Субота, 27.04.2024, 03:16
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Розумний дім та діти


Часто багато хто переживає за складне високотехнологічне обладнання в домі, та боїться, що маленька дитина спортить або просто не навчиться з нею поводитися. Особливо це стосується охоронних систем, тоиу що відомо, що одне натискання клавіші часто може привести до зняття всієї системи з охорони. Проте, как показав досвід, діти відмінно вживаються зі складними технічними рішеннями.

Як керувати системою

Переважно, такі домашні системи мають кілька способів керування:

Керування з допомогою клавіатури, вбудованої в контрольну панель

Керування з допомогою виносної клавіатури

Керування з брелка.

Часто контрольну панель ховають в найбільш недоступне місце, тому що контрольна панель – це мозок системи, який треба берегти від пошкоджень. Виносна клавіатура, як правило, встановлюється біля дверей, але велика кількість клавіш та їх комбінації можуть налякати дитину, тим більше кілька перших разів. Тому найбільш оптимальним способом керування є керування з брелка. Брелок має 4 або 2 пари кнопок, тому дитина в них не запутається.

Що робити в кризисній ситуації?

Перш ніж залишати дитині брелок-ключ для керування обладнанням, необхідно їй пояснити, як працює дана система.

Якщо Ваша система підключена до центрального пульта охорони (наприклад ТСМ), то поясніть дитині, що при неправильному натисканні клавіші може спрацювати домашня сигналізація і на допомогу приїдуть охоронці.

Якщо у Вашому домі встановлена звукова сирена, то Ваша дитина повинна бути завчасно підготовлена до гучної реакції системи на можливе неправильне поєднання клавіш.

На жаль, не можна виключати непередбаченої ситуації. Наприклад, таку ситуацію, в якій Вашу дитину злоумисник буквально заставить зняти систему з охорони самостійно. Практично всі „розумні доми” мають так звані клавіші „тривоги”, натиснувши які, під видом зняття системи з охорони, Ви надсилаєте відповідне SMS-повідомлення на всі запрограмовані номери.

Тривожна кнопка

Багато систем „Розумний дім” передбачають розширення рішення. В такому випадку Ви можете доповнити систему спеціальною кнопкою, яку називають „тривожною кнопкою”. Дана кнопка представляє собою одноканальний брелок. Цей пристрій має досить велику популярність та використовується часто в дитячих навчальних та лікувальних закладах. При якій-небудь кризисній ситуації, наприклад, при поганому самопочутті, дитині потрібно тільки натиснути одну кнопку, щоб викликати батьків.

Інші пристрої

В деяких виробників є спеціальні пристрої, призначені для контролю маленьких дітей. Це не тільки тривожні кнопки та брелки, але й інші не менш цікаві пристрої – радіо- та відеоняні. Одна з компаній, наприклад пропонує до уваги своїх клієнтів коврик моніторингу дихання. Цей коврик стелеться під простинь і у випадку затримки дихання, зміни його частоти та частоти пульсу і т.д. батьки отримують відповідне повідомлення.

Що отримують батьки?

Таким чином, стає зрозуміло, що батьки отримують такий бажаний спокій та контроль за своїм чадом. Навіть при відсутній тривозі при відкритті дитиною вхідних дверей, батьки отримають SMS-повідомлення такового виду: „Система знята з охорони СИНОМ о 18:00”.

Що ж, в багатьох європейських країнах діти знаходять спільну мову з „Розумним домом”. Будемо сподіватись, Україна не стане винятком.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (05.05.2011)
Переглядів: 837 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика