Субота, 18.05.2024, 14:32
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Світло для вмивання та світло для гоління – це різні речі, чи не так?


Світло для вмивання та світло для гоління – це різні речі, чи не так?

Дехто з наших читачів скаже: ось до чого дійшли! Ціла глава про освітлення ванної? В ній як висіла одна лампочка, так і буде висіти, для чого зайві розмови? Друзі, читайте, і ви побачите, що ванна – повноправна кімната вашого помешкання, і вона цілком заслуговує достойного для себе освітлення. А зайві розмови дійсно не потрібні.

Одного світильника у ванній кімнаті достатньо, якщо тільки вона зовсім маленька. Але навіть в цьому випадку потрібно враховувати кілька важливих моментів. Наприклад, хоча б те, що єдиний світильник має освітлювати ваше обличчя, коли ви стоїте перед дзеркалом. Освітлювати достатньо яскраво та рівномірно. Якщо світильник розташований збоку від нього, то одна половина вашого обличчя опиниться в тіні, що є недопустимо. Якщо ж він висить не над дзеркалом, а на іншій стіні або на стелі позаду вас, потужність лампочки повинна бути достатньо великою – інакше ви будете голитися та наносити макіяж з великим зусиллям та помилками. Інша крайність на тему яскравості – засліплення. Прожектор, який змушує примружуватися – не найкраще рішення для ранкового та вечірнього туалету. Краще рішення – це достатньо потужний світильник з реостатом, який дозволить вам освітлювати ванну відповідно до ситуації: під час вмивання можна включити його на повну потужність, а для відпочинку у ванні ви можете приглушити яскравість його світла.

Має значення також і те, що пряме світло не має попадати в очі, в тому числі відбите від дзеркальної поверхні. Глибокі тіні також зайві в оазисі спокою та чистоти. Тому для ванної кімнати бажано надавати перевагу світильникам з плафонами, які формують розсіяне освітлення.

Особливих слів також заслуговують джерела окрашеного світла. Не є вони вдалими у ванній кімнаті, тим більше, якщо нею користується дама. При червоному, синьому або зеленому світлі дуже не просто впізнати себе у дзеркалі, а тим більше правильно нанести декоративну косметику. Мужчинам в цьому відношенні простіше. Тому якщо ви не жонатий, все-таки ви можете придбати для своєї ванної кімнати кольорове джерело. Воно майже точно вразить не тільки ваших друзів, але й – можливо! – ту саму даму, яку ви (знову ж таки, можливо) хочите бачити поруч з собою. Мужчина з фіолетовим світильником у ванній кімнаті – це, заманливо.

А ще врахуйте те, що світильники у ванній можуть конфліктувати з навколишніми предметами своїм... блиском. Якщо у вас і без того все навколо сяє, відбиває промені світла, то введення ще одного блискучого елементу (а тим більше кількох) може просто викликати запаморочення. Ваші очі будуть швидко втомлюватися від стількох променів, які бігають по вашій ванній з великою швидкістю. Імітація інтер”єру космічного корабля майбутнього вам напевно не потрібна, якщо тільки ви не хочите робити з вашої ванни павільйон для кінозйомок. Та й не можна виділити все на фоні всього. Можна виділити тільки щось одне на фоні чогось іншого, інорідного першому. Якщо у вас багато глянцевих проверхонь, вам потрібний світильник з матовим „тілом”. Якщо ж так сталось, і ваша ванна не сяє глянцевими предметами, то саме сяючий світильник міг би її прикрасити.

А тепер кілька слів про зонування ванної з допомогою освітлення. Так-так, зонування! Ванна – теж кімната, і в ній ви робите як мінімум дві абсолютно різні справи – 1) вмиваєтесь перед дзеркалом та 2) лежите у наповненій водою ванні. Погодьтесь, ці процеси не мають нічого спільного і відбуваються в різних частинах приміщення, хоч і не великого. Тому кожний з них має освітлюватися особливим чином. Про освітлення робочої зони перед дзеркалом ми вже говорили, а тепер прийшов час задуматися про освітлення самої ванни. Уявіть собі: ви лежите не тільки у воді, але й у чарівному світлі, і разом з тим навколишній простір у напівтемряві. Вам сподобалось? Тоді сміливіше вперед! Бра (якщо ваша ванна встановлена біля стіни), торшер або поворотні світильники вузько направленого світла (якщо ванна стоїть посередині кімнати) втілять в реальність те, що ви зараз уявили подумки. Сподіваємось, вас не здивувала поява у вашій ванні торшера? І справді, чим ванна кімната гірша за інших?

І підсумовуючи цю главу не можна не сказати про те, що світильник, встановлений у ванній, вимагає обов”язкового заземлення. А самі лампочки мають бути надійно захищені від попадання капель води. Тому не будь-який світильник підходить для ванної кімнати. Подумайте, в якому місці, на якій висоті він буде розташований, і яка ймовірність того, що вода може попасти на нагріту скляну поверхню лампи.

Компанія "Hi-Tech House"

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (10.03.2008)
Переглядів: 778 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика