П`ятниця, 17.05.2024, 16:14
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Система „Розумний Дім”. Функції безпеки


СИСТЕМА ОХОРОННО-ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ В „РОЗУМНОМУ ДОМІ”

Об”єднання традиційних охоронно-пожежних систем з системами інтелектуальної автоматизації будівель суттєво розширює набір охоронних функцій та дозволяє найбільш надійно захистити Ваш дім від крадіжок та пожеж.

Така інтеграція дозволить Вам та охоронним організаціям бути завжди в курсі несанкціонованих проникнень у Ваш дім, а також дозволить системі „Розумний Дім” самій прийняти деякі кроки по запобіганні виниклої ситуації. Якщо, наприклад, за Вашої відсутності в дім проникне сторонній, то система автоматично відкриє дверки собачої будки, випустивши сторожову собаку на порушника, та паралельно з тим повідомить Вас та охоронну організацію SMS-повідомленням.

Встановлення сценарію „Всі вдома” дозволить системі „Розумний Дім” включати та виключати освітлювальні прилади, програвати музику – тобто імітувати присутність людей у Вас вдома, що в свою чергу має спантеличити потенційного грабіжника.

Система пожежної безпеки може своєчасно помітити місце загорання, а також спробувати локалізувати пожежу (якщо в домі встановлена система автономного пожежогасіння). Важливою перевагою порівняно зі звичайними системами пожежної безпеки є можливість миттєвого аналізу виниклої ситуації, в якій система через пристрої сповіщення допоможе Вам найкоротшим шляхом евакуюватися з зони загорання.

Функцій пожежно-охоронної сигналізації, інтегрованої з системою „Розумний Дім” багато. Нижче наведені основні, які найчастіше використовуються.

Імітація присутності господарів

Запрограмована функція у випадковому порядку включення та виключення освітлювальних приладів, пристроїв програвання аудіо, включення запису гавкання собаки створить ілюзію присутності в домі господарів.

Функція рівневого (зонального) встановлення під охорону

Лягаючи вночі спати Ви можете встановити під охорону частину дому (наприклад, перший поверх, цокольний поверх, прилеглу до дому територію), тим самим забезпечуючи більш спокійний сон собі та своїм близьким. При цьому, у випадку спрацювання сигналізації, система сповістить Вас по внутрішньому гучному зв”язку про подію, а також викличе наряд міліції.

ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ

Ця функція вимагає найбільш детального розгляду. Зупинемося на ній більш детально.

Встановлення системи відеоспостереження дозволить Вам здійснювати постійний візуальний контроль за всіма кутками Вашого дому через екрани звичайних телевізорів, плазмових панелей, екрани домофонів, через екран сотового телефону або через Інтернет, а також записувати зображення на відеомагнітофон або відеореєстратор.

Система відеоспостереження дозволить Вам мати візуальний контроль за:

- всіма приміщеннями в домі. У випадку, якщо в дім буде здійснене вторгнення, автоматично включиться запис на відеореєстратор і Ви не пропустите жодного небажаного руху в дом.

- в”їздними воротами. Встановивши камеру на вулиці Ви одночасно отримуєте контроль за воротами, вхідної калиткою та територією перед ними.

- за автомобілем в гаражі або на стоянці.

- приховане відеоспостереження. Приховані камери дозволять Вам спостерігати за всім, що відбувається у Вашому домі. Ви зможете слідкувати за тим, як працює обслуговуючий персонал, та тим, як няня поводиться з дитиною, за умови, що ті за ким спостерігають не будуть знати нічого про те, що за ними ведеться спостереження.

Монтаж відеодомофону дозволить Вам переговорити та побачити відвідувача перед тим, як відкрити йому двері.

Встановлення рухомих камер відеоспостереження

При проникненні у Ваш дім злоумисника, для його подальшого затримання, було б добре записати на відеокамеру його дії. Але жорстко встановлені камери відеоспостереження не завжди дозволяють повністю охопити всі кутки дому, де може орудувати злочинець. Встановлення керованих камер або встановлення камер з позиціонуванням на джерело руху дозволить не випустити з поля зору жодного кроку злоумисника. Наприклад, спрацювала сигналізація, на Ваш телефон надійшло повідомлення про спрацювання, і Ви через Інтернет можете подивитися, хто знаходиться у Вас вдома, та що він там робить.

Використання „Тривожної кнопки”

Тривожна кнопка активізує систему сигналізації та систему оповіщення. Переважно, в момент спрацювання звукові та які-небудь інші видимі ефекти не активуються. Але спрацьовує система оповіщення. Пультова позавідомча охорона отримує сигнал тривоги, та одночасно і Ви отримуєте повідомлення про спрацювання тривожної кнопки.

Використання тривожної кнопки можливе не тільки разом з системою охоронної сигналізації. Кнопку можна використовувати як засіб сповіщення для маленьких дітей та пристарілих. Якщо їм потрібна Ваша допомога: натискання кнопки – і Ви негайно повідомлені!

Інтеграція системи охоронної сигналізації з системою Multiroom

Подібна інтеграція дозволить Вам переглядати зображення з будь-якої камери Вашого дому на екрані телевізора або екрані відеодомофону. Функція особливо корисна при спрацюванні її разом з рівневим (зональним) встановленням під охорону.

Ведення відеоархіву

Якщо Ви виїзджаєте на деякий час з міста, було б корисно при поверненні додому дізнатися, що відбувалося у Вас вдома за Вашої відсутності.

На допомогу прийде система запису сигналу з камер спостереження та відеореєстратор. Але відразу постає питання про доцільність постійного запису зображення. Тому що, у випадку відсутності якого-небудь руху відеозапис не потрібний. Інтеграція з датчиками руху „Розумного Дому” дозволить включати відеозапис тільки при появі руху в домі, або за умови спрацювання яких-небудь інших датчиків.

Спілкування з відвідувачами з допомогою мобільного телефону та домофону

Якщо за Вашої відсутності у Ваші двері подзвонять, то система „Розумний Дім” автоматично переадресує дзвінок по домофону на Ваш мобільний телефон. Що ще раз переконає потенційного злоумисника про те що Ви вдома. Або, якщо це Ваші близькі друзі, а Ви затримуєтеся в дорозі, то Ви можете відкрити двері дому, натиснувши відповідну клавішу в себе на телефоні.

Система контролю доступу

В систему охоронної сигналізації можлива інтеграція різних систем контролю доступу. Таких як: система біометричного доступу, контроль доступу з використанням магнітних карт, мікропроцесорних карт, різних кодових брелків та ключів.

Інтеграція системи доступу з системою „Розумний Дім” дозволить Вам, при відкриванні дому, активувати настройки за Вашими побажаннями. Наприклад: включити „Ваш” рівень освітлення, включити улюблену музику, встановити „Ваш” температурний режим.

Біометричні системи доступу

Можливе встановлення в систему охоронної сигналізації таких систем доступу, як зчитування сітківки ока, розпізнавання голосу, знімання відпечатків пальців і т.д.

Встановлення під охорону

Встановлення під охорону можливе натисканням одної кнопки на стіні перед вхідними дверми. Знімання – шляхом введення певного коду на сенсорній або іншій панелі. Також можливе встановлення та знімання з охорони шляхом використання магнітний карт, радіобрелків, бесконтактних карт.

ПЕРЕРАХОВАНІ ФУНКЦІЇ ВІДНОСИЛИСЯ ПЕРЕВАЖНО ДО СИСТЕМИ ОХОРОНИ. ПЕРЕРАХУЄМО ТАКОЖ ФУНКЦІЇ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

Спрацювання датчиків задимлення

При спрацюванні датчиків задимлення система автоматично включить систему вентиляції, сповістить пожежну охорону про виникнення задимлення, а також надішле Вам на мобільний телефон SMS-повідомлення про подію.

Помітити місце загорання

Встановлена система автоматизації будівлі, при інтегруванні в неї системи пожежної сигналізації, дозволить миттєво проаналізувати ситуацію, визначити місця загорання та знайти найкоротший шлях для евакуації людей. Дана функція найбільш потрібна при автоматизації крупних житлових комплексів, готелів, офісних будівель, виробничих приміщень.

Локалізація пожежі

Якщо в домі встановлена система автоматичного пожежогасіння, то система „Розумний Дім” може найбільш ефективно керувати нею, включивши її тільки в тих приміщеннях, де було помічене загорання, а не у всіх відразу.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (28.03.2011)
Переглядів: 605 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика