Субота, 18.05.2024, 06:11
Приветствую Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Cтатті

Світло для дегустації артишоків та розглядання літаючих метеликів


Світло для дегустації артишоків та розглядання літаючих метеликів

Трапеза – одне з самих чутливих до світла явищ у житті. Спробуйте поїсти у темряві! Уявіть собі, що в прихожій, вітальні або спальні погасло світло. Нічого страшного! Можна знайти вішак, продовжити задушевну розмову з друзями або насолодитися обіймами з самою близькою на землі людиною. А от смакувати блюдо – тим більше якщо воно не з жанру фаст фуд – вам напевно не вдастся. І взагалі, багато людей їдять очима. Для них не стільки важливий смак їжі, скільки її вид. Ви правильно здогадались, це мужчини. І будь-який з нас знає, що урочисте освітлення сприяє хорошому апетиту.

В кухні є дві основні зони – робоча та обідня. В першу чергу саме вони вимагають хорошого світла. Інші ділянки можуть залишатися у напів темряві. Тому, якщо у вас маленька кухня, може бути цілком достатньо місцевого освітлення. Бра, пара ламп на рухомих кронштейнах плюс підсвітка, вмонтована в карниз кухонних меблів – і задача освітлення вашої кухоньки вирішена. Навіщо робити загальне верхнє світло, яке відразу ж зробить „зображення” плоским, рівномірно освітленим, нудним? Проте, це справа смаку. Одні полюбляють, щоб всі предмети були б однаково добре видимі, інші полюбляють тільки зоноване світло, яке викликає відчуття таємничості завдяки чередуванню освітлених та затінених областей.

Без загального освітлення можна спробувати обійтись навіть в тому випадку, якщо у вас велика кухня. Просто потрібно більше джерел локального освітлення. Але, якщо ви все-таки не мислите собі кухню без загального світла, тоді хоча б не підміняйте ним освітлення обіднього та робочого столів. Традиційний світильник для стелі або ряд точкових світильників у підвісній стелі, зрозуміло, можуть мати місце. Але цього всеодно мало. На двох стільницях світло обов”язково має бути потужнішим, ніж навколо них. В іншому випадку ваші вечері будуть тьмяними, а процес приготування їжі вимагатиме невиправдано великої витрати сил.

Світильники з степенями свободи добрі всюди, і кухня не виняток. Тут вони дуже корисні. І справді, для чого заливати всю кухню візуально нецікавим верхнім світлом тільки для того, щоб раз на тиждень знаходити в глибині шкафчика необхідний предмет? Для таких цілей можна використати ту ж саму лампу на прищепці, шарнірах або гнучкій ножці, яка весь інший час освітлює робочий стіл. Загинаєте таку лампу „всередину” шафки або полки, і все що там знаходиться відразу стає очевидним. Своєрідний ліхтарик, тільки майже стаціонарний. Схоже рішення здається вам надто студентським? Частково ви праві, але так ви знову поєднуєтесь з юністю.

В кухні мало місця, але і тут можуть використовуватися торшери (а чому ні?). Навіть в малій кухонці ви можете поставити торшер з довгою дугоподібною ногою. Стоячи в куті, він може освітлювати стіл, розташований в середині кімнати.

Дуже цікаві також світильники, які входять в комплект кухонних меблів та знаходяться всередині шафок з напів прозорими дверками. Мягке розсіяне світло, яке вони випромінюють, дуже і дуже декоративне. Крім того, воно несе яскраво виражену орієнтуючу функцію, позначає периметр кухні. Для таких цілей також добре підходять і бра.

Світильники на струмопровідних шинах також чудово працюють в кухні. Ви можете періодично (або під випадок) переміщувати їх окремі елементи або змінювати кут їх нахилу. В результаті ви кожного разу будете отримувати нове світло, новий вид вашої кухні.

Особливої уваги заслуговує освітлення обіднього столу. Якщо повісити світильник високо над ним, ви відчуєте урочисту атмосферу.І навпаки, низько опущений світильник створює затишну, сімейну, інтимну обстановку. Через це особливо хороші лампи (люстри, підвіски), висота яких легко регулюється – наприклад, з допомогою шнурів, перекинутих через блоки. Це особливо цінно ще і тому, що стільниця має повністю бути в колі світла, на ній не має бути границь світла та тіні. Розрахувати це „подумки” досить складно, а можливість регулювання по висоті саме і допомагає настроїти світильник на місці таким чином, щоб він освітлював всю площу столу.

Потужність освітлення також відіграє роль. Для свят потрібно більше світла, ніж для дружніх вечірок, або, тим більше, сімейних вечерь.  А інтимні розмови взагалі краще проводити при свічках, в крайньому випадку при світлі настольної лампи. І якщо ви бажаєте схуднути, то для зменшення апетиту будуть кращими лампочки меншої потужності. Але в будь-якому випадку (крім свічок) не забувайте про універсальне правило: пряме світло не має попадати в очі. І знову ж таки, дуже хороші світильники, обаднані реостатами. З допомогою одної і тої ж лампи або торшера ви можете створювати освітлення, яке підходить для сьогоднішнього вечора.

І наприкінці, кілька слів про кольорову гамму кухонного світла. Головне! – воно не має змінювати колір продуктів. Тобто для кухні доцільне освітлення природнього спектру. Кольорові абажури та плафони, напевно, не дуже підходять в даному контексті. І навіть звичайні, нейтральні тони бувають різними. Чим потужніше джерело світла, тим більш холодне (біле) світло він дає. Та навпаки, тепле, жовте світло властиве випромінювачам малої потужності. Що вам більше подобається? Ви ще не вирішили? Ще один привід для прокупки світильника з реостатом.

Компанія "Hi-Tech House"

Дмитро Витрикуш

керівник з продажу в Західній Україні

 

Львів Тернопіль Луцьк Рівне Івано-Франківськ Ужгород Чернівці

8 (050) 430-69-41

8 (050) 430-24-26

8 (032) 224-83-20

ICQ: 236-972-441

    http://rozum-domu.at.ua/

Категорія: Cтатті | Додав: rozum-domu (07.03.2008)
Переглядів: 677 | Рейтинг: 0.0/0 |



Категорії каталога
Cтатті [272]
Форма входу
Пошук в Інтернеті
Пошук на сайті
Друзі сайту
Статистика