Субота, 23.11.2024, 04:06
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Перспективи бізнесу "Інтелектуальна будівля/Розумний будинок"


Перспективи бізнесу "Інтелектуальна будівля/Розумний будинок"

Перспективи ринку

За оцінками деяких експертів, сьогодні потенційний ринок прогресивних будівельних технологій в 10 разів перевершує реально освоєний. Причин цьому декілька. Одна з них в тому, що будівництвом і експлуатацією будівлі зазвичай займаються різні організації. Відповідно, будівельникам неважливо, скільки коштуватиме подальша експлуатація, і вони, не замислюючись, економлять на системах автоматизації. Іншими причинами можна назвати дешеву працю і електроенергію. Також впливає слабка інформованість кінцевих користувачів про переваги систем автоматизації будівель і недостатність інформації про устаткування і технічні рішення у проектувальників. Ну і, звичайно, відсутність повноцінної нормативної бази і "перегрітий" будівельний ринок – навіщо мучитися, коли квадратним метр убогої площі без обробки і електрики можна продати за $1200 при реальній ціні $350?

За оцінками компанії YORK International, в 2005 році об'єм ринку систем Інтелектуальної будівлі в Росії складе 200-250 млн. доларів в цінах для кінцевого користувача, з щорічним зростанням в 20-25%. Попит посилюватиметься в міру усвідомлення інвесторами об'єктивної доцільності впровадження таких проектів. Зараз найбільшою популярністю користуються системи автоматизації для торгових центрів, офісних будівель і банків, спортивних споруд, бібліотек, вокзалів.

Що стосується житлового будівництва, то бум на цьому ринку, який дозволяв забудовникам продавати будівлі ще на етапі котловану, не витрачаючи сил на "інтелектуалізацію", схоже, підходить до завершення. Сьогодні будівельним компаніям доводиться боротися за покупця. Логічно, якщо вони задумаються про нові способи залучення клієнтів, у тому числі і сучасною системою автоматизації, передбаченою в будівлі спочатку.

Від Розумного будинку до Розумного міста

Впровадження основних елементів Розумного будинку вже на етапі будівництва житлової або офісної будівлі, дає можливість згодом ці Розумні будівлі сполучати між собою . В найближчому майбутньому це явище, безумовно, набиратиме обороти вже на рівні районів і міст, тобто будівництво Розумних будинків в перспективі перетвориться на створення одного великого Розумного міста. Незаперечні переваги впровадження систем диспетчеризації, автоматизації і безпеки на міських об'єктах життєзабезпечення полягають в наступному:

  • збір і облік статистичної інформації, формування звітів для різних адміністративних служб району і міста;
  • постійний контроль роботи устаткування і інженерних систем, формування графіка проведення профілактичних і ремонтних робіт; збільшення терміну служби устаткування;
  • облік і контроль кількості споживаємих міських ресурсів (газ, електроенергія, вода); збільшення ефективності використання ресурсів;
  • зниження трудовитрат на експлуатацію міських об'єктів життєзабезпечення; мінімізація виникнення "людського фактора".

Партнерство держави і бізнесу в інтелектуальному будівництві - запорука успішної економіки

Непоінформованість суспільства про цей новий для нас продукт, відсутність стимулювання прогресивних будівельних технологій з боку держави, розрізненість інтересів і незлагоджена робота різних адміністративних служб міста, безумовно, гальмують масштабне впровадження інтегрованих систем управління і інтелектуальних систем. Сьогодні всі наявні принципи проектування, правила і норми, що склалися на ринку, суперечать ідеї Інтелектуальної будівлі. У Росії відсутнє грамотне державне приймання, яке вимагало б наявність диспетчерських кімнат, систем автоматизації управління, ресурсозберігання і т.д. Не проводяться випробування об'єкту нерухомості по цих параметрах. Приймання здійснюється по формальних ознаках, перевіряється відповідність нормативним документам, часто безнадійно застарілим. І, зрозуміло, всі, хто здає свої об'єкти, для того, щоб їх прийняли, повинні виходити з цього мінімуму.

Проте інтелектуальна будівля – це, перш за все, плацдарм можливого плідного державно-приватного партнерства. Така співпраця економічно виправдана: створюються додаткові робочі місця, серйозно поліпшується екологія, знижується потреба відбирання енергії у землі. Іншими словами, Інтелектуальна будівля – ефективний інструмент для перетворення нашої економіки в інтенсивну і стійку, це можливість мирного рішення конфлікту між штучним і природним середовищем існування. У цьому сенсі Інтелектуальна будівля – єдино можливий варіант нашого майбутнього існування в техногенному столітті.

Економія засобів і енергоресурсів

"Необхідність економити ресурси і мінімізувати витрати на утримання будівель формує однозначну перспективу: прогресивні будівельні технології в Росії напередодні буму", - вважають провідні гравці ринку.

Зі вступом в дію нового Житлового Кодексу всі витрати по експлуатації і утриманню житла повністю лягли на плечі власників. В найближчому майбутньому доведеться оплачувати суми рахунків, що значно збільшилися, за експлуатацію не тільки квартири, але і об'єктів загальнопайової власності - сходів, холів, ліфтів, прилеглої території. Питання культури використання природних і енергетичних ресурсів, як і у всіх цивілізованих країнах, дуже скоро стоятиме на першому місці. Вирішити справжню проблему максимально ефективно в змозі тільки інтегровані інтелектуальні системи.

Окремі елементи інтелектуальної будівлі вже зараз мають великий попит і присутні практично у всіх будівлях: є відеокамери, контроль доступу, управління вентиляцією і кондиціонуванням, інформаційні системи, просто всі вони спроектовані незалежно один від одного. У основі ж Інтелектуальної будівлі лежить інтегрований підхід, плюси якого не тільки в зручності централізованого управління, що виключає збої систем, але і істотна економія коштів. Інтелектуальні технології вже знайшли масштабне застосування в єдиних системах диспетчеризації, автоматизації і безпеки крупних об'єктів: рентабельність і зручність експлуатації будівель неодноразово були відмічені інвесторами і девелоперами.

Зарубіжна статистика, де Інтелектуальна будівля – вже давно повсякденна реальність, говорить про вигоду інвестицій і їх швидкого повернення. Споживач отримує:

  • зниження експлуатаційних витрат - 30%;
  • зниження платежів за електроенергію - 30%;
  • зниження платежів за воду - 41%;
  • зниження платежів за тепло - 50%
  • зменшення викидів СО 2 - 30 %

Окрема тема – пільги по страхуванню ризиків, інтелектуальні технології дозволяють їх знижувати до 60 %!

Як приклад, реалізований на території Росії, - система диспетчеризації і управління центральним тепловим пунктом житлового комплексу на південному Заході Москви. Застосовані інтегровані технології тільки на рівні ЦТП забезпечили додатково 10-20 % економії енергії або 10-20 млн. рублів в рік для сучасного багатоквартирного будинку. Капітальні вкладення окупилися за один опалювальний сезон!

Елітарність інтелектуальних технологій йде в минуле

Сучасний підхід до сучасного будинку полягає в забезпеченні повного комфорту власникові, створюваного окремими спеціалізованими інженерними і сервісними системами, такими як: опалювання, кондиціонування, електрика, системи охорони і безпеки, водопостачання, рольставні, електрифіковані штори і приводи вікон, сучасне аудіо- відеоустаткування, системи доставки інформації, охоронно-пожежної сигналізації і багато іншого. Але із збільшенням кількості технологій, якими необхідно навчитися управляти, споживач починає випробовувати дискомфорт, життя мешканців будинку перетворюється із задоволення в стрес. В результаті, витративши деякі фінансові ресурси на покупку і установку цих систем, ми використовуємо лише незначну частину їх реальних можливостей. Установка єдиної системи інтелектуальної будівлі (системи автоматизації) є рішенням даної ситуації, позбавляючи людину від необхідності вникати в способи управління. Розумний будинок – він і відрізняється від звичайного наявністю взаємозв'язків між системами, можливістю автоматично проводити обмін інформацією між різним устаткуванням.

Елітарність інтелектуальних технологій йде в минуле, зараз компанії-інсталлятори працюють не тільки в елітних селищах, але і по всьому Підмосков'ю, крім того, зараз зростає попит на інтелектуалізацію житла з боку власників міських квартир, і тут потреба в розумних технологіях визначається, швидше, бажанням господаря отримувати додатковий комфорт, а не класом житла. Питання оснащення житлових квартир – це питання лише ступеня автоматизації: комплексної або локальної. Остання економічна і актуальна для дво- трикімнатних квартир, а це переважний сегмент сучасного житла. "Точкова", локальна автоматизація передбачає установку різних датчиків (руху, контролю протікання води, освітленості, можливість поливу рослин, поки господарі у відпустці і т.п.), використання пультів дистанційного управлінні (по ІЧ каналу або радіочастоті).

Комфорт - все ще домінуючий аргумент для російських споживачів

"Вимоги російських замовників на даному етапі відрізняються від загальносвітових", - стверджують експерти комітету НП АВОК "Інтелектуальні будівлі і інформаційно управляючі системи". Спеціальне дослідження показало: якщо в світі основними критеріями при виборі і проектуванні системи автоматизації будівлі є можливість економити на ремонті устаткування, платежах за енергоресурси і вартості експлуатації, то в Росії основними критеріями називають функціональність, зручність експлуатації і ціну. Остання часто виходить на перший план у разі найму підрядної організації. Можливість економії енергоресурсів під час дослідження назвалася як важливий чинник не більше ніж в 15% випадків. Цікаво, що майже всі замовники, для яких важлива економія енергоресурсів, знаходяться в регіонах. Проте, як відзначають експерти, у міру зростання цін на енергоресурси пріоритети російських замовників, у тому числі і столичних жителів, можуть змінитися.

Системи розумного будинку, які найчастіше замовляються:

Найбільшою популярністю користуються системи, автоматизація роботи яких приносить видимі або такі, що відчуваються результати – тобто управління освітленням, аудіо- відео устаткуванням, зокрема мультирум, і шторами/жалюзями. Великий попит на охоронно-пожежні сигналізації і мікроклімат. Проте ці системи потрібні як такі, а не з погляду автоматизації. Останнім часом стає актуальною також установка електроприводів на вікна і двері, відповідно, потрібне включення в загальну систему управління. Дуже актуальне використання датчиків контролю протікання води, які повідомлять вас про появу води на підлозі, а при необхідності відправлять сигнал для дзвінка на ваш телефон або просто перекриють водопровідний стояк.

Інтелектуальний будинок допомагає вирішити демографічну кризу?

Дуже цікавий приклад використання інтелектуальних технологій. Після того, як одною з компаній була закінчена робота по установці системи автоматизації будинку для сім'ї з трьома дітьми, склад сім'ї різко змінився: з'явилися ще діти. Архітектура будинку дозволяла внести зміни в існуючі планування приміщень для комфортного розміщення нових членів сім'ї. Ще на початку роботи над проектом, господарі погодилися закласти резерв. І хоча на першому етапі запит був на стандартний набір можливостей системи Розумного будинку, подальша модернізація полягала в простому внесенні змін до логіки роботи пристроїв. В результаті система дозволила мобільно відреагувати на бажання господарів внести зміни до свого житлового простору. Без будівельних робіт були введені в експлуатацію нові приміщення, змінено призначення тих, що вже є. Це було досягнуто роботою з світловими сценами, а також додаванням нових функцій у вже наявні сенсорні вимикачі.

Системи Розумного будинку не зобов'язують споживача передбачати із самого початку всі можливі варіанти експлуатації житла. Навіть якщо чоловік зробив ремонт і не передбачив ситуації, що через деякий час в його житті що-небудь зміниться і він захоче адаптувати своє житло під нові потреби, можна додати сучасні технології по поліпшенню умов знаходження в квартирі, без проведення будівельних робіт. Наприклад, таке рішення як дистанційне керування споживачем за допомогою пульта дистанційного керування, центральне виключення ("Йдучи гасіть світло").

Зміщуючи межі часу і простору

Багато хто, почувши про розумні технології, уявляє собі класичний сценарій: вечір, ви повертаєтеся додому, і тут на крильці спалахує світло, освітлюючи сходинки. Ви входите в будинок, і темний коридор наповнюється м'яким світлом, позбавляючи вас від необхідності нащупувати в темноті вимикач. Або, наприклад, сидите ви в кріслі, читаєте книгу. Але спускаються сутінки, стає все темніше, і раптом плавно запалюється люстра, самі собою закриваються жалюзі на вікнах... Вода сама набирається у ванну, а екран телевізора повідомляє вас, що все готово до прийому водної процедури.

Це все так, але мало хто знає, що можливості розумних технологій куди як "крутіші": з їх допомогою можна не тільки створити максимальний комфорт в повсякденному житті, але і перенестися в часі і просторі, відчути себе в іншому часі на іншому континенті! Отже, в будинку або офісі – неважливо, ви можете забезпечити собі повну релаксацію. Завдяки сучасним технологіям вам досить вибрати один з сценаріїв: ранок в Каліфорнії, або, наприклад, лютий в Сибіру – і система запускає добовий цикл (прискорений, за бажанням). Вас супроводжуватимуть справжні звуки каліфорнійської живності, спів птахів, дзюрчання струмків – все, що ви захочете бачити в сценарії, спеціальне світло відтворить відчуття відкритого простору. А похід в китайський ресторан буде схожий на подорож: замовляючи вечерю, ви відчуєте себе в китайському селі з криками продавців зелені, скрипом воза, ударами Брюса Лі, голосами різної китайської живності, ви побачите навіть нічне небо з китайськими сузір'ями.

Інтелектуальний дизайн

Елітне житло, що не включає хоч би систему управління світлом, скоро буде так само важко продати, як побудоване в неблагополучному районі. На гребені хвилі будуть ті далекоглядні дизайнери і архітектори, які вже зараз встановлять зв'язки з інтеграторами інтелектуальних систем. На порядок денний виходить питання підготовки кадрів – дизайнерів, готових успішно застосовувати в своїх проектах інтелектуальні технології різного призначення.

Компанія "Hi-Tech House" („Хай-Тек Хаус”)

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (27.03.2008)
Переглядів: 1065 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика