П`ятниця, 17.05.2024, 17:13
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

„Розумні будинки”, якщо говорити простою мовою...


„Розумні” – тому що, основою роботи системи є певний спеціалізований комп”ютер (один або декілька), працюючий за спеціально написаною (відповідно до побажань та вимог клієнта) програмою. Крім процесорів, до складу системи входять різноманітні датчики, модулі, виконавчі блоки і т.д.

Основною задачею системи автоматизації є полегшення труднощів у побуті господарів. Розглянемо приклад – заміський котедж. Що можна порекомендувати...

Система управління електрообладнанням – тобто коли ви їдете з дому, вам достатньо натиснути на кнопку в прихожій „всі пішли”, і...

А) Система виключить всю аудіо-відео апаратуру, яка залишилась включеною

Б) Відключить всі розетки, в яких могли залишитись включеними електроприлади (за винятком груп розеток, які повинні залишитись включеними).

В) Виключить все світло та теплі підлоги. Примітка: а якщо забули натиснути на кнопку перед від”їздом...

Ви зможете це зробити через систему віддаленого доступу (через сотовий телефон або Інтернет). Система буде автоматично відкривати або закривати штори у кімнатах, відключати апаратуру, яка не використовується системою, автоматично відключати підігрів підлоги, тоді коли він не потрібний, і завчасно включати його, коли він потрібний. Система безпеки. Крім звичайних охоронних функцій „розумна” система може повідомити Вас про все що відбувається в домі та подасть сигнал тривоги не тільки в міліцію, але і Вам, на сотовий телефон або через Інтернет.

Пам”ятайте – система буде турбувати Вас тільки при надзвичайних ситуаціях. В інший час вона все робить непомітно для Вас.

Система буде повідомляти Вам:

- про виникнення пожежі (за відсутності людей вона ще перекриє притік повітря в квартиру ззовні, відключить вентиляцію та кондиціонування – щоб не дати вогню поширитися, потім обезструмить всю квартиру, залишивши тільки аварійне освітлення)

- при проникненні в дім сторонніх (вона ще і запише їх дії на відеосервер)

- при аваріях газо-водопровідних мереж та опалення (при цьому вона ще і перекриє витік з допомогою електроуправляємого клапана)

- при критично малому рівні палива в системі аварійного живлення (електростанції або генератора)

- при критично малому рівні палива в системі опалення або обігріву. Система віддаленого доступу – дозволить вам (якщо, це потрібно...) отримати доступ до системи охоронного відеоспостереження вашого котеджа, надасть доступ до керування окремими приладами або системами... наприклад, можна буде поливати квіти або газони через Інтернет або сотовий телефон.

Також ви зможете дізнатися рівень палива в системі аварійного живлення. Система керування світлом, аудіо-відео апаратурою та кліматом – вона працює так, що вам може здатися, що це саме Ви керуєте всім тим комплексом апаратури та приладів... а насправді буде керувати система, а господарі, наче вносять в її роботу потрібні корективи. Наприклад – система підтримує режим роботи кондиціонерів вдень – на плюс 21 градус, а вночі автоматично переводить їх на +18. Користувач може вносити зміни в температурні режими, змінювати час переходу з одної температури на іншу і т.д. ... і таким чином він „конфігурує” систему під себе.

Все керування здійснюється з ергономічних (зручних та зрозумілих) панелей та пультів керування. З них Ви можете включити CD у вітальні, виключити кондиціонер, виключити верхнє світло, включити бра, закрити штори, зменшити звук та включити електрокамін. З нього ж (через систему інтеркома), зможете покликати або запитати будь-яку людину в іншій кімнаті або іншому поверсі. Також Ви можете включити телевізор та отримати на ньому зображення з охоронної камери у дворі. Система трансляції аудіо-відео сигналів – це саме те, заради чого вже варто ставити певний „інтелект”. Кількість джерел звуку та зображення в котеджах нараховується в середньому до 20 шт. Це камери спостереження, відеодомофон, інтерком, CD плеєри, FM тюнери, NTV+, караоке, відеомагнітофони, DVD плеєри і т.д. Щод не захаращувати кімнати та не портити інтер”єр кучею апаратури по всьому дому – все це ставлять в якому-небудь спеціально відведеному місці, і система вже сама комутує всі сигнали апаратури. При цьому вона автоматично міняє настройки, режими та формати, щоб користувачу не потрібно було задумуватися про те, який режим та як включати, і що потрібно зробити, щоб переглянути кіно з NTV+. Йому достатньо буде натиснути на кнопку з написом NTV+, а система все інше зробить сама. Система домашнього кінотеатра – як говориться – без коментарів. Апаратура досить складна, режимів багато, компонентів ще більше. А саме тут, як ніде хочеться сісти, розслабитися та відпочити. Один зручний пульт, плюс грамотна система управління і все буде так, як Ви хочите.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (25.01.2011)
Переглядів: 455 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика