Вівторок, 07.05.2024, 08:20
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

„Інтелектуальна Будівля”. Телебачення та зв”язок


В сучасному світі абсолютно неможливо обійтись без систем телекомунікацій. Тому обладнання будівлі системами телебачення та зв”язку не розкіш, а необхідність.

На початковому етапі будівництва потрібно закласти основу таких систем – це структуровані кабельні мережі.

Структуровані кабельні мережі служать для організації передачі по ним даних локальної мережі, відеосигналу, телефонного зв”язку, сигналів від різних датчиків, розташованих в будівлі.

Кабельні мережі з самого початку проектуються відповідно до передбаченого призначення будівлі. Потрібно враховувати, що існує можливість зміни функціонального призначення будівлі і будувати кабельні мережі потрібно так, щоб у випадку реорганізації не потрібно було капітально змінювати проводку будівлі.

Сьогодні потрібно вміти проводити кабельні мережі будь-якої складності з врахуванням максимально ефективної взаємодії з системою „Інтелектуальної Будівлі”.

Розрізняють такі види кабельних мереж:

- Локально-обчислювальна мережа. Це мережа призначена для передачі даних в комп”ютерних мережах. З самого початку правильна побудована мережа дозволить Вам зекономити на її обслуговуванні та подальшій модернізації.

- мережа для передачі даних системи „Інтелектуальної Будівлі”. Через те, що система „Інтелектуальної Будівлі” представляє собою об”єднання різних датчиків, керованих та керуючих пристроїв, вони повинні отримувати інформацію один від одного, надаючи обслуговуючому персоналу будівлі можливість слідкувати за всіма параметрами системи.

Для передачі даних такого роду і використовується кабельна мережа системи „Інтелектуальна Будівля”. Вона схожа на локально-обчислювальну мережу з однією відмінністю – по ній передаються керуючі сигнали системи „Інтелектуальної Будівлі”. Можлива також передача сигналів системи відеоспостереження.

- розподіл ефірного телевізійного сигналу. Розподіл по будівлі сигналу ефірного телебачення здійснюється з допомогою окремої мережі. Для її побудови використовується спеціальний коаксіальний кабель. Він використовується для того, щоб уникнути втрати якості. Також використовуються розгалужувачі та підсилювачі сигналу для того, щоб від одного кабеля отримати можливість відтворення сигналу без втрати якості.

- розподіл супутникового телевізійного сигналу. Мережі для такої передачі сигналу схожі на пережі передачі даних ефірного сигналу, відмінність якого від супутникового в тому, що ефірний сигнал приймається через антену направлену на телевізійну вишку.

Відповідно, для якісного прийому ефірного сигналу потрібно в найближчому оточенні мати передаючу телевишку. Супутниковий сигнал приймається з допомогою супутникової тарілки. Через те, що сигнал виходить з супутника, фактично не має значення місце розташування будівлі. Прийом всюди буде якісним.

Завдяки системі „Інтелектуальна Будівля” Ви отримаєте можливість розподіляти сигнал від одного джерела (антена ефірного мовлення або ресивер супутникового телебачення) у будь-яке приміщення або на будь-який відтворюючий пристрій будівлі.

- Wi-Fi мережі. Цей вид мереж є доповненням до мереж локально-обчислювальних та мереж передачі даних „Інтелектуальної Будівлі”. Вони дуже зручні в тому плані, що у Вас немає прив”язки до конкретного місця (Wi-Fi мережа є радіомережею).

Таким чином, маючи в будівлі Wi-Fi мережу прийом-передачу даних по локально-обчислювальним мережам та прийом-передачу керуючих сигналів системи „Інтелектуальна Будівля” можна здійснювати з будь-якого місця в будівлі.

- мережа для організації телефонії. Для передачі телефонних сигналів зазвичай використовується пара проводів (так-звана „лапша”). Проте, якщо в будівлі є локально-обчислювальна мережа, то телефонію на робочі місця можна проводити з допомогою кабеля 5 категорії, використовуючи незадіяну пару проводів.

- конференц-зв”язок. Це спеціальна система зв”язку, яка забезпечує передачу аудіо- та відеозображення на різні відстані.

Конференц-зв”язок дозволяє:

- керівникам підприємств проводити наради одночасно з кількома підрозділами, які територіально далеко розташовані один від одного.

- не витрачати час на переміщення між місцями проведення конференцій, а мати можливість провести всі збори зі свого робочого кабінету.

- „віртуально” перебувати відразу в кількох місцях проведення конференцій.

- економити грошові кошти на відрядження, тому що, при наявності системи конференц-зв”язку відпадає потреба відряджатися в місця проведення конференцій – всіх їх можна провести з робочого кабінету.

У світі бізнесу дуже важливою є кожна хвилина. Час – гроші. Система відеоконференцзв”язку дозволяє економити і час, і гроші.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (15.04.2011)
Переглядів: 492 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика