Субота, 18.05.2024, 13:04
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Трансформуємі світильники: гратись під ліжком, а читати в кутку за шафою


Трансформуємі світильники: гратись під ліжком, а читати в кутку за шафою

Світильники – як і всі інші предмети в кімнаті дитини – мають бути відповідними до віку. А ще краще – дещо випереджати його. Добре роблять ті батьки, які купляють своїм дітям іграшки „на виріст”: це стимулює їх розвиток. Те саме значення відіграють і предмети дитячого інтер”єру. І справді, для дитини немає чіткої межі між „справжнім” та „іграшковим”. Її іграшкове „Рено” – таке ж справжнє, як автомобіль батька тієї ж марки. І навпаки – батьківське „Рено” має справді іграшкові, казкові властивості. От і світильники мають стати для вашого чада справжньою казкою (або казковою реальністю – в даному випадку це одне і теж).

Освітлення має живити душу дитини, збагачувати її враженнями. Тому що саме враження є тою силою, завдяки якій людина (і не тільки дитина) дорослішає. Тому світильники – разом з меблями, іграшками та книжками – повинні вести ваших дітей „на підвищення”. З іншої сторони, не можна залишати людей їх законного дитинства і надто прискорювати події, намагаючись занадто випередити вік. Наприклад, вишукана та холодна лаконічність хай-тека не буде напевно зрозуміла і приємна учню початкової школи (хоч, бувають і виняткові діти, вже з раннього віку здатні досягнути те, до чого людство йшло, як мінімум, багато століть). Але той самий аскетичний хай-тек може стати чудовим вихователем смаку не тільки в серйозно настроєних семикласників, але й у восьмикласниць, що тяжіють до оманливої романтики.

Дитинство – епоха переважаючої свободи (не путати з вседозволеністю). Тому і в кімнаті дитини можливі і навіть бажані такі архітектурні та дизайнерські рішення, які немислимі більше ніде та ніколи (навіть будучи спроектовані на доросле життя, адаптовані до нього). Це стосується і світильників. Проте, не потрібно забувати і про функціональність. Навіть більше того – потрібно приділяти їй ще більшу увагу, ніж у кімнатах дорослих. Ті помилки, які терпимі у вітальні або спальні, в дитячій кімнаті набувають трійного значення: невдале освітлення може не тільки сповільнити, скувати розвиток вашої дитини, але й привести до тривіальної втрати гостроти зору.

В дитячій кімнаті потрібні трансформуємі світильники. Дитина шукає новизну, їй набридає незмінне, статичне середовище. І взагалі, дитинство – це постійний рух. Якщо дорослій людині властиво з дня в день спати на дивані, писати за столом, читати у кріслі і т.д. – тобто виконувати всі дії у спеціально відведеному для цього місці, то в дітей абсолютно інший спосіб життя, вони не прив”язані до певних поведінкових схем, і цього не можна не враховувати. Гратись найцікавіше, само собою, під столом, а читати – в кутку за шафою. Ось чому поворотні світильники з пантографами або гнучкими ніжками так підходять для дітей. А також торшери з регулюванням висоти та напряму випромінення. Навчіть дитину самостійно користуватися такими освітлювальними приладами. А ще в дитячій кімнаті дуже доречні настельні трансформуємі світильники на струмопровідних шинах. Але їх буде потрібно періодично регулювати вам самим (хоча б до того часу, поки ваші діти не стануть достатньо самостійними). Що ж, це приємні батьківські обов”язки – іноді змінювати характер освітлення – просто так або у зв”язку з покупкою нових предметів меблів, зміною в стилі життя дитини і т.п.

Отже, робоче освітлення в дитячій кімнаті повинне бути керованим, причому силами самої дитини. Інакше ви ризикуєте спортити її зір – тим більше що вона у вас достатньо освічена, вчена та серйозна. Читання, а тим більш читання книг для старших або дорослих (з дрібним шрифтом), малювання або інші художні промисли викликають сильну нагрузку на очі. В дитячому віці зоровий апарат потрібно особливо берегти, тому що він ще слабкий. Робоче освітлення має бути також достатньо яскравим, але не надто, інакше буде неминучий надлишок зорової інформації, глибокі тіні і та ж сама втома очей вашого чада. По тій ж причині в дитячій кімнаті недопустимі прямі промені, які йдуть від джерела. Крім того, діти можуть через своє незнання дивитись на лампочку, що ніяк не можна назвати корисним для зору малюка. Тільки розсіяне світло.

І, як ви вже здогадались, під робочим освітленням ми розуміємо освітлення не тільки одного письмового столу, але й ігрової зони, яка переважно знаходиться на підлозі. Для цього дуже добре підходять торшери. А робочий стіл дитини з точки зору освітлення нічим не відрізняється від вашого власного столу в кабінеті. Тільки додамо, що промені світла потрібно направляти таким чином, щоб вони не створювали тіней від голови або фігури дитини – за цим потрібно особливо слідкувати, тому що самі діти цього не помічають.  

Принципи загального освітлення в дитячій кімнаті практично такі ж, як і в кімнатах для дорослих. Мягке розсіяне світло або світло, відбите від стелі – ось чого ви повинні досягнути. Зробити це дуже просто. Потрібно тільки відсіяти світильники для стелі, які дають прямі промені вниз. І, зрозуміло, дитяча кімната не має нагадувати велику комірку. Її потрібно наповнити достатньою кількістю загального світла. Цілком можливо, що одного світильника на стелі виявиться замало – особливо якщо врахувати, що діти люблять сидіти по куткам, використовуючи таким чином всю площу своїх володінь. В цьому відношенні, знову ж таки, хороші протяжні світильники на струмопровідних шинах.

Не забудьте також і про те, що дітям потрібний світильник біля ліжка – для комфортного приготування до сну! – не для читання в ліжку. Влас Прогулкін, милий хлопчик, лягав спати, взяв журнальчик. І ні батько, і ні мати не могли його змусити спати. Все в журналі є цікавим, дочитаю весь, хоч трісну. Такого, звичайно, не можна допускати. На читання у ліжку – рішуче табу! Світло нічника має бути мягким і навіть тьмяним – щоб вночі не вводити малюка в стан стресу. В дитячій кімнаті також доцільне декоративне освітлення – наприклад, світильник у вигляді іграшки, або – як забажаєте! – іграшка що світиться. Такий світильник одночасно може виконувати роль нічника біля ліжка.

Особливих слів заслуговує ситуація, коли в одній кімнаті живуть дві, або наприклад, три дитини. В цьому випадку освітлення має виконати крім всіх інших функцій ще одну, дуже важливу. З допомогою світла потрібно зонувати простір – щоб діти змалку розуміли, де закінчується моє, і де починається чуже. Світло окреслює зони та малює неіснуючі, прозорі, але цілком зримі, відчутні бар'єри. Вдало поділена з допомогою світла дитяча кімната зменшить ймовірність сварок і навчить братів і сестер культурно ходити один до одного в гості.

Вибираючи світильники для дитячої, зверніть увагу на те, що вони повинні бути протиударними. Якщо ваші діти ще не дуже дорослі, краще відмовитися від скляних плафонів. Замість них бажаніші пластикові, паперові, тканинні або металеві. Якнайкращий варіант – замкнутий абажур: якщо лампочка при падінні світильника або при попаданні в неї волейбольного м'яча розіб'ється, то осколки опиняться всередині абажура.

І ще декілька слів – тепер уже про дизайн і стиль. Ми вважаємо, що дитина, починаючи приблизно з трьох-чотирьох років, володіє особистим смаком, який може виразитися в її безпомилковому виборі "найкрасивішого" світильника з декількох. Тому йдіть в магазин разом з своїм спадкоємцем і спочатку самі відберіть декілька відповідних світильників, а потім запропонуєте дитині зробити остаточний вибір. Врешті-решт, жити в своїй кімнаті буде він, а не ви. Ось хай і вчиться ухвалювати відповідальні рішення. Ще краще, якщо ви зможете заздалегідь проглянути каталог наявної в магазині продукції. Перед походом за покупкою спробуйте пояснити малюкові, в чому полягає його завдання. Ну а якщо ваша дитина вже ходить в школу, його участь в оснащенні свого житла бачиться нам просто обов'язковою. Дайте вашим дітям свободу, делегуйте їм певні права і відповідальність і не намагайтеся нав'язати свої уявлення про прекрасне. По ходу справи не забувайте і про те, що хлопчики і дівчатка мають зовсім різні стильові вподобання.

Якщо у вас є достатня кількість грошей, ви можете відразу залучати свою дитину до високого дизайну. Авторські світильники вельми недешеві, та зате, безумовно, вони найкращим чином виховують смак. Проте, знову ж таки, не намагайтеся примусити дитину полюбити вашого коханого Старка, Кроше або Маурера. Якщо людині не подобається даний торшер, не позбавляйте її дитинства. Краще спробуйте запропонувати що-небудь ще і обов'язково розкажіть, що таке дизайн, навіщо він взагалі потрібний і в чому сенс світильника, який, нарешті, сподобався вашій дитині.

Компанія "Hi-Tech House"

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (12.03.2008)
Переглядів: 993 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика