Понеділок, 20.05.2024, 15:26
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Архітектор Сергій Бабушкін : „В столиці входять в моду „розумні доми”, а „елітні” вже відійшли в минуле”


Є такі будівлі, де ЖЕКам немає що робити. Коли п”ять днів підряд викликаєш водоповідника, а він не приходить, ось це і є минулим століттям. Так вважає голова „Архітектурного союзу” Сергій Бабушкін. Тепер все залежить від інвестора: чим він розумніший, тим розумніші будівлі, що проектуються на його замовлення.

„Я проти того, щоб обвішувати красиві сучасні фасади коробками індивідуальних кондиціонерів”

– Багато хто розуміє, що платити за проект та будувати, як у 70-ті роки, це нерозумно, - говорить Сергій Вячеславович. – Що таке „розумний” дім? Перш за все, це утеплений фасад. Всі помітили, напевно, що сьогодні стіни утеплюють з зовнішньої сторони, а не всередині об”єкта, як робили раніше. Це саме сучасне рішення на сьогодні. Абсолютно недопустимо нині проектувати доми без внутрішньої системи кондиціонування. Я проти того, щоб обвішували красиві сучасні фасади коробками індивідуальних кондиціонерів. Варто було б змінити нормативну документацію та зобов”язати архітекторів проектувати внутрішні системи кондиціонування.

„Розумний” дім – це і сучасні інженерні комунікації, за станом яких слідкує електроніка. Мешканцям таких домів, а у столиці їх побудовано вже декілька, нічого переживати, що прорветься труба та затопить квартиру сусідів, що згорить електропроводка і наробить біди, що взимку в квартирі буде надто холодно або почне протікати дах і ви пів року будете вмовляти працівників ЖЕКу прийти його відремонтувати.

Електроніка слідкує і за змінами нагрузки на елементи будівлі, на стіни, перекриття, фундамент. Всі дані надходять на центральний комп”ютер, і власник дому завчасно приймає міри, що коштує йому та мешканцям набагато дешевше, ніж усувати наслідки аварій.

Однією з перших споруд у Києві, повністю контрольованих електронікою став підземний комплекс „Глобус” на майдані Незалежності

Ми вже давно проектуємо та будуємо „розумні” доми і навіть комплекси. Напевно, однією з перших у Києві споруд, що повністю керується електронікою, став підземний комплекс „Глобус” на майдані Незалежності. Потім з”явилася постійно діюча ковзанка „Піонер” на площі Слави.

- А будівля на вулиці Грушевського, 9а?

Вона така „розумна”, що її знести рука ні в кого не піднялась, - жартує Сергій Вячеславович. – Там електроніка буде слідкувати за всім господарством, є централізована система кондиціонування, спроектовано зал для ділових зустрічей, басейн, СПА-центр, масажна, ресторан і, само собою, паркінг.

Передбачена можливість індивідуального планування квартири, але не так, що кожний господар прийде та поламає стіни на свій розсуд. Він повинен звернутися до власника комплексу, а той, в свою чергу, - до проектантів за чітко розрахованим проектом планування квартири. Так є, та так буде, у всіх подібних будівлях міста: там будь-яка самодіяльність заборонена.

„Спробуємо з безликої совкової Дарниці зробити красивий сіті”

- Розумною будівлею з гнучким плануванням буде і новий Дарницький залізнодорожний вокзал,- продовжує Сергій Бабушкін. – Його „наповнення” вже тричі змінювали, а зовнішній вигляд залишився попереднім. До речі, весь цей комплекс повинен був розпочати працювати ще рік назад, але його введення знову „розбили” на черги, і, сподіваюсь, в цьому році першу чергу все-таки відкриють.

Цікаво, що повинні були спорудити і тунель, який би сполучав вулиці Пражську та Бориспільську, щоб до нового вокзалу було зручно під”їжджати. При мені замовники та будівельники двічі (!) „остаточно та безповоротно” домовлялися про його будівництво та потискали руки. І що в результаті? За тунель ніхто навіть не брався. Само собою, все можна відкладати на 10-15 років, а потім боротися з транспортними заторами.

„Розумний” дім – це ще і комфортний дім. Для Києва зараз оптимальний варіант – житлові комплекси на 200-300 квартир, з зоною відпочинку для дітей: ігрові кімнати, де можна влаштувати дитсадок та навчальні класи, щоб залишати там дітей з користю для їх розвитку. Щоб дорослі могли сходити у спортзал, в басейн, перукарню, в магазин у тому ж домі, де живуть.

Всі будівлі та житлові комплекси Лівобережного центру будуть „Розумними”. Наш „Архітектурний союз” зараз почав активно його проектувати, а розпочнемо будівництво вже у 2008 році. Тут заплановані готелі, офіси, апартаменти, торгові, розважальні та житлові комплекси загальною площею 600 тисяч квадратних метрів. Спробуємо з безликої совкової Дарниці зробити красивий сіті.

Замовників сьогодні багато. Я всім пояснюю, що Південний міст та Харківський масив – завтра вже центр міста. Все, що тут будують, має бути самим сучасним, самим кращим.

Свій діловий центр з ультрасучасними будівлями будь-якої висоти має бути і на правому березі, наприклад, на місці аеропорту Жуляни, який необхідно перенести зі всіма літаками хоча б у Васильків. Під”їздні шляхи до Жулян чудові, а місту скоро нікуди буде розвиватися, тому тримати на своїй території аеропорт не раціонально.

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (13.01.2011)
Переглядів: 454 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика