Понеділок, 20.05.2024, 17:34
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Система „Розумний дім” для житлового будинку


Обладнання будівель системами автоматизації „Розумний дім” продиктоване вимогами безпеки та вибором мешканців елітних домів.

Для житлових будинків пропонується проект автоматизації, який дозволяє при мінімальних початкових внесках забезпечити автоматизовану роботу інженерних систем будівлі та підвищити престиж квартир для продажу. Кабельна мережа підводиться у кожну квартиру на етапі будівництва. Майбутній господар квартири сам визначить, якими можливостями „розумного дому” він захоче скористатися.

Унікальність пропозиції полягає в тому, що незалежно від виробника обладнання системи „Розумний дім”, яке вибере майбутній господар квартири, можлива інтеграція у загальну систему „Інтелектуальної будівлі” та організація диспетчерського пункту, на який будуть виводитися аварійні сигнали зі всіх підключених квартир.

Приклад системи „Розумний дім” для житлового будинку

Система „Інтелектуальної будівлі” для багатоквартирного будинку розділяється на автономні квартирні системи в загальну систему керування та диспетчеризації.

Системи „Розумний дім” для квартир встановлюють за індивідуальним проектом, узгодженим з господарем вже після оформлення власності на квартиру.

На етапі будівництва будівлі можливі варіанти інтелектуалізації, які дозволять підвищити престижність квартир що продаються.

Варіант 1 (економний)

В кожній квартирі прокладається спеціальна кабельна мережа, яка потім дає можливість встановити індивідуальну систему „Розумний дім” з врахуванням побажань майбутнього господаря квартири.

Варіан 2 (розширений)

У кожну квартиру встановлюється базовий комплект:

центральний контролер керування

датчик відкривання дверей

датчик руху в прихожій (він може працювати одночасно в контурі охорони та освітлення)

датчики протікання води (в кухні та в санвузлах).

Квартири, обладнані і таким мінімальним набором функцій, представляють собою не просто квадратні метри. Це інтелектуальне житло. Запропонована функціональність може бути змінена або розширена за побажанням інвестора, або пізніше, за побажанням майбутнього господаря квартири.

В домі встановлюється загальна система, яка виконує функції диспетчеризації та необхідного сервісу в місцях загального користування.

Функції системи „Інтелектуальної будівлі” для загальних приміщень

Контроль проникнення

Будівля обладнується системою охоронної сигналізації, яка інтегрується в загальну систему керування. При несанкціонованому проникненні у підвальні приміщення, приміщення горища, елекрощитову, або технічні приміщення здійснюється сповіщення диспетчера.

Контроль доступу

Доступ в технічні приміщення та диспетчерську здійснюється за електронними картами доступу. Ведеться облік часу перебування людей у приміщеннях. Система дозволяє розподілити доступ у службові приміщення.

Контроль загорання

В загальну систему інтегрується система пожежної сигналізації. При виникненні аварійної ситуації „пожежа” приймаються попередньо узгоджені дії (виключається вентиляція, переключення освітлення у черговий режим тощо). Сигнали від пожежних датчиків у квартирах, також поступають в загальну систему. Місце виникнення пожежі може бути визначене з точністю до квартири.

Контроль протікання води

Контроль та запобігання протіканню води здійснюється в технологічних приміщеннях, в загальних санвузлах будівлі, в зоні басейну та ін. Інформація про протікання води у квартирах поступає в диспетчерську. Можлива графічна індикація місця виникнення аварії з визначенням номера квартири.

Контроль стану квартирних систем

Контроль проникнення, загорання, протікання води, натискання тривожної кнопки в квартирах. Інформація відображається на комп”ютері диспетчера. Місце та тип аварії вказуються графічно на поповерхових планах будівлі.

Керування освітленням

Світло на сходах та ліфтових холах в темну пору доби включається автоматично в черговому режимі, світло загорається яскравіше тільки в місцях де присутні люди. В темну пору доби автоматично освітлюється фасад будівлі та парковка.

Відеоконтроль

Забезпечується відеоконтроль в коридорах і холах будівлі, за прилеглою територією та автостоянкою. В нічний час при поступанні сигналу від датчика руху, встановленого в коридорі, ліфтовому холі або на вулиці конс”єрж може зі свого робочого місця (на екрані панелі або комп”ютера) побачити, що відбувається на поверсі або автостоянці.

Керування шлагбаумами

Забезпечується розподілений доступ на охороняєму територію будинку. В будь-який час доби забезпечується вільний в”їзд автомашин мешканців дому (шлагбаум або ворота відкриваються автоматично з допомогою наявної в людини електронної карти доступу або брелка). Для в”їзду інших машин передбачене віддалене керування шлагбаумом (воротами) з робочого місця конс”єржа.

Використовуючи розширені можливості квартирних систем „Розумний дім”, можна пропустити машину гостя по команді з сенсорної панелі, встановленої у квартирі.

Телебачення та зв”язок

Дім забезпечується ефірним та кабельним телебаченням, доступом в Інтернет.

Зв”язок з квартирами

Забезпечується внутрішній зв”язок між квартирами та конс”єржем. Господар квартири може викликати сервісну службу, а конс”єрж повідомить, хто з гостей чекає мешканця в холі.

Облік ресурсів

Поквартирний облік витрат ресурсів можливий при встановленні лічильників електрики, тепла, газу та води у кожній квартирі та їх підключенні до єдиної системи збору даних.

Контроль положення ліфтів

Система дозволяє диспетчеру бачити поточне положення кожного ліфта у домі. При збої в роботі ліфта (ліфт зупинився між поверхами), на екрані графічно відображується його місцезнаходження, здійснюється сповіщення диспетчера.

Додатково може бути передбачений аудіо- та відеозв”язок між кабіною ліфта та диспетчером.

Диспетчерський пункт контролю та керування

Центр керування будівлею та збору даних від квартирних систем може знаходитися як в самій будівлі, так і віддалено. Робоче місце диспетчера обладнується комп”ютером, з встановленим на ньому спеціальним програмним забезпеченням. На екран виводиться інформація про стан інженерних комунікацій по будинку вцілому та по кожній картирі зокрема.

Переваги

зниження експлуатаційних витрат;

точний прогноз по споживанню ресурсів та їх втратам;

своєчасне оповіщення;

оперативне автоматичне та напівавтоматичне прийняття рішень при аварійних ситуаціях;

підвищення рівня безпеки та комфорту для мешканців будинку;

використання доступного та зрозумілого для диспетчера графічного інтерфейса відображення інформації.

Система „Інтелектуальної будівлі” може керувати охоронно-пожежною сигналізацією, системою опалення, вентиляції та кондиціонування, освітлення, ліфтовим господарством, насосними станціями та ін. Функціональні можливості системи можуть бути будь-якими, а сама система розширена в будь-який час.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (10.01.2011)
Переглядів: 486 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика