Вівторок, 21.05.2024, 06:24
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Дім з розумом


Ви рахували, скільки часу витрачається на просте включення та виключення світла? Вчені підрахували, що за ціле життя (70 років) людина в середньому просиджує перед телевізором 10 років, стоїть у заторах два-три роки і близько місяця витрачає на те, щоб включити та виключити світло. Якщо у випадку з телевізором все залежить від вас, а затори, на жаль, стали невід”ємною частиною нашого життя, то зекономити цілий місяць виявляється під силу кожному.

Правда, для цього потрібно буде викласти певну суму і навіть в деяких випадках пожертвувати своїм ремонтом, але, на думку вітчизняних спеціалістів, якщо ви вирішили підвищити „інтелект” свого дому, то в цілому це того вартує. Перше у світі поселення, з „розумних” домів, появилося ще в кінці XX століття. Квартал типових котеджів Tunnel Wood Road був побудований в одному з передмість Лондона у 1999 році. Кожний дім був обладнаний найновішими системами контролю та сучасними лініями зв”язку. Керувати сигналізацією, кондиціонуванням та електроживленням господар котеджу міг на відстані – з допомогою мобільного телефону або через Інтернет. – Зрозуміло, у Казахстані автоматизовані системи через свою дороговизну залишаються свого роду розкошем, - говорить керівник творчої лабораторії „Розумний дім” Сергій Хазов, - але ринок не стоїть на місці, і з часом ці дорогі „іграшки” стануть більш доступними.

Вже сьогодні деякі компоненти „розумного” дому може дозволити собі практично кожний, зрозуміло, за умови наявності власного житла. – Самий поширений елемент автоматизованих систем – електроосвітлення підсобних приміщень з допомогою датчиків руху, - пояснює Сергій. – Високий попит пояснюється в першу чергу простотою монтажу (датчик встановлюється на лінії між звичайним вимикачем та світильником) та доступною ціною. Замість цього можна зекономити час та нерви, які тратяться на пошук та увімкнення світла, а також гроші, тому що багато хто просто забуває виключити світло. Датчик сам розпізнає рух та включає світло, при цьому тривалість роботи лампи програмується завчасно від 10 секунд до 15 хвилин. При цьому в датчик вбудований рівень освітлення, тому світло не увімкнеться в ясну сонячну погоду. А домочадцям залишається лише час від часу протирати сам датчик. Крім того, цей датчик може включати паралельно витяжку, а якщо є система мультирум, то і улюблену музику. – Правда, залишається один нюанс – це маленькі діти, - попереджує Сергій Хазов. – Звикнувши до таких датчиків, вони розгублюються в гостях, коли, зайшовши в туалет, потрапляють в цілковиту темряву.

Зірочко, гори!

Сьогодні ринок заповнений різними комплексними системами – американськими, європейськими, російськими та навіть китайськими. При цьому дві перші системи давно зарекомендували себе та зайняли свою нішу, а китайські та російські є поки що новачками у цьому сегменті. Основна відмінність проводки „розумного” дому від стандартної в тому, що в ній відсутні розвідкоробки як основне джерело пожежі.

Спеціалісти називають таку проводку зірочкою, при якій всі електролінії йдуть напряму у щитову (невелике приміщення, де знаходяться електричні щити та розміщується обладнання). Як правило, вона не більше трьох квадратів, тому для неї можна використовувати навіть шафу.

Завжди на зв”язку

Одна з основних систем „розумного” дому – аварійна. У випадку будь-якого збою обладнання мешканці відразу про це дізнаються не залежно від того, перебувають вони вдома або на іншому континенті. За словами Сергія Хазова, система сповістить мешканців про всі події у домі та вчасно про все нагадає по телефону. Якщо, в домі відбувся витік газу або води, на телефон господаря обов”язково надійде повідомлення про те що сталося. При чому, якщо у вас два телефони, то інформація надійде на обидва.

Застосувавши технологію „тривожної кнопки”, можна швидко повідомити про подію у міліцію або лікарню. Тривожне повідомлення може поступити і по SMS, і по Інтернету. Взагалі, з допомогою Всесвітньої павутини, можна повністю контролювати погоду в домі, перебуваючи далеко за його межами. Достатньо надіслати запит – і система миттєво надішле інформацію про поточний стан житла.

Також, перебуваючи десь у заторі, ви можете впустити родичів або гостей до себе в дім або на подвір”я, не заставляючи їх чекати на ваш приїзд.

Погода в домі

В кожному „розумному” домі існує функція „клімат-контролю”. В приміщенні завжди будуть підтримуватися індивідуальні параметри: температура, вологість, притік свіжого повітря. З допомогою сучасних систем можна змінювати температуру залежно від часу доби: для комфортного сну температура буде трішки знижуватися, а до ранку знову підніматися. Якщо господарі залишають свій дім взимку, в ньому встановиться економічний режим з температурою 12 градусів. А щоб не повертатися в холодне приміщення, достатньо попередити систему про свій приїзд за кілька годин, і температура в дому до приходу власника буде ідеальною.

Системи безпеки

„Розумний” дім може захистити своїх власників і від візиту незваних гостей і від інших неприємностей. Камери, розташовані і ззовні, і всередині будівлі, контроль периметру, протипожежна система та сигналізація – це лише невелика частина компонентів „розумного” дому, створених для того, щоб мешканці були повністю впевнені у своїй безпеці. Система зможе зафіксувати сторонніх зі всіх сторін ділянки. При надзвичайній ситуації в домі автоматично будуть включені сирена та зовнішній світловий сигнал, щоб відлякувати крадіїв. В охоронної системи в таких домах є ще одна важлива перевага – імітація присутності. При тривалій відсутності господарів за заданим графіком будуть автоматично включатися світло, музика, розсуватися штори. Також з допомогою сотового або Інтернета можна переключити систему на інший режим. Спеціалісти стверджують, що такі методи знижують ризик пограбування на 50 відсотків.

Немасовий продукт

Казахстану в цій області, звісно, далеко ще не тільки до Європи чи Америки, але навіть і до Росії, де в самій Москві, за статистикою, в кожного 800-го мешканця дім обладнаний „розумним” обладнанням.

Основна проблема не тільки в тому, що при обладнанні дому або квартири „розумними штучками” потрібно затратити багато часу, а потім знову зробити ремонт.

І не в тому, що вартість автоматизованих систем на сьогодні висока (в середньому десять тисяч доларів). – Головне сьогодні – виростити свого клієнта, - пояснює Сергій Хазов. – Тому що в нас, на жаль або на щастя, достатньо низька вартість електроенергії та води (якщо порівняти з Європою), тому в наших людей ще не розвинута ідеологія економного споживання. До того ж багатьох потенційних клієнтів лякає сам факт того, що їх домом буде керувати електронний мозок. Так, збої в системах бувають, але вони відбуваються дуже рідко, і як правило, усуваються за день-два. До того ж в них передбачений вимикач, з допомогою якого „розумний” дім знову стає звичайним.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (21.01.2011)
Переглядів: 523 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика