Четвер, 17.07.2025, 19:06
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Інтелектуальний будинок


Інтелектуальний будинок, це не будівля класу «люкс», це не зайві деталі, які додаються в останній момент щоб просто говорити з гордістю про свою будівлю «розумний дім», немає, інтелектуальний будинок - це необхідність.

У сучасних умовах кожна офісна будівля що будується переслідує мінімізацію витрат в подальшій експлуатації будівлі та підвищення якості організації роботи, вимагаючи складних технологічних рішень в наступних областях:

Електропостачання.
Електрообладнання.
Клімат-контроль - охолодження, опалення та вентиляція (HVAC).
Облік витрат енергоресурсів (тепло, гаряча та холодна вода, електроенергія).
Водопостачання, каналізація.
Освітлення.
Управління жалюзями.
Системи протипожежного призначення та забезпечення безпеки людей.
Охоронна сигналізація.
Відеоспостереження (CCTV) і система безпеки.
Контроль доступу.
Диспетчерський зв'язок.
Ліфти, ескалатори, траволатори та підйомники.

Ці інженерні системи обов'язкові для кожного будинку, без них офіс залишається каркасом без жодної додаткової вартості. Як правило, виробники обладнання для інженерних і технологічних систем виробляють засоби контролю і управління, сумісні зі своїм устаткуванням.

Системи диспетчеризації будівлі використовуються для моніторингу систем будівлі і виводу даних про їх стан на централізований пульт, диспетчер якого може віддалено змінювати необхідні параметри. Робота диспетчера вимагає великої уважності та професіоналізму, саме тому була розроблена система штучного інтелекту, що полегшує роботу.

На даний момент, вартість технологічних послуг будівлі ростуть, тим самим підвищуючи вартість квадратного метра і тому, власники прагнуть оптимізувати майбутні витрати на експлуатацію будівлі. Проявляється це прагнення у зменшенні витратної частини у вигляді зменшення споживання енергії (теплової та електричної), правильної і чіткої організації служби експлуатації, ведення постійного обліку всіх подій, їх збереження і подальший аналіз для прогнозування. Сьогодні про диспетчеризацію замислюються не тільки заводи з технологічними процесами, бізнес-центри, а й готелі, офісні установи, житлові будинки. Наприклад, всі найбільш часто від покупців квартир звучить питання - "скільки буде коштувати обслуговування в місяць?". При використанні системи диспетчеризації можна істотно знизити вартість експлуатаційних витрат. Світова практика показує, що комплекс диспетчеризації окупається в середньому за 7-10 років.

Інтелектуальне управління

Сама концепція інтелектуальної будівлі створена з метою координувати роботу всіх систем одночасно, щоб покращити їхнє обслуговування, збільшити безпеку та економію електроенергії, надати власнику нові можливості з управління підприємством на базі звітів по кожній із систем або всій будівлі цілком.

Інтелектуальне управління досягається шляхом створення системи з вільно програмованих контролерів, об'єднаних між собою і спілкуємих по LON мережі, а безпосередньо до контролерів підключаються різні датчики, прилади та виконавчі пристрої. Крім того, контролери постійно отримують всі параметри стану вузлів і передають дані в систему діспечерізаціі для відображення стану систем будівлі з подальшим аналізом і управлінням на екрані диспетчера. Система диспетчеризація - середовище, яке надає можливості по управлінню інженерним обладнанням, обробляє дані, надає звіти про роботу систем в зручному вигляді, наприклад, у вигляді кривої (тренду) щоденного споживання електроенергії на освітлення разом з графіком кількості присутнього персоналу. Тому, дані від контролерів дають можливість обслуговуючому персоналу усвідомлено приймати рішення з правильного управління і підвищення ефективності при використанні систем керування будинком.

Що значить розумна будівля? Наприклад, майбутній постоялець готелю приходить на ресепшн для реєстрації, реєструється, йому виділяється готельний номер, при цьому програма диспетчеризації Vista, пов'язана з системою бронювання готелю отримує дані про поселення постояльця і доводить температуру в потрібному номері до комфортної і потім, включає вентиляцію. А після виходу клієнта (датчик присутності або система контролю доступу повідомляють про це Vista), приміщення переводиться в ощадливий режим енергоспоживання (у цьому випадку відбувається зниження температури). Саме якісне регулювання теплоносія дозволяє швидко змінювати температуру, тим самим забезпечуючи зниження енерговитрат, та гнучко управляти температурним графіком.

Переваги використання системи диспетчеризації.

Переваги використання системи диспетчеризації визначаються наступними факторами:

Економія людських ресурсів. Впровадження диспетчеризації дозволяє значно скоротити кількість обслуговуючого персоналу. А значить, крім іншого, знизити ризик людського фактору на виробництві.

Оперативний контроль за обладнанням. Наприклад, засмітився канальний фільтр вентиляційної установки - диспетчер відразу отримує інформацію про засмічення фільтра, причому, диспетчеру вказується місце засмічення, що дозволяє не витрачати дорогоцінний час на пошуки потрібного фільтра. У звичайному випадку, фільтр так і залишається засміченим, очікуючи планового огляду обслуговуючої організації за регламентом та призводячи до поломки вентиляційної установки. Крім цього, поки фільтр не замінено не досягається потрібний результат від системи вентиляції.

Попередження аварій, на ліквідацію яких можуть піти значні кошти. Наприклад, при перевищенні рівня води в дренажному приймачі може відбутися затоплення підвалу. Цієї ситуації можна уникнути, встановивши в дренажному приймачі датчик рівня води, при поступленні сигналу з якого, автоматично включитися сигналізація і привід перекриє подачу води або включить дренажний насос.

Економія енергоресурсів. Наприклад, лише завдяки введенню спеціального алгоритму включення підсвічування будівлі можна заощадити до 40% споживання електроенергії даною підсвіткою у звичайному ручному режимі.

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (10.09.2010)
Переглядів: 528 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика