Четвер, 17.07.2025, 21:06
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Управління «розумним» будинком через інтернет


З кожним роком організацій, що пропонують послуги з автоматизації квартир стає все більше. Ринок «розумних» будинків росте так само стрімко, як і вимоги замовників до свого житла. Люди починають поступово розуміти, що «розумний» будинок цілком доступний по-вартості і може вирішувати практично будь-які завдання. Величезним плюсом систем домашньої автоматизації є те, що їх алгоритм роботи можна модернізувати відповідно до поступово виникаючих побажань замовника, не зачіпаючи технічні пристрої - зміна алгоритму проводиться програмістом в лічені хвилини, а отже «розумний» будинок буде завжди відповідати вимогам мешканців.

До недавнього часу основними способами управління «розумним» будинком були сенсорні панелі, настінні кімнатні вимикачі та пульти дистанційного управління. З розвитком мобільних технологій і підвищенням доступності інтернету, набула поширення можливість дистанційного керування системами будинку. Будь-яку інформацію по «розумному» будинку можна отримати навіть за допомогою мобільного телефону, зайшовши на інтернет сайт і ввівши пароль доступу. Звичайно, більш зручним способом віддаленого управління є використання спеціального програмного забезпечення, встановленого на персональні комп'ютери. Програми, що дозволяють управляти «розумним» будинком, можна встановити на робочому комп'ютері в офісі, на ноутбук з яким здійснюються поїздки у відрядження чи на відпочинок.

Напевно кожен стикався з ситуацією, коли приїхав на роботу починав сумніватися: чи включив сигналізацію, зачинив двері, вимкнув плиту і праску. Всі подібні сумніви можна розвіяти заглянувши в програму управління Вашим будинком. При необхідності, декількома клацаннями миші можна вимкнути забуте в передпокої світло або погодувати рибок в акваріумі.

При використанні ПЗ практично будь-якого виробника загальна схема залишається незмінною. Основна частина програми встановлюється на комп'ютер, підключений до контролера і до мережі Інтернет, клієнтська частина встановлюється на будь-який інший комп'ютер. Сама клієнтська програма має привабливий дизайн, відображає анімований план квартири та інші приємні для ока дрібниці.

У зв'язку з тим, що всі розумні будинки «унікальні», універсальної клієнтської програми не буває - кожен будинок має своє планування, схему освітлення, в ньому враховані всі побажання власників. Базова частина клієнтської програми, що повторюється у всіх проектах, становить не більше 10% від загального сумарного обсягу. Частина, що залишилася допрацьовується для кожного проекту індивідуально. При використанні контролерів Alpha SE або Ocelot базової клієнтською програмою можуть бути або CPU-XA Client Component, або CPU-XA WebBrowser. Якщо за основу взято CPU-XA Client Component, доробка до підсумкового варіанту здійснюється в середовищі програмування C + + Builder. При використанні CPU-XA WebBrowser програмування здійснюється спеціалістом, який володіє навичками роботи з PHP.

Процес створення клієнтської програми копіткий, вимагає ретельної наладки, тому повинен здійснюватися фахівцями високої кваліфікації. Його можна розділити на кілька етапів:

Складання технічного завдання в якому вказується вся інформація відображаєма в клієнтській програмі.

Розбивання всієї виводимої інформації по групах. Цілком природно, що вивести всю інформацію на одному аркуші програми практично неможливо.

Розробка та узгодження дизайну клієнтської програми.

Доопрацювання програмного коду контролера для реалізації можливості узгодження з майбутньою клієнтською програмою.

Розробка чорнового варіанту клієнтської програми, позбавленого елементів дизайну, але що має повний функціонал. Природно, що за розробкою повинен слідувати етап перевірки на реальному об'єкті або створеній моделі. Така перевірка проводиться технічними фахівцями фірми-інсталятора. При виявленні неточностей проводиться допрацювання чорнового варіанту.

Якщо чорновий варіант пройшов всі тести в нього додаються всі елементи дизайну. Після цього програма встановлюється на комп'ютер або сенсорну панель замовника і передається йому для випробувань. Це не означає, що замовник повинен протягом години дати відповідь, що програма підійшла. У даному випадку період перевірки може тривати від кількох тижнів до місяця.

Природно, що саме на цьому етапі з'явиться величезна кількість додаткових побажань. З їх урахуванням складається додаток до технічного завданням і проводиться доробка ПЗ.

Процес розробки програми для 3-х кімнатної квартири може тривати близько місяця і вимагати серйозних матеріальних вкладень, але підсумок виправдовує всі витрати - замовник отримує зручний інструмент не тільки для управління будинком через інтернет, але й програму для управління будинком або квартирою за допомогою кімнатних сенсорних панелей .

Програми віддаленого управління крім своїх основних завдань з управління будинком можуть нагадувати Вам про прийдешні сімейні свята, дні народження родичів та друзів, що є необов'язковою, але дуже приємною дрібницею.

«Розумні» будинки все більше входять у наше життя. Можливість використання інтернету для управління будинком може привнести ще одну часточку комфорту.

Давайте подивимося зі сторони на ті плюси, які стають доступними при використанні можливості управління будинком через інтернет.

Людина виходить вранці з квартири і їде на роботу. По дорозі вона може перевірити чи закриті двері на балкон і чи вимкнута плита. Якщо під час її відсутності повинна прийти покоївка, то без зусиль можна відкрити їй двері і включити систему відеоспостереження не виходячи з офісу. Після її виходу знову включити сигналізацію і проконтролювати закриття всіх вікон. Влітку, в кінці робочого дня, можна включити домашню спліт-систему і, приїхавши додому, потрапити у охолоджене приміщення. Якщо заїхати додому сьогодні так і не вдасться, можна включити режим імітації присутності.

Можливість віддаленого управління будинком може допомогти батькам проконтролювати виконання домашнього завдання дітьми. Не залишаючи робочого місця можна побачити чи справді дитина займається справами чи сидить перед телевізором, грає на комп'ютері.

Так що при плануванні «розумного» будинку обов'язково дізнайтеся про можливість управління Вашим будинком через Інтернет, навіть якщо Ви поки вважаєте це зайвим. Колись і пульт дистанційного керування від телевізора був дивиною...

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (19.09.2010)
Переглядів: 533 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика