Субота, 23.11.2024, 03:37
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Правильне живлення


Правильне живлення

 
Правильне живлення  Головне завдання будь-якої розетки полягає в тому, щоб якісно і безпечно замикати контакт, пускаючи електрику в прилади. Повторюю, якісно і безпечно. Напруга в 220 вольт небезпечна для життя, а тому на розетках економити не варто.

Якщо ви робите ремонт в старому будинку, то навіть не думайте залишати встановлені ще в часи Хрущова або Брежнєва розетки на місці. Стандартну за теперішніх часів євровилку в них без перехідника не увіткнеш, та і двадцять років в стіні навряд чи пішли приладам на користь. Тільки уявіть собі, що стало з внутрішнім механізмом розеток після декількох тисяч «вставлянь-витягувань» вилки. Отже, лахміття – на звалище!

Але що ж вибрати натомість? Хороші показники якості нових розеток – країна-виробник і ціна. Тим, хто не вважає себе мільйонером, не варто дивитися на «ексклюзивні» італійські моделі за 40 доларів. Нормальні люди купують російські, корейські, турецькі вироби за ціною 1,2-3,2 долари. Можна, звичайно, знайти і вироби за 0,4 долара, але життя все-таки дорожче.

Нарешті, розібравшись з ціновою категорією і відкинувши найдешевші і найдорожчі варіанти, розглянемо вироби, що залишилися, детальніше. Річ у тому, що для різних кімнат нам знадобляться різні розетки. Спершу відмовимося від «кубиків» – зовнішніх розеток. Їх варто встановлювати тільки на відкриту проводку, тобто, швидше за все, на вулиці або в садовому будиночку. У квартирі вони тільки заважатимуть, випираючи із стіни в самому невідповідному місці.

«Приховані» розетки встановлюються прямо в стіну, в спеціальні пластмасові коробки, що захищають металеві контакти від крихт матеріалу стіни. Дроти прикріпляються до роз'ємів або гвинтами, або затисками. З погляду безпеки різниці немає, але затискний механізм зручніший при установці.

Про найпростіші по конструкції розетки і говорити нічого – затискний механізм закривається пластиковою кришкою з двома дирками і закріплюється гвинтом. Але є і складніші варіанти.

Ще безпечніший, але і набагато дорожчий варіант – розетка з власним пристроєм відключення. Він «ловить» момент, коли струм явно використовується не за призначенням (наприклад, проходить через ваше тіло), і миттєво відключає електрику.

З безпекою, мабуть, розібралися, приступимо до зручності. Часто буває, що, похапки висмикуючи вилку з розетки, ми прикладаємо набагато більше зусиль, ніж потрібно. Це, м'яко кажучи, некорисно для розетки. Спеціально для полегшення життя таким торопигам придумана розетка з виштовхувачем. Вам досить натиснути на кнопку, і вилка вискочить сама. А щоб легко було знайти заповітні дирочки в темноті, виробники розеток забезпечують свої витвори лампочками, які не тільки працюють «маячком», але і одночасно показують, чи є струм в мережі.

Отже, вибравши і встановивши надійні, зручні і симпатичні розетки, ви можете з відчуттям глибокого задоволення підключати до них свої численні електроприлади. Але прагніть не перенавантажувати мережу. «Повісивши» на одну розетку дуже багато споживачів енергії, ви ризикуєте в кращому разі зламати свіжопридбаний виріб, а в гіршому – влаштувати пожежу. Тому не примушуйте розетки працювати дуже активно. Вони цього не люблять.

ТУТ ПОСЕРЕДНИКИ НЕ ПОТРІБНІ

У жодному випадку не підключайте до подовжувача який-небудь прилад спільно з електрокаміном, рефлектором, обігрівачем. Такі могутні прилади повинні мати власну розетку.

Перехідники між євророзетками і українськими вилками або навпаки – джерело підвищеної небезпеки. Це додатковий і, як правило, іскруючий контакт. При довгому використанні неякісний перехідник сильно нагрівається, може оплавитися і привести до короткого замикання.

ЗНАЙ СВОЄ МІСЦЕ

По своєму влаштуванню сучасні розетки можуть досить сильно відрізнятися один від одного. І це не рекламний трюк виробників. Просто розетка «для передпокою» може виявитися не безпечною на кухні. Пара і бризки можуть потрапити в отвори і наробити багато біди. А вже у ванній кімнаті, де вологість ще вища, звичайна розетка і зовсім перетворюється на смертельну загрозу.

Тому, купуючи розетки для вологих приміщень, зверніть увагу на їх маркіровку. Головне – показник захисту електроприладів від води і пилу, який позначається IP. Він складається з двох цифр.

ПЕРША ПОКАЗУЄ захист від проникнення твердих частинок всередину конструкції:

0 захисту немає;

1 розміром від 50 мм;

2 розміром від 12 мм;

3 розміром від 2,5 мм;

4 розміром від 1 мм;

5 захист від пилу;

6 повний захист від пилу.

ДРУГА ПОКАЗУЄ захищеність від вологи:

0 захисту немає;

1 від вертикально падаючих крапель;

2 від крапель води, падаючих під кутом 150;

3 від похило падаючих бризок, кут нахилу до 600;

4 від бризок;

5 від водяних струменів;

6 від потужних водяних струменів;

7 від тимчасового занурення у воду;

8 від тривалого занурення у воду.

Показника IP44 достатньо для встановлення розетки у ванній кімнаті або інших місцях з підвищеною вологістю. Але якщо є ризик попадання на розетку проточної води, краще перестрахуватися і купити виріб з індексом IP55.

Компанія "Hi-Tech House" („Хай-Тек Хаус”)

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (03.04.2008)
Переглядів: 770 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика