт, скільки часу співробітник провів в офісі і на скільки спізнювався. При цьому дані можуть бути автоматично представлені у вигляді графіка, який можна наглядно повісити на стінку.

Протипожежна система

Сучасна протипожежна система вміє не тільки помічати дим і заливати його джерело спеціальними сумішами (або засипати спецпорошками). Вона вміє відключати вентиляцію, включати димовловлювачі, знеструмлювати прилади в зоні спалаху. При цьому ліфти самі розвертаються і починають віддалятися від небезпечного місця, аварійні виходи розкривають двері, а світлова індикація вказує співробітникам, в якому напрямі тікати. Всі прилади протипожежної системи підключаються до пожежного пульта ($2000–3500) або ж до комп'ютера на ресепшн (програмне забезпечення від $300).




Компанія "Hi-Tech House" („Хай-Тек Хаус”)

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (08.04.2008)
Переглядів: 1130 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика