Четвер, 17.07.2025, 23:33
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Розумний будинок: від мрії до втілення в життя


Що таке «Розумний будинок», сьогодні, напевно, зможе сказати будь-яка людина. Щоправда, приблизно. Нічого дивного в цьому немає, адже системи «Розумний будинок» поки доступні досить обмеженій кількості людей. «Розумний дім» - це фактично набір найрізноманітніших електронних систем, які організовують комфорт і затишок у вашій квартирі, котеджі або офісі.

Технологія «Розумний Дім» покликана створювати максимальний комфорт для господаря будинку, котеджу або квартири. А це має на увазі, перш за все, економію часу та скорочення рутинної домашньої роботи, яку бере на себе автоматика, що забезпечує легкість управління і контролю.

«Розумний Дім» це комплекс технічних рішень за допомогою апаратних і програмних засобів, який об'єднує всі інженерні пристрої, вузли і агрегати, підсистеми, технічні та побутові прилади, всі споживачі електроенергії в сучасному помешканні в єдину систему. «Розумний будинок» чудово справляється з управлінням основними підсистемами сучасного будинку. Бережливе використання ресурсів дозволить економити на комунальних платежах близько 40% на рік. Для досягнення ефекту проводяться електромонтажні роботи, які об'єднують у собі всі електронні системи будинку в єдину систему.

«Розумний будинок» включає в себе системи управління освітленням, кліматом, відеоспостереженням, безпекою (як зовнішньою - домофони, управління гаражними дверима, ролети тощо), так і внутрішньою, тобто, різного роду датчики руху, протікання та інших можливих несправностей, інфрачервоні датчики) управління відео-і аудіосистемами, мультирум ... і багато чого іншого. До речі, поняття мультирум сьогодні також лише «трохи знайоме» більшості наших співгромадян. А явище це просте і геніальне в своїй простоті - мультирум є системою розподілу звукових та відеосигналів по всій квартирі або по всьому будинку, тобто, як випливає із самої назви мультирум - багатокімнатна. Головне при організації системи «Розумний дім» - це грамотно проведені електромонтажні роботи. Адже від того, наскільки якісно проведена електропроводка і всі сполучні елементи комплексу «Розумний будинок», залежить якість всієї системи.

Що ви отримуєте в результаті?

1. Єдиний пульт управління: за допомогою якого ви можете керувати світлом, температурою, музикою, відеозображенням та іншими елементами в усьому домі. «Розумний будинок» вносить в процес управління легкість і комфорт.

2. Спокій і безпеку: по дорозі на роботу вам вже не потрібно згадувати чи вимкнена праска, електрична плитка на кухні, світло в дитячій на другому поверсі та інші побутові електроприлади - все це ви зробите одним дотиком до панелі управління при виході з будинку, відключаючи електроживлення там, де це необхідно. Тепер ви абсолютно впевнені, що вода, електрика і газ знаходяться під контролем розумного будинку. У випадку несанкціонованого проникнення, система моментально проінформує Вас по мобільному зв'язку і зафіксує подію. Відеозапис зовнішньої і внутрішньої обстановки навколо ділянки і всередині будинку допоможе захистити Вас від неприємних ситуацій.

3. Економію вашого часу: система розумного будинку дозволяє виключити втрати вашого особистого часу на щоденні і повторювані дії, наприклад, автоматично включає вуличне освітлення, полив саду та газону, підтримує задану температуру в приміщеннях з урахуванням навколишнього середовища і часу доби, дозволяє легким рухом включати або вимикати світло в різних кімнатах за вашим сценарієм.

4. Економію ваших коштів: обслуговування заміського будинку або багатокімнатної квартири супроводжується зростаючими витратами на електроенергію та опалення. Системи розумного дому керують освітленням і опаленням, оптимально знижуючи температуру в будинку під час вашої відсутності і в нічний час, дозволяючи економити, не відмовляючи собі в звичному комфорті. Залежно від обраної схеми енергопостачання, економія досягає 40-75%.

5. Дистанційне керування та контроль: на будь-якій відстані від будинку по мобільному телефону ви можете підготувати до свого повернення або дружньої зустрічі гостей. Досить вибрати один з сценаріїв «гості», «вечірка», «романтика» або «будні-вечір» і всі системи будинку запрацюють у встановлених спеціально для вас режимах. Система розумного будинку сама запустить святкове освітлення, приємну музику, кондиціювання, обігрів підлоги у ванній, прикриє гардини і виконає інші бажані дії.

У Росії іноземні рішення не прижилися у зв'язку з невиправдано високою вартістю, і під терміном розумний дім / офіс звичайно розуміють інтеграцію в єдину систему керування будинком наступних систем:

Систему опалення, вентиляції та кондиціонування
Охоронно-пожежну сигналізацію, систему контролю доступу в приміщення, контроль протікань води, витоків газу
Систему відео спостереження
Мережі зв'язку (у тому числі телефон та локальна мережа будівлі)
Систему освітлення
Cистему електроживлення будівлі (АВР, промислові ДБЖ, дизель-генератори)
Механізацію будівлі (відкриття / закривання воріт, шлагбаумів, жалюзі, ролет, контроль доступу, електропідігрів сходинок і т. п.)
Управління з одного місця аудіо-, відеотехнікою, домашнім кінотеатром
Телеметрія - віддалене спостереження за системами
IP моніторинг об'єкту - віддалене управління системами по мережі зв'язку

На сьогоднішній день технології, дозволяють будувати домашню автоматизацію покомпонентно - вибирати тільки ті функції «Розумного Дому», які цікавлять Вас у цей час. Для невеликих об'єктів це особливо важливо, так як повна інтеграція та диспечеризація там, як правило, не потрібна.

15 років тому домашня автоматизація була фантастичним явищем, основним призначенням якої було прагнення власника до hi-tech, а не створення комфорту в своєму будинку. Один з найстаріших та одіозних проектів - котедж Білла Гейтса. Цей проект, як і безліч літератури з наукової фантастики, породили величезну кількість міфів про абсолютно непотрібні і безмежно дорогі рішення автоматизації.

Якщо згадати далекий 1995 розробники JAVA технології передрікали одним з основних призначень для цієї технології збільшення інтелекту побутових приладів: холодильник сам буде замовляти продукти з магазину. Як ми бачимо промислового розповсюдження ця ідея не отримала, хоча технологія прижилася в іншій області IT. А ось функція вимкнути все світло однією кнопкою, як і можливість вмикати і вимикати його з різних місць, сьогодні активно реалізується майже у всіх проектах домашньої автоматизації.

Не можна сказати, що «Розумний Дім» як домашня автоматизація розвивається тільки в Росії. Швидше навпаки всі технології та системи, які використовуються в Росії розроблені в Європі, США і виробляються, звичайно, у Китаї. Основна відмінність бачиться скоріше в призначенні і в підході інсталяторів (монтажних організацій).

В Європі:
Призначення: це перш за все енергозбереження і тільки потім комфорт
Підхід: максимальна уніфікація

В Росії:
Призначення: комфорт та імідж
Підхід: строго індивідуальний

У Європі проекти автоматизації приватних будинків і квартир готує сам розробник і виробник систем, інсталятору ж відводиться роль фактично звичайних, але кваліфікованих монтажників, що працюють строго за схемою.

У Росії інсталятор є найважливішою фігурою в створенні Розумного Дому. Як правило він працює з багатьма виробниками систем автоматизації, це дозволяє йому підбирати систему максимально оптимально для вирішення поставлених перед автоматизацією завдань. Після цього він сам займається проектуванням, монтажем, продажем і запуском побудованого Розумного Дому. Тому вибір інсталятора в Росії і на Україні вкрай важливий для одержання гарного результату.

Таким чином, «Розумний дім» - це ідеї, та їх здійснення, у функціях підібраного для цього обладнання. Список ідей безмежний, але будь-яка ідея Розумного будинку має свою конкретну реалізацію, наприклад: автоматизовані замки, замикаючи двері, відключають електроенергію в будинку / квартирі (крім холодильника), вирішують проблеми пожежної безпеки та енергозбереження! І, крім того, при відкритті двері - сповіщають, а це контроль доступу! Вимкнув праску, не вимкнув праску - голова не болить! Дуже просто і зручно.

«Розумний будинок» - автоматизована система управління освітленням, звуком, відеозображенням, опаленням, кондиціонуванням, вентиляцією, безпекою, електро та водопостачанням.

Проектування

Помилки на етапі проектування потім ведуть до багаторазових втрат, як грошей, так і їх еквівалента (час - гроші). Для складання проектної документації бажано надати дизайн-проект. Ясна річ, по-перше треба визначити, хто де і з ким буде спати, де обідати і де працювати (залишилися ще такі індивідуми, хлібом не годуй - дай вдома попрацювати ...). Цим визначається і топологія розташування світла, розеток на 220, для телевізорів і комп'ютерів. Непогано передбачити заздалегідь, де буде розташоване силове обладнання. До дизайн-проекту непогано докласти технічне завдання - що Ви хочете від розумної електроніки, де і як світло буде включатися і вимикатися, кому і що доповідати.

Монтаж

Смертність серед людей, які вважають себе електриками, дуже висока. Справжніх фахівців мало залишилося - свого роду природний відбір, за Дарвіном.

Шеф - монтаж

Якщо у Вас є свої фахівці - монтажники, які розуміють креслення і ще не забули закон Ома - фахівцям буде досить перевірити правильність проведення і (або) змонтованого обладнання. Вірогідність зекономити, можливо, буде ненульовою.

На сьогоднішній день технології дозволяють будувати домашню автоматизацію крок за кроком. Замовник, так чи інакше, знаходить для себе відповіді на наступні питання:

Що необхідно автоматизувати?
Навіщо автоматизувати? - Які результати необхідно отримати від автоматизації
Як автоматизувати?
Скільки коштує автоматизація?
Хто виконає автоматизацію?

Відповівши для себе на ці питання, замовник може приступати до автоматизації.

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (20.08.2010)
Переглядів: 609 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика