Неділя, 20.07.2025, 19:36
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Дбайливий Розумний Дім


З найдавніших часів, як тільки людина знайшла перше безпечне житло, вона стала його облаштовувати. Прагнення до затишку, краси і комфорту - це те, що притаманне тільки людині. Все, що тисячоліттями накопичувалося у світовій практиці як результат складної взаємодії людської праці, природно-кліматичних, соціальних і матеріальних умов життя, стало базою для розвитку сучасної архітектури житла і його інтер'єру: від сільського житлового будинку, котеджу до багатоквартирного будинку в місті. Будинок ставав наче громадською характеристикою власника і виконував крім житлових багато суспільних функцій.

Змагаючись у тому, хто краще оздобить свій будинок, власники найбільшу увагу приділяли саме його інтер'єру. Різноманітність меблів, декоративне рішення інтер'єру відрізнялося індивідуальністю і було символом значущості власника будинку.

Минуло багато тисячоліть, тепер людина має у своєму будинку електрику і регульоване тепло, системи кондиціонування і вентиляції, теплі підлоги і охоронні системи, ворота та жалюзі відкриваються автоматично, навіть у ванних кімнатах не обходяться без технічного оснащення.

Управління світлом починалося з систем, покликаних економити електроенергію і продовжувати життя ламп розжарювання. Розумні люди давно помітили, що нитка розжарення лампочки перегорає в переважній більшості випадків у момент її включення. Відбувається це через стрибок струму через холодну нитку, який її і руйнує. Так були придумані обмежувачі цього струму, спочатку примітивні, потім - засновані на електронних регуляторах. Вони і лягли в основу силових елементів керування світлом. З іншого боку, заклики до економії електроенергії розбивалися об елементарну людську забудькуватість. Згадайте самі, як часто ви залишаєте включеним освітлення у кімнаті, з якої йдете, або на вулиці, коли давно розвиднілось. Елементарна автоматика управління світлом дозволила розробити дешеві фотореле і реле присутності, які послужили прообразом сучасної освітлювальної автоматики розумного будинку.

Розумний будинок - це, перш за все зручність, зручність управляти абсолютно всіма системами у вашому будинку, навіть коли ви знаходитесь в іншому місці. Це світло, охоронна та пожежна сигналізація, клімат-контроль і системи моторизованих штор, автоматичні ворота і звичайно аудіо і відео. Так з чого ж почати? Найголовніше визначити яка ступінь інтеграції вам необхідна. Що повинен вміти ваш розумний будинок?

Однією з важливих функцій розумного будинку є написання сценаріїв для груп освітлення. Коли ви однією кнопкою можете включити ту кількість світла, яка вам необхідна в даний момент часу, або, наприклад автоматичне включення світла за допомогою датчика присутності. Це можуть бути прості функції димерування (плавне управління яскравістю світлового потоку) та управління всіма електричними навантаженнями, такими як штори затемнення, автоматичні ворота і керування дверними замками, поливом газону і т.д. Наступною важливою функцією є управління кліматом, коли ви, перебуваючи в кімнаті, можете змінювати температуру і управляти припливно-витяжною вентиляцією. Найголовніше при інтеграції цієї функції в систему «розумного дому» продумати можливість поєднання контролерів припливно-витяжної вентиляції з контролерами розумного будинку, причому краще використовувати перевірені пристрої. Так само можливе написання сценаріїв для кожної кімнати.

Навіщо мені потрібен Розумний будинок? Таке питання задає собі кожен, хто про це хоч раз чув і починає всерйоз замислюватися про комфорт свого житла.

Уявіть собі, що у вашого сусіда немає санвузла: «А навіщо? - Говорить він. - Можна по нужді і на вулицю сходити, а помитися - у лазні». Дивно звучить, чи не так? Так само дивно звучать слова: «А навіщо? Мені й без «розумного дому» цілком зручно!» Люди витрачають багато сил і грошей на ретельне опрацювання інтер'єрів, і при цьому зовсім не піклуються про комфорт і функціональність майбутнього житла. У першу чергу, наявність системи розумного будинку в квартирі, чи будинку, або навіть в офісі говорить про те, що власник даного об'єкта нерухомості - людина сучасна. Для приватного житла, це скоріше питання престижності і комфорту. Для офісів або бізнес-центрів, це все те саме плюс економія ресурсів і вартості експлуатації.

Безпека, надійність, престиж і комфорт є, мабуть, головними з усіх причин, за якими прогресивні люди встановлюють собі інтелектуальні системи. Для них це стандарт сучасного життя. Розумний Дім забезпечує надійність і безпеку роботи всіх інженерних систем, збільшує їх термін служби, забезпечує особисту безпеку, підкреслює певний статус власника, і, нарешті, перетворює життя в будинку у задоволення. А життя в задоволення - це головне, що може подарувати Розумний Дім.

Крім комфорту людина прагне і розваг, обладнуючи свій будинок різноманітною аудіо- і відеотехнікою, домашніми кінотеатрами та іншим обладнанням. Все це допомагає спростити наше життя, а система «Розумний будинок» покликана спростити управління всіма цими пристроями, адже кожне обладнання (кондиціонер, ворота, телевізор) має власний пульт дистанційного керування, а наявність хоча б деякої кількості техніки в будинку призводить до великої кількості дистанційних пристроїв. Замість того щоб «доглядати» за десятком пультів (шукати їх, розкладати по місцях, міняти батарейки і сам пульт у випадку поломки) потрібно всього лише оснастити свій будинок єдиною системою управління - Розумний будинок.

За інтелект «розумного будинку» відповідає мікропроцесор, саме в нього закладені сотні різних комбінацій з управління електронікою вашого будинку, він же відповідає за «спілкування» з господарем, тобто, з вами, виводячи на дисплей пульта або настінної панелі інформацію про неполадки в тій чи іншій системі і необхідні заходи по обслуговуванню техніки. Управляти мікропроцесором ви можете голосом, дистанційно через мережу Інтернет, за допомогою пульта (стаціонарного або переносного), причому всі пристрої управління системою «Розумний Дім» неймовірно прості й зрозумілі. Клавіші мають буквенний супровід і відповідне зображення, для того, щоб активувати або навпаки, вимкнути якийсь пристрій, потрібно тільки натиснути кнопку - інше електроніка зробить сама. Перевірено - керувати інтелектуальним будинком можуть навіть діти. Тепер можна читати книгу перед сном і не вставати, щоб вимкнути світло, а просто «попросити» про це (можна голосом) - і воно згасне, не хочете спати - можна так само, не піднімаючись, включити музику або подивитися фільм.

Управління системою «Розумний Дім» через Інтернет - це ще одна її особливість. Тепер не потрібно дзвонити додому і питати у дітей або няні, як справи - можна подивитися самому, що відбувається в будинку, використовуючи камери відеоспостереження і комп'ютер, підключений до Інтернету. Якщо ви їдете кудись на вихідні, і боїтеся залишити будинок без нагляду - це ідеальний варіант. До того ж інтелектуальний будинок може зімітувати вашу присутність - у хаті буде періодично включатися і виключатися світло, так як зазвичай це робите ви.

Охорона приміщень просто зобов'язана відповідати найвищим світовим стандартам. Через охоронну сигналізацію можна реалізувати не тільки стандартні функції, але і датчики протікання води, і відповідно автоматичне закриття і відкриття клапанів, відсилання смс на телефон керуючого будинком або квартирою. При виникненні критичної ситуації (пожежа, витік, несанкціоноване проникнення на об'єкт і т.д.) система розумного будинку оповіщає технічні служби та охорону, що зменшує час реакції в рази.

Абстрагуючись від опису самих систем можна уявити життя людини в Розумному Будинку у вигляді такої картини. Потрапляючи додому, його власник може не дбати про обігрів або охолодженні будинку, всі системи виконають наперед задані дії без участі господаря. Виходячи і входячи в приміщення, не буде потрібно шукати вмикач світла, замість нього буде задіяний датчик руху або присутності. Переходячи до приємного проведення часу перед телевізором можна натисканням однієї кнопки зробити декілька дій: закрити штори і опустити екран кінопроектора і так далі, можливості «розумного» будинку майже безмежні.

Буденні домашні клопоти: прибирання приміщення, прання, прасування, похід по магазинах за продуктами, приготування їжі та багато іншого побутового, забирає багато часу і сил. І так - щодня. На допомогу сучасній людині приходять цифрові технології, які перетворюють елітне житло в багатофункціональний інтелектуальний будинок. У такому будинку жити приємно і легко, тому що в ньому побутова техніка самостійно виконує щоденні домашні справи, звільняючи господаря від зайвих дій і створюючи умови для якісно нового рівня життя.

Яскравим прикладом цифрових технологій, використовуваних у побуті, може стати будь-яка побутова техніка, яка робить все сама, без допомоги людини.

Розумний холодильник - контролює свіжість продуктів, а також стежить за їх наявністю. Якщо, наприклад, у ячейці для яєць закінчуються яйця, а у відсіку для фруктів не вистачає бананів і яблук, то холодильник сам шле запит до Інтернет-магазину. У розумному холодильнику завжди є все, що необхідно господареві. Це стало можливим, завдяки цифровим технологіям, за допомогою яких заздалегідь був прописаний і запрограмований сценарій всіх можливих дій холодильника.

Розумний повзаючий пилосос - коли прийде час, пропилососить, самостійно визначаючи вид підлогового покриття та ступінь його забрудненості.

Автоматизація будинку дозволяє наділити розумом і змусити злагоджено працювати за певними сценаріями різну побутову техніку. Сценарій, за яким буде жити інтелектуальний будинок, вибирає господар.

Наприклад, ранок. Звук будильника змінюється включенням улюбленої радіостанції. Не встиг господар встати з ліжка, розкриваються штори, ванна наповнюється водою необхідної температури, кавоварка варить каву, мікрохвильова піч розігріває приготований сніданок. Людині залишається лише посміхнутися новому дню і насолодитися приголомшливими можливостями, якими володіє його цифровий будинок.

Життя в Розумному будинку - це відсутність домашніх турбот, свобода від зайвих дій, маса звільненого часу і максимальний комфорт. І так - щодня. Сучасні цифрові технології перетворюють будь-який житловий об'єкт на слухняний і інтелектуальний будинок, позбавляючи життя від побутових проблем.

Дані системи автоматизації будинку використовуються не тільки в домашньому середовищі, але і в професійній. Так, наприклад таким обладнанням мультирум оснащують конференц-зали, спортивні центри, готелі і т.д. Це підвищує не тільки швидкість роботи обслуговуючого персоналу, а й статус об'єкта, а також дозволяє оптимізувати експлуатаційні витрати.

За останні 10 років технології інтелектуальної будівлі перестали бути фантастично дорогими. На ринку з'явилося багато виробників обладнання домашньої автоматизації. З'явилося багато систем і компонентів розумного будинку серійного виробництва. Це призводить до істотного зниження вартості інтелектуальної будівлі. А модульність сучасних систем розумних будинків дозволяє підбирати компоненти автоматизації індивідуально для кожного об'єкта і досягати 100% використання всіх функцій.

Джерело: http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (25.09.2010)
Переглядів: 648 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика