Вівторок, 30.04.2024, 06:01
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

„Інтелектуальна Будівля”. Охоронно-пожежна сигналізація


Основна задача встановлення охоронно-пожежної сигналізації – це захист будівлі від небажаного проникнення та виникнення загорання.

Встановлення охоронно-пожежної сигналізації необхідне для здачі будівлі в експлуатацію. При встановленні даних систем діє багато обмежень, зумовлених певними нормативними актами: наприклад, обмеження на моделі встановлюваних датчиків та обладнання. Також регламентується кількість встановлюваних датчиків та місця їх розташування у приміщенні.

Інформація зі всіх розташованих датчиків надходить в єдиний диспетчерський пульт. Якщо спрацює один з них, на екрані диспетчера з”явиться детальний план приміщення з вказанням точного місця спрацювавшого датчика, а також його тип.

Якщо місце спрацювання було встановлене під охорону, то автоматично пройде сигнал на пульт позавідомчої охорони. Залежно від того, який датчик спрацював, пожежний чи охоронний, вже співробітники позавідомчої охорони приймають рішення про виклик пожежної бригади або оперативної групи охорони.

Охоронні та пожежні датчики мають кілька станів – „тривога”, „охорона”, „обрив лінії”, „не під охороною”. Для чіткої реалізації таких станів необхідно використовувати сучасне спеціалізоване обладнання – контролери охоронно-пожежної сигналізації. Їх інтеграція з системою автоматизації дозволить вести постійний контроль з диспетчерського пульта будівлі, а також своєчасно отримувати дані про нештатні ситуації, і в деякій мірі, приймати рішення для їх ліквідації.

Наприклад, у випадку спрацювання пожежної сигналізації, система автоматизації виключить вентиляцію, щоб потоком повітря не сприяти загоранню, відключить подачу електрики у вказану зону, автоматично включить систему оповіщення та сигналізації, проаналізувавши ситуацію, через систему оповіщення, повідомить про шляхи евакуації персоналу та включить автономну систему пожежогасіння.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (10.04.2011)
Переглядів: 445 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика