Субота, 23.11.2024, 03:46
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Ціни набагато відстають від якості


Ціни набагато відстають від якості

Ціни набагато відстають від якості  Прочитавши наш огляд, ви можете сміливо приступити до конструювання освітлення у своєму помешканні, відвідинам магазинів і вибору відповідних світильників. Залишилося декілька практичних питань, які напевно будуть для вас цікавими. Перше з них – про рівень якості світильників і масштаби цін.

Будь-хто з нас чудово розуміє, що якість неодмінно переходить в кількість. Якість будь-якого товару, підвищуючись на фабриці, приводить до збільшення кількості грошей, які вам доведеться витратити на його покупку. Світильники не виключення. І якщо ціновий діапазон в цій товарній групі приблизно зрозумілий (наприклад, торшери одного і того ж функціонального призначення і потужності можуть коштувати від 50 до 2000 доларів), то відповідний йому діапазон якості на перший погляд не виглядає таким великим, що і викликає часто подив у покупців.

Отже, з чого складається якість світильника? Відповідь дуже проста. По-перше, з якості дизайну, по-друге, з якості матеріалів і, по-третє, з якості збірки. Свій внесок в ціну вносять також витрати на виконання складних технологічних процесів (якщо без них не обійтися). Рівень складності конструкцій теж грає певну роль, хоч і далеко не головну – тим більше сьогодні, коли світильники простого і дуже простого дизайну домінують на ринку. Але, все ж таки, чим більше у світильника всіляких деталей і їх з”єднань, тим більше буде його ціна (за інших рівних умов). Проте, якість матеріалів і методи збірки, безумовно, мають куди істотніше значення при ціноутворенні.

Що таке хороший світильник? Це високотехнологічний і одушевлений предмет. Тобто для його виробництва використовуються, з одного боку, передові способи обробки матеріалів, а з іншого боку, ручна праця. Чим більше першого і другого, тим більш приємно споглядати світильник і торкатися до нього. І якщо світлонезалежні конструкції впливають тільки на загальний дизайн, то плафони, абажури (іншими словами – розсіювачі, дифузори) найбезпосереднішим чином формують світло, впливають на якість випромінюваних світлових потоків. Світлопропускаючі матеріали, власне, і грають найважливішу роль в появі тих відчуттів, які ми відчуваємо, дивлячись на світильник.

І, звичайно ж, муранське (венеціанське) скло вельми відрізняється від звичайного, так само як і чудова пупирчата хром-ванадієвая поверхня – від звичайного алюмінію або нержавіючої сталі. Втім, і муранське скло буває різних категорій, це властиво всякому ручному ремеслу. Чим живішим, художньо витонченішим виходить скло, тим, зрозуміло, воно дорожче оцінюється. Крім того, хороше скло довше не блякне під впливом світла і, відмітьте, це особливо важливо при покупці світильників з лампами великої потужності.

Металеві, а тим більше пластикові і дерев'яні (до речі, майже рідкість!) конструкції теж далеко не вічні. Вони схильні до корозії, вібрації, вигорання, дії високих температур (не забувайте, що лампочка сильно нагріває навколишній простір). Але якщо сам метал і через двадцять років виглядатиме приблизно так само (дуже хочеться в це вірити!), то ось неточності в збірці зазвичай проявляють себе набагато раніше. Втім, нерідко вони помітні відразу, таке часто-густо властиве дешевим світильникам. Місця з”єднання окремих деталей розхитуються – під впливом вібрацій, внутрішньої напруги, при перенесенні, переміщенні (торшери, настільні лампи), регулюванні (поворотні джерела світла), необережному поводженні (не тільки з боку дітей) – і світильник втрачає свою первинну цілісність, розсипається, якщо говорити побутовою мовою. Тому якість в даному випадку є синонімом не тільки красі, але і довговічності.

Але, зрозуміло, не тільки "фізичні" властивості світильників вносять величезний внесок до ціни. Нітрохи не менше на цьому ж терені "трудиться" і дизайн. Розробка знаменитого або навіть просто іменитого дизайнера відразу ж підвищує вартість у декілька разів. Заслужено чи ні? Оцінюйте самі. Багато їх моделей випускаються по двадцять років і нітрохи не втрачають своєї актуальності. Новизна і художнє довголіття – ось головні їх переваги. Це, звичайно, крім того, що більшість авторських світильників ще і дуже красиві, цікаві, продуктивні, викликають глибокі позитивні емоції. Плюс до цього, зрозуміло, самі імена – наприклад, Палтерера або Мендіні – мають відому символічну цінність, і ви можете до неї приєднатися.

Наша рекомендація: якщо у вас є гроші на покупку світильників великих майстрів сучасності, неодмінно потратьте їх. Ви не пошкодуєте. Якщо немає, нітрохи не переживайте: удвічі, уп'ятеро, удесятеро дешевші світильники теж достатньо хороші. До того ж вони менше обмежують вашу свободу: поміняти світильник за $150, який з часом перестав радувати, в дванадцять разів легше, ніж куплений за $1800. Не забувайте, що світильники – предмети з жанру декорацій, а в людини є тяга до зміни декорацій, навіть якщо він протягом всього свого життя успішно і радісно грає один і той же спектакль.

Адже не тільки самими світильниками визначається успіх освітлювальної справи. Ми вже неодноразово говорили, що важливий не стільки сам світильник, скільки освітлення, яке він формує. До речі, це відбувається не абияк, а контекстно, і ось тут-то ви можете багато в чому компенсувати ті дизайнерські недоліки, які властиві продукції масового виробництва в порівнянні з ексклюзивними предметами, малими тиражами, що випускаються. А саме, придумайте що-небудь оригінальне, нетривіальне, парадоксальне або хоча б цікаве. Дизайнери створюють світильники, а ви створюєте інтер'єр. У вас нітрохи не менше творчої свободи, ніж у великих. За допомогою недорогих світильників можна створювати справжні архітектурні і декораторські шедеври. Найцінніше – як завжди! – це ідеї.

Світильник не тільки виглядає, але й світить

Захопившись дизайном і придумуванням нестандартних рішень, не забудьте і про таку прозаїчну річ як фотометрія. Звичайно, навряд чи ви будете – подібно до фотографа – заміряти рівень освітленості в різних точках простору або включати в свій проект точні розрахунки. Проте, вам потрібно мати хоч би загальне уявлення про те, що всякий світильник володіє своєю індивідуальною фотометричною діаграмою, яка практично завжди відрізняється від правильного кола (виключенням є світильник у вигляді напівпрозорої матової сфери). Тобто, іншими словами, світильники поширюють світло в навколишній простір нерівномірно по різних напрямах. І висять далеко не завжди в центрі приміщення. Не забувайте про те, що освітленість зменшується при віддалянні від джерела світла. До речі, оптимальний рівень освітлення для читання і письма знаходиться в межах 500–1000 люксів. І вже, в усякому разі, подивіться пильно на включений в магазині світильник і оцініть, у яких напрямах і в межах яких кутів він світить, і чи підходить це для вирішення вашого завдання. Не поспішайте, уважно постежте також за тим, яке освітлення дає випромінювач, що приглянувся вам, – пряме, розсіяне, відображене або, можливо, якусь комбінацію їх – наприклад, 1) прямі промені вгору, які відбиватимуться від стелі; 2) розсіяне за допомогою плафона світло на верхню частину стін, 3) а відображений від внутрішньої поверхні плафона – вниз.

Світло відчувається не тільки в повітрі, але і дусі

Врахуйте і те, що сприйняття світла формується не тільки об'єктивними фізичними характеристиками. Суб'єктивні чинники нітрохи не менш об'єктивні. Наприклад, теплі кольори викликають у людини цілком об'єктивне відчуття вищої температури в кімнаті, а холодні – нижчої. Насичені кольори "додають" освітленості (хоча насправді джерело світла залишилося тим самим), тоді як бляклі тони, навпаки, сприяють відчуттю присмерку.

І, звичайно, якщо світло впливає на сприйняття архітектури, то і архітектура впливає на сприйняття світла. Тому замість того, щоб міняти люстру, задумайтеся про радикальне поліпшення архітектури вашої квартири – наприклад, про ремонт, перепланування і оновлення меблів. Відчуття світла в архітектурі залежить також від чинників середовища – таких, як рівень шуму, температура, вологість і склад повітря: у задушливій, жаркій і галасливій кімнаті навіть блискуча архітектура з прекрасним світлом зблякнуть. І, нарешті, досягти красивого освітлення можна тільки в тому випадку, якщо ви перебуваєте в хорошому настрої, якщо у вас на душі радісно і ясно. Внутрішній стан людини, звичайно ж, нітрохи не менш актуальний для сприйняття освітлення, ніж колір, меблі або шум за вікном. Мабуть, з цього і потрібно почати.

Компанія "Hi-Tech House" („Хай-Тек Хаус”)

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (25.03.2008)
Переглядів: 723 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика